ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА




  • скачать файл:
title:
ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ МОЛОКА
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Формування та ефективне функціонування ринку молока і молокопродуктів у сучасних умовах тісно пов'язані з необхідністю удосконалення системи економічних відносин в АПК, створення інфраструктури ринку, утвердження ефективного і дієвого економічного механізму державного регулювання процесів виробництва і реалізації продукції, підтримки та захисту вітчизняних товаровиробників і розширеного відтворення у господарствах усіх форм власності.

На сучасному етапі реформування економіки України недостатньо вирішеним питанням залишається пошук способів ефективного розвитку ринкового господарства з метою регулювання обсягів виробництва продукції та її збуту. Особливо відчутно ця проблема позначається на функціонуванні агропродовольчого ринку, рівень розвитку якого впливає на забезпеченість населення продуктами харчування та соціально-економічний стан держави.

Проблема формування й розвитку ринку молока має багатогранний характер і потребує детального дослідження з урахуванням регіональних особливостей, її вирішення ускладнюється зі зміною форм власності та господарювання, структури виробництва і каналів збуту продукції. Недостатньо дослідженими залишаються питання оцінки економічних явищ і процесів під час формування й розвитку ринку молока і молочної продукції, впливу на ефективність його функціонування організаційно-економічних і правових важелів, які формують конкурентоспроможне виробництво молочної продукції, а також попит і рівень її споживання. Окремі питання формування і розвитку ринку молока, вдосконалення економічних взаємовідносин між підприємствами АПК висвітлені у наукових працях багатьох учених-економістів, серед яких В.Андрійчук, П.Березівський, В.Бойко, В.Галанець, П.Гайдуцький, М.Долішній, Т.Дудар, С.Дусановський, В.Зимовець, М. Ільчук, В.Котков, М.Коржинський, В.Месель-Веселяк, М.Пархомець, П.Саблук, А.Стельмащук, Г.Черевко, В.Шкільов, О.Шпичак та інші вітчизняні й зарубіжні вчені. Проте сьогоднішня ситуація в молокопродуктовому підкомплексі, яка опосередковується ринком молока та молочної продукції, вимагає нових підходів до вирішення зазначеної проблеми – через розвиток взаємовигідних ринкових відносин у цьому секторі економіки, вивчення закордонного й кращого вітчизняного досвіду, його узагальнення й подальше розповсюдження.

Теоретичною і прикладною економічною наукою опрацьовано низку підходів до формування ринкових відносин у молокопродуктовому підкомплексі АПК. Однак окремі питання досліджуваної проблеми розроблені недостатньо, зокрема потребують удосконалення міжгалузеві відносини у системі виробництва і переробки молока, питання раціонального ціноутворення й вихід вітчизняних товаровиробників на світовий ринок. Ефективний розвиток молокопродуктового підкомплексу можливий лише за умов злагодженої роботи всіх підприємств, пов'язаних із виробництвом, заготівлею, переробкою і доведенням до споживачів молока і молокопродуктів.

Вирішення цих питань особливо важливе для Західного регіону України і Волинської області зокрема. Адже тут для виробництва і переробки молока створено науково-виробничий потенціал, за використання якого можна забезпечити власні потреби й попит інших регіонів країни. Значущість і новизна вивчення цих питань зумовили актуальність дослідження з даної теми. Вони визначили мету й завдання, очікувані практичні результати дослідження.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У дисертаційній роботі представлено результати досліджень, виконаних відповідно до комплексної науково-дослідної теми Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького "Сучасний аграрний сектор економіки України та шляхи його розвитку за 2001-2005 роки" (номер державної реєстрації 0102U001334) і теми науково-дослідної роботи кафедри економіки та організації сільськогосподарського виробництва "Проблеми інтенсифікації сільськогосподарського виробництва в нових умовах".

Участь дисертанта у виконанні науково-дослідних робіт з даної тематики відображена у звітах кафедри, зокрема, підготовлено й опубліковано у співавторстві 4 методичних рекомендації (загальним обсягом 7,1 друк. арк., в т.ч. автора – 1,8 друк. арк.) для студентів денної і заочної форм навчання, в яких відображено питання планування діяльності тваринницьких підрозділів у ринкових умовах, розрахунок витрат і собівартості продукції, удосконалення економічних взаємовідносин виробників продукції тваринництва з партнерами з кооперації, методичні питання оцінки економічної ефективності галузей. Автор використовує результати своїх наукових досліджень у навчальному процесі під час проведення практичних і семінарських занять з студентами (довідка № 612-03 від 25.06.07 р.).

Мета і задачі дослідження. Мета дослідження полягає в розробці теоретичних, методичних і організаційних засад функціонування ринку молока і молочних продуктів та обґрунтуванні перспективних параметрів його розвитку. Для досягнення цієї мети передбачено виконання комплексу взаємозв'язаних завдань, основними з яких є:

- опрацювати й узагальнити результати наукових досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених, дати їх критичну оцінку щодо суті, мети і завдань формування та функціонування ринку молока і молокопродуктів;

   - з'ясувати особливості формування регіонального ринку молока і молокопродуктів у Волинській області в сучасних умовах та особливості взаємодії попиту і пропозиції;

   - виявити й узагальнити тенденції розвитку виробництва й споживання молока і молокопродуктів;

   - визначити чинники, які впливають на ефективність молочного скотарства, та особливості їх дії;

   - обґрунтувати пропозиції щодо підвищення ролі держави у регулюванні ринку молока і молочної продукції;

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)