ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТАЛЕВИХ ДЕТАЛЕЙ КОМБІНОВАНОЮ МЕХАНО-ХІМІКО-ТЕРМІЧНОЮ ОБРОБКОЮ



title:
ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТАЛЕВИХ ДЕТАЛЕЙ КОМБІНОВАНОЮ МЕХАНО-ХІМІКО-ТЕРМІЧНОЮ ОБРОБКОЮ
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


У вступі обґрунтовані актуальність теми, її наукова новизна, дана характеристика сучасного стану проблеми, сформульовано мету досліджень, визначені наукові та прикладні завдання та способи їх розв’язання, наведені дані про практичну значущість роботи, кількість публікацій і структура дисертаційної роботи.


У першому розділі проведено огляд та аналіз літературних джерел, у яких викладено основні теорії тертя та зношування і сучасні тенденції розвитку досліджень з підвищення зносостійкості матеріалів. Показано, що найбільш перспективним для створення зносостійких поверхневих шарів є метод ОГПД в поєднанні з наступною ХТО, зокрема азотуванням. Однак, його широке впровадження гальмується рядом причин, а саме практична відсутність системних досліджень процесу формування зносостійких азотованих шарів в попередньо об’ємно деформованих конструкційних сталях,немає чітких шляхів регулювання параметрів ОГПД щодо формування азотованих шарів з керованими триботехнічними властивостями, відсутня оптимізація параметрів процесу ОГПД за критерієм зносостійкості. Крім того, існуючі зараз підходи щодо застосування методу ОГПД використовують лише окремі потенційні можливості підвищення його ефективності та інтенсифікації дифузійного насичення при ХТО.


У другому розділівизначено загальну методику проведення досліджень, розглянуто етапи планування триботехнічних досліджень, розроблено технологічну базу процесу ОГПД, удосконалено методику триботехнічних досліджень за схемою «перехресних циліндрів», наведено методики ХТО та дослідження механічних властивостей, структурно-фазового й хімічного складу сталевих зразків.


Показано, що при проведенні комплексних досліджень, задачу оптимізації технологічного процесу ОГПД розглянуто як багатопараметричну з врахуванням конструктивних, технологічних та експлуатаційних факторів. План експерименту було згенеровано на основі ЛПτ - чисел.В якості матеріалу для досліджень використано сталь 18ХГТ.


Термомеханічну обробку здійснювали на спеціальній установці, для чого у відновлюваній деталі виконується осьовий технологічний отвір розрахованого діаметра, через який згодом продавлюється дорн, здійснюючи при цьому пластичну радіальну роздачу попередньо нагрітої до температури кувального інтервалу відновлюваної деталі до заповнення робочого об’єму матриці з гарантованим гарячим обтискуванням.


Газову цементацію зразків після ОГПД виконували в електропечі Ц–105А при температурі 930 ± 10°С.Час витримки 6 – 7 годин. Глибина цементованого шару 0,7 – 1,3 мм.


 


Азотування зразків проводили в середовищі аміаку за температури 560 – 600°С. Час витримки 24 – 36 годин. Глибина азотованого шарузнаходиться в межах 0,25 – 0,39 мм.

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)