Моделі оцінки інноваційного потенціалу та результатів інноваційної діяльності




  • скачать файл:
title:
Моделі оцінки інноваційного потенціалу та результатів інноваційної діяльності
Тип: article
summary:

 

Відповідно до механізму управління інноваційною діяльністю регіону (див. рис. 1.4), оцінка інноваційного потенціалу та результатів ІД є основою для визначення задач і стратегії ІДР.  Від наявності й характеристики інноваційного потенціалу держави залежить здатність національної економіки до інноваційного розвитку, спроможність поширювати у всіх сферах нові продукти й технології, завойовувати відповідні області ринку та ін.

Як було сказано вище, розглядаючи СУІДР як активну систему, необхідно визначити типи регіонів та підприємств. У якості такої типізуючої змінної пропонується використати рівень інноваційного потенціалу регіонів та підприємств. Упорядкування підприємств та регіонів за типами, (тобто ) необхідне для визначення стратегії управління ІДР.

Тому, відповідно до запропонованого комплексу моделей управління ІДР (див. рис. 1.5), визначення ефективних управлінських рішень щодо управління ІДР починається з аналізу наявного інноваційного потенціалу регіону та результатів інноваційної діяльності, що відображують ефективність його використання.

Інноваційний потенціал визначається здатністю й готовністю СЕС здійснювати ефективну інноваційну діяльність. Здатність – це наявність і збалансованість структури потенціалу (ресурсів, необхідних для інноваційної діяльності). Готовність - це достатність рівня розвитку потенціалу та наявних ресурсів для здійснення інноваційної діяльності.

Активізація інноваційної діяльності, підвищення її ефективності, визначення й установлення раціонального сполучення між складовими інноваційного процесу, розширення сфери застосування інновацій й оптимальне планування інноваційної діяльності визначають формування й розвиток інноваційного потенціалу.

Інноваційний потенціал будь-якого регіону є невід'ємною складовою частиною забезпечення розвитку економіки регіону, підвищення добробуту його населення, він є підсистемою соціально-економічного потенціалу регіону й є основною передумовою здійснення інноваційної діяльності у регіоні. У цьому сенсі інноваційний потенціал виступає як  об'єкт регіонального управління.

Ефективна реалізація потенціалу залежить як від стану кожної з його частин, так й їхньої взаємодії. Саме збалансованість частин загального потенціалу є основною умовою повної його реалізації. У цьому сенсі вивчення інноваційного потенціалу регіону є особливо актуальним. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)