ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ ВЗАЄМОДІЇ МАЛОГО І ВЕЛИКОГО ПІДПРИЄМСТВА В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІЙ СФЕРІ




  • скачать файл:
title:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ ВЗАЄМОДІЇ МАЛОГО І ВЕЛИКОГО ПІДПРИЄМСТВА В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІЙ СФЕРІ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Формування ринкової системи господарювання в Україні пов’язане з активізацією підприємницької діяльності в усіх сферах економіки. Одним із перспективних напрямів створення конкурентного середовища в умовах ринкових відносин є розвиток малих підприємств, які функціонують практично в усіх галузях господарювання та характеризуються такими рисами, як гнучкість, мобільність, раціонально організована структура підприємства, необхідність незначного стартового капіталу, невисокі експлуатаційні витрати та ін.

Питання розвитку та функціонування малих підприємств достатньо висвітлювались у наукових працях вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів. Серед них слід зазначити таких, як О.О. Бутенко, З.С. Варналій, Т.А. Говорушко, В.О. Ісайко, Т.В. Кондратюк, О.О. Макєєва, Я. Мюррея, В.М. Парсяк, В.О. Рубе, В.Є. Сахаров та ін. Більшість цих наукових праць присвячена загальнотеоретичним питанням становлення і розвитку малих підприємств без урахування специфіки діяльності окремих галузей, і в тому числі у сфері телекомунікації.

У сучасних умовах прискорений розвиток сфери телекомунікації розглядається як один із пріоритетних напрямів науково-технічного прогресу, як фактор підвищення життєвого рівня населення, забезпечення національної безпеки країни. Тому впровадження малих підприємств у телекомунікаційну сферу сприяє створенню нових послуг та технологій, підвищенню якості надаваних послуг і посиленню їхнього впливу на розвиток галузі, що  забезпечило необхідність наукового дослідження організаційно-економічних форм взаємодії малого і великого підприємства з урахуванням  специфічних особливостей функціонування телекомунікацій, тому тема дисертаційної роботи є актуальною.

Актуальність вирішення цього наукового завдання підвищується внаслідок забезпечення малими підприємствами гарантії зайнятості, створення нових робочих місць, стимулювання конкуренції, додаткового залучення в економічний обіг матеріальних, фінансових, людських та інформаційних ресурсів, що є доцільним для розвитку телекомунікаційної сфери, і що буде особливо корисним для України.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає плану наукових досліджень Одеського науково-дослідного інституту зв’язку (ОНДІЗ) та Головного управління статистики в Одеській області.

Положення дисертаційної роботи, за безпосередньої участі її автора, використано при виконанні НДР в ОНДІЗ – “Підготовка й обґрунтування переліку нормативних документів, що підтримують основні вимоги по наданню загальнодоступних телекомунікаційних послуг” (№ ДР 1–05–101 / 43 від
31 жовтня 2005 р.), в рамках якої здобувачем виконано оцінку ефективності діяльності підприємства в телекомунікаційній сфері, запропоновано організаційні форми щодо створення малого підприємства, розроблено критерії видових ознак малих підприємств.

“Розвиток малого підприємництва у сфері пошти та зв’язку Одеської області” (№ ДР 04-10/104 від 24.12.2004 р.), при виконанні теми дисертанткою розроблено пропозиції та рекомендації з функціонування  розвитку малих підприємств у телекомунікаційній сфері та пошти.

Положення дисертації відповідають науковому напряму «Розробка програм економічного розвитку зв’язку України» тематичного плану наукових досліджень з економічних питань галузі зв’язку, реалізують задачі, що випливають  із Закону України «Про телекомунікації» та Концепції розвитку телекомунікацій в Україні до 2010 року.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування теоретичних і практичних засад щодо організаційно-економічних форм взаємодії малого і великого підприємства і розробки рекомендацій зі створення малого підприємства в телекомунікаційній сфері та оцінки ефективності його діяльності.

Досягнення зазначеної мети дослідження обумовило необхідність розв’язання наступних основних задач:

     дати економічну характеристику суб’єктів малого підприємництва та їх інтеграційні можливості в сучасних умовах;

     розкрити зміст малого підприємства в телекомунікаційній сфері: поняття, видові ознаки, критерії класифікації;

     визначити вплив малого підприємства в телекомунікаційній сфері на розвиток економіки регіонів і галузі;

     виконати системний розгляд основних проблем, з якими зіштовхуються у своїй діяльності малі підприємства в телекомунікаційній сфері;

     визначити організаційно-економічні форми взаємодії малого і великого підприємства в телекомунікаційній сфері;

     розробити теоретико-методичні пропозиції щодо створення та оцінки ефективності діяльності суб’єктів малого підприємництва в телекомунікаційній сфері у сільської місцевості.

Об’єктом дослідження є процес господарювання суб’єктів малого  підприємництва в телекомунікаційній сфері.

Предметом дослідження є організаційно-економічні форми взаємодії малого і великого підприємства в телекомунікаційній сфері Україні.

Методи дослідження. Методологічну основу дослідження складають об’єктивні закони економіки, наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем економіки галузі зв’язку, концептуальні положення соціально-економічного реформування в Україні. В дисертації використано сучасні загальнонаукові та спеціальні методи дослідження, зокрема: логічний та історичний методи (виявлення особливостей і тенденції розвитку малих підприємств в Україні); економічно-статистичний (аналіз розвитку діяльності малих підприємств в Україні і в розвинених країнах світу, аналіз розвитку малих підприємств в телекомунікаційній сфері по Одеській області і в Україні);  абстрагування (розкриття змісту поняття «мале підприємства в телекому­нікаційній сфері», «організаційно-економічна форма» та ін.); порівняльний (дослідження критеріїв класифікації суб’єктів малого підприємства в різних країнах світу); аналіз і синтез (дослідження особливостей функціонування суб’єктів малого підприємництва в телекомунікаційній сфері); системний аналіз (дослідження проблем малого підприємства в телекомунікаційній сфері); кореляційно-регресійний аналіз (виявлення взаємозв’язку між кількістю робочого персоналу та обсягом надаваних послуг (роботи, продукції) на малому підприємстві та вплив малого підприємства в телекомунікаційній сфері на розвиток економіки України); експертної оцінки (визначення показників, щодо оцінки ефективності діяльності малого підприємства в телекомунікаційній сфері); абстрактно-логічний (теоретичне узагальнення результатів досліджень та формуван­ня на їх основі проміжних і підсумкових висновків).

Інформаційною базою дослідження є законодавчі і нормативні акти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, що регламентують діяльність малого підприємства, Програми комп'ютеризації шкіл, статистичні дані Держкомстату України про діяльність малих підприємств в телекомунікаційній сфері, база даних провідних науково-дослідних закладів, матеріали науково–практичних конференцій та офіційних сайтів установ і компаній, періодичні наукові видання, а також результати власних спостережень і розрахунків автора.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)