ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
title:
ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

У дисертаційній роботі на основі проведеного автором дослідження захищаються такі основні положення.

Розділ 1. Ефективність діяльності підприємства: сутність та підходи до оцінювання. Підприємству як соціально-економічній системі властивий широкий комплекс ознак: правових (відокремленість, ініціативність, юридична специфіка, економічна самостійність, відповідальність), середовищних (обмеженість, інтегративність, відкритість, гнучкість або адаптивність, сталість і стабільність, надійність або захищеність, саморегуляція, стійкість функціонування), поведінкових (мінливість або нестаціонарність, унікальність і непередбачуваність, ередитарність, динамічність взаємодії), структурних (складність, інтеграційна єдність, статична цілісність, ієрархічність або підпорядкованість, поліархічність, холізм, інтеграційна цілісність, динамічна цілісність, комунікативність, функціональність, кібернетичність, розподілюваність), дійових (цілеспрямованість, самоорганізація, самонавчання, ресурсозабезпеченість, потенціалозабезпеченість, цільова трансформація ресурсів, спроможність до розвитку, результативність, формалізація) та ін.

Діяльність підприємства як складної відкритої соціально-економічної системи розглянуто в контексті функціонального та результативно-цільового підходів. Це дозволило виявити причинно-наслідковий зв'язок у діяльності підприємства: мета та цілі діяльності (у результативних показниках) → виконання функцій (сукупність однорідних за своїм характером робіт) → ефект (результат) діяльності. Виявлений причинно-наслідковий зв'язок у діяльності підприємства допоміг визначити її вектори: виконання функцій підприємства та отримання цільового результату його діяльності. На основі вказаних векторів виділено функціональні (виробничий, маркетинговий, фінансовий, інноваційний та інвестиційний) і результативно-цільові (економічний, організаційний, соціальний, науково-технічний та екологічний) види діяльності підприємства. Між результативними та функціональними видами діяльності є тісний зв'язок, який виявляється у здійсненні функцій підприємства для отримання кінцевого результату його діяльності або завдяки впливу результату на виконання функцій підприємства. Зважаючи на складність і видову різноманітність діяльності підприємства, актуальним є питання ідентифікації отримуваних видів ефекту від діяльності, який розглядається як тотожний її результату.

Вивчення категорії ефекту показало, що його можна отримати лише за умови здійснення підприємством певного виду діяльності. За результатами дослідження видів ефекту від діяльності підприємства вдосконалено їхню класифікацію з додаванням до наявних ознак (рівень управління, мета діяльності, ставлення до середовища, спосіб вираження, вид ресурсів, вид витрат, вид функціонального процесу, повнота врахування, форма існування, сфера впливу) нової – "актуальність вияву", що дозволило виділити ефект з ретроспективним, теперішнім і майбутнім характером вияву. Ефект з ретроспективним характером вияву розуміється як всі результати діяльності підприємства, котрі вже отримано (минулі результати) під впливом минулих умов і чинників. Ці результати актуальні лише для аналізу минулих періодів. Ефект з теперішнім характером вияву – це результати діяльності підприємства, які отримано на певний момент часу. Такі результати актуальні для корегування діяльності підприємства в поточному періоді. Ефект з майбутнім характером вияву – це результати діяльності підприємства, які на певний момент часу вже отримано, але вони актуальні для майбутньої діяльності підприємства, тобто є базою для його розвитку. Через вплив мінливих умов і значної кількості чинників зовнішнього та внутрішнього середовища діяльності підприємства її майбутні (прогнозовані) результати є малодостовірними.

Ефективність діяльності підприємства розглянуто як комплексну категорію з урахуванням функціонального та результативно-цільового характеру діяльності підприємства, різноманітності вияву ефекту від неї за часовим аспектом і дуалістичної природи категорії ефективності. Дана категорія відображає ступінь досягнення цілей діяльності підприємства та його економічність за функціональними підсистемами підприємства з урахуванням часового лагу шляхом виділення ефектів з ретроспективним, теперішнім і майбутнім характером вияву. У ній поєднано економічні та управлінські ознаки. Комплексність категорії ефективності пов’язана з різноманітністю видів ефекту.

Відповідно до виділених видів ефекту в загальній ефективності діяльності підприємства виділено ретроспективну, теперішню та майбутню ефективність. Класифікацію видів ефективності діяльності підприємства та зв'язок між її видами подано на рис. 1. Елементи ефективності дозволили отримати комплексне уявлення про загальну ефективність діяльності підприємства.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА