СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

Основний зміст дисертаційної роботи

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, визначено стан наукової розробки проблеми функціонування форм страхового захисту підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки України, сформульовано мету і задачі дослідження, його предмет та об’єкт, висвітлено наукову новизну, практичне значення одержаних результатів, зазначено форми апробації та оприлюднення результатів.

У першому розділі – «Теоретичні засади дослідження процесів страхового захисту підприємницької діяльності» – узагальнено теоретичні засади сутності страхового захисту, визначено форми страхового захисту підприємницької діяльності та їх особливості в аграрному секторі економіки України.

Сучасне бізнес-середовище будь-якої економіки розвивається під впливом таких факторів, як посилення конкуренції, глобалізація, економічні й політичні зміни, особливо це стосується аграрного сектору. Тому актуальність вивчення цих процесів вимагає нoвих підходів до визначення категорії «страховий захист». Враховуючи особливу ризикогенність діяльності підприємств аграрного сектору виникає нагальна необхідність запобігти і профінансувати збитки, які завдані неочикуваними випадковими подіями з метою забезпечення безперервності виробничого процесу.

Різноманітність підходів до визначення категорії «страховий захист» в сучасній економічній літературі відображає еволюцію змісту даної категорії протягом останнього десятиліття. Узагальнення економічної думки з цього питання дозволило виявити підходи до уточнення визначення змісту страхового захисту. Воно є або модифікацією визначення страхового захисту, що наведене в рамках радянської страхової науки (відносини з визначення руйнівних наслідків стихійних лих шляхом створення резервних фондів), або відображає сучасну тенденцію ототожнювання страхового захисту із страхуванням взагалі та страховою послугою зокрема, або ж є компромісним варіантом, який поєднує в тій чи іншій мірі елементи перших двох підходів (як потреба у створенні резервних фондів; як усвідомлена потреба і реальна можливість створювати за допомогою страховика резервний фонд і т.п.).

Проаналізувавши згадані твердження, запропоновано наступне визначення досліджуваної категорії. «Страховий захист» – це економічні відносини, які виникають між органами державної влади, страховими компаніями та суб’єктами підприємницької діяльності з приводу фінансування втрат від підприємницьких ризиків за рахунок створення і використання різних фондів страхового захисту (сільськогосподарськими підприємствами, страховими компаніями та державою) для забезпечення стабільності функціонування суб’єктів підприємницької діяльності.

Необхідність страхового захисту обумовлена постійним проявом ризиків у процесі виробничого циклу. В дисертаційній роботі наводиться класифікація ризиків підприємницької діяльності за такими ознаками: за причиною настання, за місцем виникнення, за етапом виробничого циклу та можливістю підприємства управляти ними. Запропоновано форми страхового захисту, за допомогою яких можна мінімізувати ризики підприємницької діяльності. Підприємницький ризик характеризується небезпекою можливої втрати ресурсів чи недоотримання прибутку порівняно з очікуваним розміром.

 

У ході дослідження запропоновано основні джерела покриття збитків по формах страхового захисту ризиків підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки ( рис.1). 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА