ОБОСНОВАНИЕ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ РЕШЕНИЙ ПО УМЕНЬШЕНИЮ НАРУШЕНИЯ ЗЕМЕЛЬ ПРИ РАЗРАБОТКЕ ГОРИЗОНТАЛЬНЫХ МЕСТОРОЖДЕНИЙ




  • скачать файл:
title:
ОБОСНОВАНИЕ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ РЕШЕНИЙ ПО УМЕНЬШЕНИЮ НАРУШЕНИЯ ЗЕМЕЛЬ ПРИ РАЗРАБОТКЕ ГОРИЗОНТАЛЬНЫХ МЕСТОРОЖДЕНИЙ
Тип: synopsis
summary:

Основний зміст роботи


 


У вступі обґрунтована актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовані мета, задачі досліджень, об'єкт і предмет досліджень, наведена наукова новизна і практичне значення отриманих результатів; наведено наукове положення, що виноситься на захист, а також інформація про апробацію та публікації за її темою.


У першому розділі розглянуто та узагальнено результати досліджень, а також існуючі технологічні рішення зі зменшення порушень земель при відкритій розробці горизонтальних родовищ, використання яких дає можливість зменшити об’єми залишкових вироблених просторів кар'єрів і скоротити площі земель, що беззворотно втрачаються для сільського господарства.


Основні питання обґрунтування технологічних рішень зі зменшення порушень земель при відкритій розробці родовищ відображені в роботах вчених: М.Г. Новожилова, В.В. Ржевського, Є.П. Дороненка, А.Г. Шапаря, В.С. Ескіна, І.М. Барсукова, І.Л. Гуменика, А.Ю. Дриженка, В.І. Прокопенка, А.К. Поліщука, В.І. Симоненка, М.С. Четверика, В.С. Коваленка, Г.Я. Корсунського, В.А. Куліша, А.М. Маєвського та багатьох інших вчених. Ними розроблені і реко-мендовані для застосування основні технологічні схеми, що направлені на зменшення порушень земель.


Не дивлячись на значні успіхи вчених у сфері розробки природоохоронних технологій при відкритій розробці горизонтальних родовищ, в даний час недостатньо вивченими є питання зменшення порушень земель, пов'язаних з формуванням залишкових вироблених просторів. Встановлено, що на розміри залишкових вироблених просторів, перш за все, впливають вибір схеми розкриття, напрямку розвитку фронту гірничих робіт, а також профіль неробочих бортів при постановці їх в кінцеве положення. Це зумовило актуальність науково-практичної задачі, яка полягає у встановленні залежностей впливу технології розкриття горизонтальних родовищ на показники порушень земель від потужності порід розкриття, використання яких дозволить зменшити порушення земель, що залучаються в розробку.


У другому розділі вирішена перша, друга, третя задачі розроблено економічний критерій вибору раціонального варіанту розкриття і напрямку розвитку фронту гірничих робіт з урахуванням екологічних, технологічних і соціальних факторів, використання якого дозволяє ще на стадії розробки технічного проекту на підставі встановлення різниці між усіма грошовими доходами та витратами, наведеними до поточного моменту часу, приймати рішення про ефективність тієї або іншої технології розкриття і розробки горизонтального родовища; розроблено показники оцінки порушень земель, які враховують особливості розкриття і розробки горизонтальних родовищ; досліджені технологічні схеми розкриття і вибору напрямку розвитку фронту гірничих робіт горизонтальних родовищ з урахуванням обґрунтованого економічного критерію і розроблених показників оцінки порушень земель; розроблено методику вибору раціонального варіанту розкриття й напрямку розвитку фронту гірничих робіт; розроблено систематизацію технологічних схем розкриття кар'єрного поля.


 


Для вирішення першої задачі розроблений економічний критерій вибору раціонального варіанту розкриття і напрямку розвитку фронту гірничих робіт, за вихідний критерій був прийнятий відомий підхід розрахунку чистого дисконтованого доходу ЧДД. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)