РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ МОЛОКОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ




  • скачать файл:
title:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ МОЛОКОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
Тип: synopsis
summary:

ВСТУП

 

Актуальність теми. В умовах ринкової економіки розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу залежить від конкретних умов господарювання, організаційної структури, методів керування, матеріально-технічної бази, фінансового забезпечення.

Розвиток підприємств молочної промисловості залежить від забезпечення молочною сировиною, тобто від стану молочного скотарства.

Сільське господарство, в тому числі й молочне скотарство, відрізняється від інших галузей народного господарства тим, що воно пов'язано з природними процесами відновлення рослин і тварин, і це ускладнює досягнення високих результатів. Одним із основних завдань сільського господарства є забезпечення потреб населення продовольством, особливо молочними продуктами.

На сучасному етапі виробництво молока на сході України у більшості господарств збиткове, незважаючи на те, що у вирішенні питань забезпечення ринку продовольства воно займає особливе місце. Збитковість впливає на зменшення обсягів виробництва, погіршення економічного й соціального рівня життя селян, а цього не можна допускати з урахуванням важливості цієї галузі для потреб населення.

Падіння обсягів і зниження ефективності виробництва молока зумовлює посилення уваги до питань розробки шляхів поліпшення результатів функціонування підприємств молокопродуктового підкомплексу.

Проблеми підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва, формування продовольчих підкомплексів і ринків продовольства досліджували вітчизняні вчені В.Г.Андрійчук, П.С.Березівський, П.І.Гайдуцький, В.Н.Зимовець, І.І.Лукінов, В.Я.Месель-Веселяк, О.М.Онищенко, П.Т.Саблук, В.Г.Ткаченко, О.М.Шпичак, В.В.Юрчишин та ін.

Значний вклад у розробку теоретичних та прикладних питань розвитку скотарства внесли: П.С.Березівський, Л.І.Бровко, В.Н.Зимовець, М.М.Ільчук, В.П.Котков, М.К.Пархомець, М.Г.Співак, С.О.Шевельова, О.М.Шпичак та інші вітчизняні вчені.

Однак ряд наукових проблем щодо особливостей формування та ефективного функціонування регіональних продовольчих ринків, зокрема ринку молока, в контексті сучасних аграрних трансформацій; організації виробництва молока за умов ресурсо- та енергозбереження, оптимізації рівня використання ресурсів; узгодження взаємовідносин партнерів, підвищення конкурентоспроможності підприємств у молокопродуктовому підкомплексі досліджені недостатньо.

Велике практичне значення досліджень виробництва конкурентоспроможного молока й молокопродуктів, а також недостатня вивченість цього питання у регіоні визначили вибір і зумовили актуальність теми дисертаційної роботи.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано у відповідності з планами науково-дослідницької роботи кафедри статистики і економічного аналізу Луганського національного аграрного університету за темою: “Соціально-економічні проблеми створення конкурентоспроможного сільського господарства на південному сході України” (номер державної реєстрації 0104О005404).

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є визначення теоретичних і практичних аспектів оптимального розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу в контексті забезпечення продовольчої безпеки держави в умовах конкуренції.

Для досягнення зазначеної мети у дисертаційній роботі поставлено і вирішено такі завдання:

-       визначено теоретичну сутність молокопродуктового підкомплексу як економічної категорії у контексті забезпечення продовольчої безпеки;

-       узагальнено теоретичні, методологічні та методичні засади ефективного й конкурентоспроможного розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу;

-       проведено економічну оцінку сучасного розвитку підприємств з виробництва і переробки молока та їх конкурентоспроможності;

-       проаналізовано стан розвитку ринку молока та молочних продуктів і розроблено прогноз попиту й пропозиції;

-       запропоновано основні напрями збалансованого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу на перспективу;

-       обґрунтувано пропозиції щодо підвищення конкурентоспроможності підприємств молокопродуктового підкомплексу.

Об'єктом дослідження є процес формування оптимального розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності підприємств молокопродуктового підкомплексу Луганської області.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних та практичних аспектів розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу.

Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою досліджень є діалектичний метод пізнання закономірностей розвитку суспільного виробництва, наукові розробки щодо принципів, форм і методів науково-дослідницької роботи в економіці, законодавчі та нормативні акти, постанови, інструкції та розпорядження уряду України та інших директивних органів, спрямовані на розвиток агропромислового виробництва і реформування сільськогосподарських підприємств у організаційно-правові структури ринкового типу.

У процесі дослідження враховувалися рекомендації вітчизняних і зарубіжних фахівців, а також досягнення передового досвіду з проблеми дослідження.

У ході виконання дисертаційної роботи використовувалися наступні методи загальнонаукового дослідження: абстрактно-логічний – проведено теоретичні узагальнення, сформовано висновки та пропозиції; системно-синергичний метод – для уточнення структурної сутності молокопродуктового підкомплексу як складової агропромислової системи; соціологічний – для вивчення конкурентної позиції молокопереробних підприємств Луганської області на ринку молока та молочних продуктів. Дані оброблялися за допомогою програмного забезпечення Microsoft Excel, економетричного пакета Е.VIEWS 3.1.

Галузеві аспекти розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу вивчалися за допомогою наступних методів та прийомів: монографічного – при узагальненні передового досвіду, дослідження розвитку молочного скотарства і молокопереробних підприємств Луганської області; аналізу і синтезу – при поділі молокопродуктового підкомплексу в процесі аналізу на галузі; абстрактно-логічного і економіко-математичного з використанням ЕОМ – при моделюванні попиту та пропозиції на ринку молока та молочних продуктів, при оцінці конкурентоздатності підприємств молокопродуктового підкомплексу за допомогою багатокритеріальної оціночної моделі, оптимізації структури посівних площ кормових культур; економіко-статистичного – при обробці та аналізі масових статистичних даних.

Прикладні аспекти дослідження знайшли вирішення за допомогою графічного методу, який зокрема використовувався для наочного зображення отриманих результатів та схем взаємозв’язків, розвитку умов, процесів і економічних механізмів функціонування, ефективності та конкурентоздатності підприємств молокопродуктового підкомплексу; розрахунково-конструктивного – при обґрунтуванні розподілу прибутку між учасниками інтеграції, при розробці бізнес-плану створення молочного комплексу з безприв’язним способом утримання.

Інформаційною базою дослідження є дані Державного комітету статистики України, статистичні дані Головного управління статистики та Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, Інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції в Луганській області, річні звіти сільськогосподарських та переробних підприємств, які входять до молокопродуктового підкомплексу, матеріали анкетного обстеження споживачів молока та молокопродуктів, здійснені автором, науково-методична та інформаційно-публіцистична література, дані світової мережі Inte
et.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)