ФІНАНСОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ЙОГО ІНВЕСТИЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ




  • скачать файл:
title:
ФІНАНСОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ЙОГО ІНВЕСТИЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, визначено мету, завдання, об'єкт і предмет дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення одержаних результатів.

У першому розділі “Теоретичні засади дослідження фінансового потенціалу ринку цінних паперів” узагальнено теоретичні підходи до визначення економічної природи та особливостей функціонування ринку цінних паперів, запропоновано трактування сутності фінансового потенціалу ринку цінних паперів, виділено основні його складові, визначено зміст і структуру механізмів формування та використання фінансового потенціалу ринку цінних паперів.

У результаті дослідження наукових джерел визначено, що ринок цінних паперів як складова фінансового ринку здійснює акумулювання і перерозподіл фінансових ресурсів між суб’єктами та галузями економіки, а також сприяє підвищенню інвестиційної активності в країні і стимулює структурну перебудову економіки. Об’єктивною умовою функціонування та розвитку ринку цінних паперів є його фінансовий потенціал. Аналіз наукових підходів щодо економічної природи потенціалу ринку цінних паперів дозволив зробити висновок, що в економічній літературі відсутнє трактування понять “фінансовий потенціал ринку цінних паперів” та “інвестиційна спрямованість фінансового потенціалу ринку цінних паперів”.

На основі узагальнення існуючих наукових досліджень сутності понять “потенціал”, “економічний потенціал”, “фінансовий потенціал”, “потенціал ринку цінних паперів” автором запропоновано трактування фінансового потенціалу ринку цінних паперів як сукупності грошових коштів суб’єктів економіки, що спрямовані та можуть бути спрямовані на ринок цінних паперів з метою їх ефективного використання для досягнення визначених інвесторами цілей. Фінансовий потенціал ринку цінних паперів дає змогу розкрити суперечність між вивільненням грошей у кругообігу капіталу та потребою їх використання в реальному секторі економіки за допомогою фондових інструментів.

У процесі дослідження структурувано фінансовий потенціал ринку цінних паперів за стадіями формування та реалізації. На стадії формування розглянуто його склад за суб’єктами економіки (фінансові ресурси держави, грошові кошти населення, фінансові ресурси підприємств, фінансові ресурси фінансово-кредитних установ, грошові кошти іноземних інвесторів) та за видами джерел (заощадження держави, заощадження населення на рахунках у банках та інших фінансово-кредитних установах, заощадження населення поза фінансово-кредитною системою, заощадження підприємств на рахунках у банках та інших фінансово-кредитних установах, фінансові ресурси фінансових посередників, заощадження іноземних суб’єктів, що можуть бути вкладені в економіку України).

На стадії реалізації виокремлено види фінансового потенціалу ринку цінних паперів за такими ознаками: видами цінних паперів, секторами економіки, видами економічної діяльності, за суб’єктами використання, залежно від цілей інвесторів, залежно від цілей емітентів, за доходами від операцій із цінними паперами, залежно від рівня реалізації, що дає змогу проаналізувати рівень фінансового потенціалу ринку цінних паперів в Україні.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА