УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ТРИРІВНЕВОЇ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ




  • скачать файл:
title:
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ТРИРІВНЕВОЇ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. До найсерйозніших загроз національним інтересам  та національній безпеці  в процесі інтеграції України у світове політичне, економічне та правове середовище віднесено неефективність використання паливно-енергетичних ресурсів. Аналіз робіт з поліпшення використання різних видів ресурсів підприємствами вугільної промисловості дозволяє стверджувати про невирішеність питання максимально досяжної ефективності управління господарською діяльністю шахт в залежності від їх специфічних особливостей. Удосконалення комплексної оцінки результатів управління шахтами, як складними системами, розгляд та адаптація існуючих методик аналізу фінансового і господарського стану підприємства доцільно зосередити на інтегральних методах, які визначають узагальнену ефективність використання трудових, матеріальних і фінансових ресурсів і до яких, в тому числі, відносяться моделі бюджетного управління.

У вітчизняній та російській економічній літературі достатньою мірою розроблені питання розробки інтегральних показників оцінки результатів та методів управління на їх основі   діяльністю   підприємств.   Цій   проблематиці   присвячені   праці О.І. Амоші, І.Т. Балабанова, Л.М. Варави, С.Ф. Голова, А.П. Веремієва, О.С. Галушко, С.Б. Довбні, А.М. Кармінського, П.П. Новіченко, С.В. Онищенко, В.П. Савчука, В.Е. Хруцького, М.Г. Чумаченко, В.А. Шаповала, К.В. Щіборща та інших.

Про те проблеми розробки та впровадження бюджетування, як нового інтегрованого методу ефективного планування та управління результатами діяльності підприємств, поки що не отримали системного висвітлення. Значна кількість питань залишається відкритою для дослідження і, зокрема, розробка принципів поєднання програм стратегічного розвитку, тактичного та оперативного управління в бюджетних моделях. Все це свідчить про актуальність і важливість дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. . Елементи дисертації знайшли своє відображення в планах держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри менеджменту Національного гірничого університету: тема ГП-361 "Розробка та обґрунтування методів підвищення надійності інвестування розширеного відтворення виробництва гірничих підприємств", номер держреєстрації 0105U000514, тема № ГП-401 "Закономірності визначення економічного потенціалу вугільних шахт України", номер держреєстрації  0105U000396.

Особистий внесок автора полягає в дослідженні та розробці умов та процедур використання бюджетних методів в практиці управління вугільними шахтами Західного Донбасу.

Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є узагальнення і розвиток науково-методичних основ, розробка інструментарію та практичних рекомендацій щодо створення ефективної системи управління діяльністю вугільних підприємств на основі трирівневої системи бюджетування.

Для досягнення поставленої мети в роботі вирішені наступні задачі:

- На основі критичного аналізу існуючих теоретичних та практичних підходів до управління визначені чинники, під впливом яких може бути підвищена адаптивність та ефективність бюджетування в умовах вітчизняних вугледобувних підприємств.

       -  Конкретизований   перелік   завдань,   які   можуть   вирішуватися   за
допомогою бюджетування та розроблено механізм взаємозв'язку стратегічного,   тактичного   і оперативного планування роботи шахт шляхом побудови трирівневої бюджетної моделі підприємства.

- Визначено критерії ефективності бюджетного управління, як
складові, що  формують ефективність діяльності вугледобувного підприємства.

- Розроблено економіко-математичну модель  системи бюджетування вугледобувного підприємства.

- Експериментально перевірено і впроваджено одержаний результат побудови бюджетної моделі в практику управління шахтами ВАТ «Павлоградвугілля».

Об’єкт дослідженняпроцес управління діяльністю  вугільних підприємств на основі трирівне6вої системи бюджетування.

Предмет дослідження теоретико методологічні засади  і практичні аспекти управління діяльністю  вугільних підприємств на основі трирівне6вої системи бюджетування.

 Методи дослідження теоретичну та методологічну основи дисертаційної роботи склали праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів з проблем економічного аналізу, плануванню та фінансового менеджменту. У дисертації використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження процесів і явищ в їх взаємозв'язку і взаємо розвитку. Зокрема, при визначенні чинників та умов ефективної адаптації нових систем планування на підприємствах вугільної промисловості використано методи наукового відбору, системного аналізу явищ та їх синтезу.

При дослідженні та розробці бюджетної моделі вуглевидобувного підприємства застосовано методи економічного моделювання на основі логічних побудов. При оцінці стану та дослідженні тенденцій розвитку бюджетування, визначенні критеріїв його ефективності віднайшли застосування методи порівняльного аналізу, угруповань, вибіркових обстежень, статистичного й ситуаційного аналізу, а також методи лінійного та параметричного моделювання.

Інформаційною базою роботи стали законодавчі акти України, методичні та інструктивні матеріали міністерств і відомств, дані Держкомстату України, матеріали первинної звітності промислових підприємств вугільної промисловості.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)