ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ, ЩО СПРАВЛЯЮТЬСЯ ПРИ ПЕРЕТИНАННІ МИТНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ, ЩО СПРАВЛЯЮТЬСЯ ПРИ ПЕРЕТИНАННІ МИТНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Активізація реформаторських підходів в Україні передбачає змістовні зрушення економіко-правової спрямованості. Одним із найбільш суттєвих в цьому плані є реформа оподаткування. При чому важливо її розглядати не в якості окремого ізольованого процесу, а безумовною складовою з реформуванням бюджетної, митної системи тощо. Особливо актуальним уявляється розгляд цих проблем в спрямованості збільшення дохідних частин бюджетів, а саме податки та збори (обов'язкові платежі) і є основними важелями, які формують бюджетні надходження. Сьогодні в Україні діє система оподаткування, що потребує суттєвого доопрацювання, деякі податки та збори характеризуються низькою економічною результативністю через недоліки їх правового регулювання. Саме тому існуюча система вимагає реформування, кардинальної заміни окремих елементів податкових механізмів, що діють сьогодні. Все це, безумовно, стосується і більш детальний аналіз існуючих протиріч в галузі оподаткування, однією із самостійних серед яких є труднощі, що пов'язані із справлянням платежів податкового характеру при перетинанні митного кордону України.

Необхідність детального і всебічного врахування чинників, що впливають на ефективність справляння податків та зборів, а також шляхи вдосконалення правового регулювання цих процесів у нових умовах можуть бути встановлені тільки за допомогою дослідження змісту відповідних суспільних зв'язків, особливостей їх правового регулювання. В умовах здійснюваних структурних перетворень гостро постає завдання чіткого визначення понять, змісту, особливостей справляння податку на додану вартість, акцизного збору і мита при перетинанні державного кордону, які нарівні з іншими платежами податкового характеру є однією зі статей доходів Державного бюджету України.

Дисертаційне дослідження присвячене формуванню цілісного і комплексного наукового уявлення про специфіку справляння означених платежів, їх відповідності цілям правової, демократичної, соціальної держави, спрямованості на успішне реформування економічних відносин на шляху розбудови ринкової економіки.

Ця проблема на сьогодні ще не знайшла свого достатнього відбиття в наукових розробках. Більшість видань у галузі податкового права з цієї проблематики представлено підручниками й навчально-методичними посібниками, а наукові дослідження в цьому напрямку, на жаль, є винятком. У цілому ж, в порівнянні з іншими питаннями, теоретичні проблеми правового регулювання платежів, що справляються при перетинанні митного кордону України, аналізувалися неповно. У дореволюційні роки їм були присвячені праці І. Горлова, А. Гур'єва, С. Іловайського, О. Ісаєва, Ф. Лассаля, В. Лебєдєва, Д. Львова, Ф. Нітті, І. Озерова, І. Патлаєвського, К. Рау, Д. Селігмена, І. Тарасова, М. Тургенєва, Л. Ходського, І. Янжула та ін. За радянських часів значний внесок у розвиток теорії та практики оподаткування зробили такі вчені, як В.В. Безчеревних, Г.Л. Мар'яхін, М.І. Піскотін, Ю.А. Ровинський, А.П. Смирнов, С.Д. Ципкін.

На формування тенденцій і напрямків даної дисертаційної роботи беззаперечний вплив мали труди і публікації вчених Російської Федерації: О.Ю. Бакаєвої, А.В. Бризгаліна, О.М. Горбунової, О.Ю. Грачової, В.І. Гурєєва, О.О. Жданова, М.В. Карасьової, О.М. Козиріна , Ю.О. Крохіної, Н.А. Куфакової, І.І. Кучерова, О.В. Мещерякової, Л.П. Окуньової, С.Г. Пепеляєва, Г.В. Петрової, В.М. Пушкарьової, В.М. Родіонової, Н.І. Хімічевої, Д.Г. Черника, Р.А. Шепенко та ін. Серед досліджень українських фахівців необхідно відзначити праці Д.А. Бекерської, Г.В. Бех, Л.К. Воронової, Н.В. Воротіної, П.Т. Геги, Л.М. Долі, С.Т. Кадькаленка, М.П. Кучерявенка, В.М. Федосова та ін.

Таким чином, дослідження основних проблем правового регулювання податкових платежів, що справляються при перетинанні митного кордону в Україні має важливе теоретичне і практичне значення. На жаль, адекватного теоретичного аналізу їх правових механізмів немає, що й послужило підставою для вибору теми дисертаційної роботи. В дисертації вперше на монографічному рівні розглянуті особливості справляння мита і непрямих податків при перетинанні митного кордону, обґрунтовується низка положень, які, на думку дисертанта, є новими для науки фінансового права.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з комплексною цільовою програмою Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого “Права людини та проблеми організації і функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування в умовах становлення громадянського суспільства” (номер державної реєстрації № 0106u002285).

Тема кандидатської дисертації затверджена на засіданні вченої ради Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (протокол № 5 від 22 грудня 2006 року).

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА