ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК




  • скачать файл:
title:
ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК
Тип: synopsis
summary:

 

Актуальність теми. Зростання економіки України вимагає від сучасних підприємств оновлення техніки та технології, закупівлі нового обладнання, трансформації виробничих процесів, інноваційної активності, покращення  якості та конкурентоспроможності продукції. Для вирішення цих проблем і розширення напрямків своєї діяльності підприємства потребують значних  інвестиційних ресурсів. Таким чином, розвиток підприємства знаходиться у функціональній залежності від рівня використання його інвестиційного потенціалу. Крім того, ефективність діяльності підприємств, їх рентабельність і фінансова стійкість впливають на формування інвестиційного потенціалу підприємства.

У зв’язку з цим постає комплекс проблемних питань, пов’язаних із визначенням  оптимального обсягу і пріоритетних варіантів використання інвестиційного потенціалу, зростанням інноваційної активності підприємств, визначенням стратегічних напрямів розвитку.

Дослі­джен­нями інвестиційної проблематики займаються ряд зарубіжних та вітчизняних вчених-економістів: Дж. Брейлі, Л.Дж. Гітман, М.Джонк, Дж.Даннінг, Р. Нарула, Дж.М. Кейнс, Дж.Хансон, У.Шарп, А.А.Пересада, І.О.Бланк, М. Ігошин, М.П. Денисенко, В.Г. Федоренко, Г.А. Маховикова, В.Е.Кантор, Д.М.Черваньов, А.П. Дука та ін. Розробці інвестиційної стратегії підприємства присвячені роботи О.Ястремської, Т.І.Лепейко, С.М.Ілляшенко, В.Гриньової. Сутнісна характеристика інвестиційного потенціалу досліджена у роботах А.М. Марголіна, З.Д. Калініченко, О.А. Удалих, С.Д. Кольцової, Р.М. Бойчука, О.С.Федоніна, І.М.Рєпіної та ін., а проблемні питання його діагностування та оцінювання – Є.В.Лапіна, А.І.Селезньова, О.М.Антіпова, Г.В. Козаченко, Є.В. Гребенникової.

Опрацювання та узагальнення опублікованих за даною проблематикою робіт дозволили зробити висновок про те, що питання формування теоретичних і методичних засад щодо вирішення завдань ефективного управління інвестиційним потенціалом підприємства за умов ринкової економіки недостатньо опрацьовані як у науковому, так і в організаційно-практичному аспектах.

Необхідність розв’язання визначених проблемних питань, їх актуальність, теоретична та практична значущість зумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету, завдання, об’єкт, предмет і логіку побудови.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Дисертаційну роботу виконано відповідно з планом науково-дослідних робіт ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за темою “Економіка, організація та результативність діяльності” (реєстраційний номер 0106U001802). Особисто автором в рамках теми визначено методичні підходи до формування та розвитку інвестиційного потенціалу підприємства.

Мета і основні завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексна наукова розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо формування та розвитку інвестиційного потенціалу підприємства.

Для досягнення мети поставлено і вирішено такі наукові та прикладні завдання:

·       поглиблено науково-методичні засади понятійного апарату інвестиційного потенціалу, проведено класифікацію його ознак, розроблено структуру і принципи формування;

·       запропоновано методи оцінки ефективності використання інвестиційного потенціалу підприємства;

·       розкрито сутність і взаємозв’язок понять “інвестиційний потенціал”, “інвестиційна привабливість” та “інвестиційні ресурси”;

·       визначено стан і тенденції розвитку інвестиційної діяльності досліджуваних хімічних підприємств України;

·       розвинуто методичні засади діагностування та оцінювання інвестиційного потенціалу підприємства;

·       обґрунтовано графічну модель оптимізації структури джерел формування інвестиційного потенціалу підприємств;

·       виявлено якісні параметри зростання інвестиційного потенціалу досліджуваних підприємств;

·       розроблено технологію формування та використання інвестиційного потенціалу підприємств.

Об’єктом дослідження є процеси забезпечення ефективності діяльності підприємства в сучасних умовах господарювання.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і прикладних питань формування та активізації розвитку інвестиційного потенціалу хімічних підприємств.

Методи дослідження. Теоретичне підґрунтя дослідження створює система загальнонаукових і спеціальних методів, що концептуально дозволяють вирішувати поставлені наукові завдання. У процесі обґрунтування теоретичних аспектів дисертації використані методи порівняння, аналізу і синтезу, абстрагування, індукції і дедукції, формалізації та інші, що формують системний підхід. Отримані прикладні результати базуються на методах економіко-статистичного, регресійного, індексного, інвестиційного аналізу і моделювання розвитку підприємств.

Інформаційну базу дослідження складають наукова монографічна література, статті зарубіжних і вітчизняних вчених, законодавчі та нормативні акти України, статистичні матеріали за проблематикою дисертації, матеріали підприємств,  світових інформаційних агенцій та Інтернет.

 

 

 

Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:

вперше:

·     розроблено технологію формування та розвитку інвестиційного потенціалу підприємства, яка представлена сукупністю методів формування, нарощування та його ефективного функціонування і дозволяє системно врахувати складові інвестиційного процесу та управляти ним на підставі ринкових механізмів;

·       запропоновано матрицю визначення рівня інвестиційного потенціалу підприємства, побудовану на основі взаємопорівняння інтегрованої оцінки інвестиційної привабливості та інвестиційної активності, що дозволяє виділити зони низького, середнього і високого рівня сформованого на підприємстві інвестиційного потенціалу;

удосконалено:

·       науково-методичні та прикладні засади щодо ресурсного забезпечення інвестиційного потенціалу на підставі розробленої графічної моделі оптимізації структури джерел формування інвестиційного потенціалу хімічних підприємств;

·       визначення поняття “інвестиційний потенціал підприємства” з  урахуванням вартісної характеристики інвестиційних можливостей і привабливості підприємства, що вимірюється сукупністю інвестиційних ресурсів, які забезпечують задоволення матеріальних, фінансових, інтелектуальних потреб розширеного відтворення та розвитку підприємства;

·       модель формування потенціалу підприємства на основі включення інвестиційного потенціалу як основної ресурсної складової розвитку підприємства;

одержали подальший розвиток:

·       понятійно-категоріальний апарат з досліджуваної проблематики: “економічний потенціал”, “інвестиційна привабливість” та “інвестиційні ресурси” через розкриття їх впливу на інвестиційний потенціал підприємства;

·       концептуальні положення теорії інвестиційної поведінки підприємства щодо розширення системи мотивації інвестиційної діяльності спрямованої на розвиток потенціалу підприємства;

·       класифікаційні ознаки інвестиційного потенціалу за функціональною сферою (виробничий, маркетинговий, фінансовий, науково-технічний, інфраструктурний), рівнем і ступенем активності (активний і пасивний) використання.

Практичне значення одержаних результатів полягає у впроваджені технології формування та розвитку інвестиційного потенціалу підприємства на хімічних підприємствах України. Основні наукові положення дисертації доведені до рівня методичних узагальнень і прикладного інструментарію, що дає змогу здійснювати ефективне формування, функціонування та розвиток інвестиційного потенціалу підприємств. Апробація моделі оптимізації структури інвестиційних ресурсів дала можливість  скоригувати стратегію фінансування розвитку хімічних підприємств і визначити приріст їх ринкової вартості.

Результати дисертаційної роботи використано хімічними підприємствами України ВАТ "Сумихімпром" (довідка № 89-оп від 12.09.2008 р.), ВАТ “РівнеАзот” (довідка № 4574 від 18.08.2008 р.) і Міністерством промислової політики України (довідка 12/4-2-407 від 04.11.2008 р.), а також у навчальному процесі ДВНЗ “Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана” при викладанні дисциплін „Обґрунтування господарських рішень та оцінка ризиків” та „Економіка підприємства” (5 кредитів) (довідка від 8.09.2008 р.).

Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, у якій запропоновано авторський підхід до розв’язання проблемних питань формування та розвитку інвестиційного потенціалу хімічних підприємств України. Наукові статті підготовлені автором особисто і відображають основний зміст дослідження.

Апробація результатів дисертації. Основні положення, результати, висновки та пропозиції роботи доповідались на Міжнародних науково-практичних конференціях: “Стратегія інвестування промислового виробництва в Україні” (Київ, 14-15 квітня 2006 р.); „Регіональні проблеми та перспективи розвитку ринків збуту промислової продукції” (Київ, 6-7 грудня 2006 р.); „Економіка підприємства: теорія і практика” (Київ, 23-24 березня 2006 р.); “Економічна організація та економічна освіта: взаємообумовленість стратегій розвитку” (Київ, 7-8 лютого 2007р.); „Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (Донецьк, 11-14 грудня 2007 р.); “Проблеми та перспективи розвитку підприємництва” (Харків, 14-15 грудня 2008 р.); “Економіка підприємства: теорія і практика” (Київ, 13-14 березня 2008 р.).

Публікації. За результатами виконаних досліджень опубліковано 9 наукових праць загальним обсягом 2,4 д.а., які належать особисто автору, у тому числі 3 з них загальним обсягом 1,4 д.а. – у наукових фахових виданнях.

Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Основний зміст роботи складає 175 сторінки друкованого тексту, в тому числі 23 рисунки на 13 сторінках, 28 таблиць на 15 сторінках. Дисертація також має 4 додатки на 10 сторінках. Список використаних джерел містить 145 джерел і розміщений на 14 сторінках. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)