Гармоники тока и напряжения в низковольтных электрических сетях Украины




  • скачать файл:
title:
Гармоники тока и напряжения в низковольтных электрических сетях Украины
Тип: synopsis
summary:

Основний зміст роботи


У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовано мету і задачі наукового дослідження, наведено данні про зв’язок роботи з науковими програмами, викладено наукову новизну, практичне значення і реалізацію результатів дисертаційних досліджень, наведено відомості про їх апробацію, публікацію та впровадження.


У першому розділі розглянуто основні джерела гармонік та їх негативний вплив на різні види електрообладнання. Проведено аналіз європейської практики забезпечення електромагнітної сумісності по гармоніках напруги в низьковольтних мережах. Встановлено, що ефективним засобом забезпечення ЕМС у стандартній електромагнітній обстановці є забезпечення необхідних характеристик емісії завад обладнання на етапі його проектування відповідно до вимог гармонізованих стандартів. Порівняння нормативно-правової бази України і європейських країн в галузі забезпечення ЕМС показало, що значення норм якості напруги, які встановлені стандартами України, відповідають міжнародним рівням електромагнітної сумісності. Проте в даний час в Україні не розроблені відповідні подібні європейським процедури і правила, які повинні забезпечити дотримання цих норм. Зважаючи на те, що спричинені гармоніками проблеми у мережах низької напруги України посилюється з кожним роком, зроблено висновок, що її необхідно вирішувати з урахуванням досвіду європейських країн, але з урахуванням особливостей побудови і експлуатації українських систем електропостачання.


Встановлено, що найбільший вплив на зростання рівня гармонік напруги в електричних мережах чинять пристрої, які мають безтрансформаторний блок живлення з мережевим випрямлячем та ємніснім фільтром. Форма кривої споживаного струму зазначених пристроїв має явно виражену несинусоїдальну форму, при цьому величина третьої гармоніки досягає 80% від величини струму основної частоти. Неконтрольована емісія гармонік струму від нелінійних електроприймачів може призводить до істотного погіршення якості напруги в мережах НН.


Показано, що негативний вплив гармонік на обладнання може здійснюватися у вигляді довготривалого ефекту, якій, в основному, визначається тепловим ефектом від дії гармонік на асинхронні трифазні двигуни, конденсатори компенсаторів реактивної потужності, кабелі та силові трансформатори. Зазначений ефект призводить до зниження терміну їх служби. Нелінійні електроприймачі також спричинюють збільшення струмового навантаження нульового проводу. Короткочасний ефект, в основному, пов'язаний з тимчасовим погіршенням технічних характеристик електронних пристроїв, що, зазвичай, відновлюються після припинення дії збурення. Показано, що гармоніки струму, що протікають по електричних мережах, також погіршують енергетичні характеристики передачі електричної енергії від генераторів до споживачів.


 


Порівняно результати моніторингових досліджень якості напруги, які проводилися в Росії і Україні та виявили наявність систематичних порушень норм ГОСТ 13109-97, з результатами моніторингу, який був проведений CEER в країнах Євросоюзу в 2011 р. та показав, що якість напруги в них, в основному, відповідає нормам європейського стандарту EN 50160. У зв'язку з цим необхідно розглянути шлях, яким було досягнуто цей позитивний результат, а також можливість використання досвіду європейських країн у забезпеченні ЕМС.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА