СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В СТРАХОВИХ КОМПАНІЯХ




  • скачать файл:
title:
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В СТРАХОВИХ КОМПАНІЯХ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

         Актуальність теми. Високі темпи,  але нестабільні тенденції розвитку страхового ринку України, процеси глобалізації, зростання присутності іноземних страховиків (більшість з яких економічно й методологічно потужніші від вітчизняних), значні потенційні можливості цього ринку і необхідність більш повного страхового забезпечення соціально-економічних потреб держави вимагають від керівників вітчизняних страхових компаній аналітично обґрунтованих, виважених та ефективних дій щодо стратегічного розвитку очолюваних ними компаній. Проте за умов недостатності науково-теоретичних і методологічних розробок, нормативно-регуляторної бази зі стратегічного планування (далі – СП), а також практичного досвіду цього виду планування забезпечити відповідну фінансову надійність, конкурентоспроможність і цілеспрямований, обґрунтовано прогнозований розвиток страховика досить проблематично. Стратегічні рішення керівниками компаній здебільшого приймаються інтуїтивно, шляхом спроб та помилок, аналогів чи копіювання. Є підстави стверджувати, що у вітчизняному страхуванні теорія і практика СП не набули належного розвитку через, насамперед, недооцінку ролі та значення цієї сфери управління, брак фахівців (науковців і практиків) з СП, а також нестабільність макроекономічних процесів у державі.

         Водночас, дослідження в галузі економічної теорії та науково-методичні розробки зі стратегічного менеджменту після належного доопрацювання можуть бути ефективно застосовані в СП вітчизняних страхових компаній. Значний внесок до цих наукових надбань зробили західні вчені-економісти та дослідники І.Адізес, Е.Демінг, Р.Джейкобс, Р.Каплан, Д.Кемпбел, М.Кеннерлі, Д.Кревенс, С.Левицьки, Г.Нів, П.Нівен, Е.Нілі, Д.Нортон, М.Портер, Гр.Рейтер, Дж. Стонхауз, Р.Уільямс, Б.Фелпс, Д.Хассі, Р.Холлі, Дж.Чампі, А.Чандлер, К.У.Чан. Серед українських вчених та дослідників – це В.Базилевич, О.Барановський, С.Бушуєв, К.Воблий, О.Гаманкова, В.Єрмілов, М.Клапків, В.Нємцов, С.Осадець, В.Савчук. З числа російських – І.Авєрчев, В.Гамаюнов, А.Гвозденко, А.Зубєц, В.Єлиферов, Є.Коломін, М.Ніколенко, В.Рєпін, С.Філонович, Т.Федорова, В.Хруцкій, В.Шахов, Р.Юлдашев. Проте наявні дослідження у практиці СП страхових компаній можуть бути використані лише ситуативно чи фрагментарно. Передусім бракує формалізації повної процедури СП, методів розробки місії, бачення, логічного ланцюга „цілі – план – корпоративна культура – мотивація – контроль – корегування…”. Окремого розгляду й адаптації потребують новітні розробки в галузі стратегічного менеджменту. Наукова і практична значимість цих питань визначили вибір теми  дисертаційного дослідження, її мету і завдання.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт кафедри страхування ДВНЗ „Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана”  і є складовою тем „Удосконалення управління фінансами підприємств та розвиток ринку страхових послуг” (номер державної реєстрації – 0101V009213) та „Система страхового захисту в умовах розбудови соціально-орієнтованої ринкової економіки” (номер державної реєстрації – 0106U004360). Автором роботи систематизовані глосарій, суб’єкти СП, їх взаємовідносини, а також показники СП.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування теоретичних засад і практичних технологій, форм та методів  СП страхової компанії з опрацюванням основних факторів і фінансових показників, які в цьому плануванні застосовуються. Для досягнення означеної мети ставилися такі завдання:

- вивчити та узагальнити відповідну теоретичну базу, на підставі чого конкретизувати понятійний апарат, об’єкт та суб’єкти  процесу СП у страхових компаніях;

- за результатами аналізу принципів і міжнародних стандартів СП діяльності страховика обґрунтувати доцільність та розробити основні стадії і етапи процесу цього планування;

- на підставі отриманих даних сформувати основні фактори та кількісні  показники в розробці та реалізації стратегії страховика;

- визначити взаємозв’язок СП із системою бюджетування та операційно-вартісним аналізом у страховій компанії;

- уточнити етапи й основні методи технології СП діяльності страхової компанії  на базі SWOT-аналізу та системи збалансованих показників.

         Об’єктом дослідження є стратегічне управління діяльністю страхової компанії.

         Предметом дослідження є  теоретичні основи та прикладні методичні підходи до організації процесу СП страхової компанії.

         Методи дослідження. Методологічною базою теоретичного дослідження обрано діалектичний метод наукового пізнання і системний підхід до застосування положень економічної теорії, а саме макро- та мікроекономіки, економічного аналізу та прогнозування, фінансів підприємств, стратегічного менеджменту і страхування – при визначенні суті і значення СП страхової компанії; аналіз залежності, взаємозв’язку, ситуаційний, альтернативної гіпотези, ієрархічної кластеризації, декомпозиції – при розробці процедури СП, визначенні основних факторів і показників; ідеального об’єкта, інтерактивного ефекту та факторної моделі – при формуванні варіантів і декомпозиції стратегічної мети, оргструктури, критеріїв ефективності праці. Наочність і можливість порівняння забезпечувалися методами групування, графічного і табличного відображення даних. Ефективність значної частини розробок досліджувалась методами практичного впровадження, неформальних інтерв`ю, експертного опитування, анкетування та фокус-груп.

         Наукова новизна одержаних результатів  полягає у розробці і доведенні до впровадження комплексу системи методів СП в діяльності страхової компанії. Основні результати, одержані здобувачем у процесі розв’язання поставлених у дисертації завдань, що відображають наукову новизну, полягають у наступному:

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)