ІННОВАЦІЙНІ ШЛЯХИ АКТИВІЗАЦІЇ ПРИРОДООХОРОННОГО ПРОВАЙДИНГУ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
Название:
ІННОВАЦІЙНІ ШЛЯХИ АКТИВІЗАЦІЇ ПРИРОДООХОРОННОГО ПРОВАЙДИНГУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

У вступі обґрунтовано актуальність дисертаційної роботи, визначено мету та основні завдання роботи, об’єкт і предмет дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення одержаних результатів дослідження.

У першому розділі «Теоретико-прикладні засади активізації природоохоронної роботи підприємства» розкрито техніко-економічну категорію природоохоронного провайдингу, висвітлено сутність та основні поняття природоохоронного провайдингу на засадах збалансованого розвитку підприємства, а також проведено дослідження протиріч в організації природоохоронної діяльності підприємства. 

В сучасній економічній теорії дослідження питань сутності активізації природоохоронного провайдингу підприємства вченими розглядається у різних аспектах, що засвідчує багатогранність його прояву за різних історичних умов трансформації економіки. Узагальнення економічного змісту даного терміну дозволяє зробити висновок, що активізація природоохоронного провайдингу підприємства на інноваційних засадах – це вид діяльності, функціонування і розвиток якої передбачає комплексне поєднання соціально-економічних та екологічних інтересів його суб’єктів з метою: продукування конкурентоспроможної та екологічно безпечної продукції (послуг), раціонального використання й ефективного відтворення природних і енергетичних ресурсів, впровадження інноваційних технологій природокористування для досягнення соціально-економічного ефекту та справедливості життєзабезпечення сучасних і прийдешніх поколінь.

Водночас варто відзначити, що за умов трансформації економіки та загострення екологічних проблем, прогресивність спрямувань розвитку природоохоронного провайдингу підприємств обумовлюється наявністю у людському потенціалі ініціативності щодо раціональності вибору нововведень за умов еколого-економічної конкуренції, реалізація яких передбачає: вибір стратегічно доцільних еколого-економічних напрямів і видів діяльності, адаптацію до умов середовища функціонування, мобільність і впливовість на суспільні потреби, самоорганізацію, самостійність, відповідальність тощо.

Наукові економічні дослідження обґрунтовують факт нерівномірності доступу різних країн світу до природно-ресурсних надбань, що спричиняє виникнення еколого-економічних негараздів безпосередньо на підприємствах. Це зумовлює необхідність збалансування життєзабезпечення у напрямку соціальної справедливості в розподілі еколого-економічних благ, яке постає стратегічною передумовою конкурентоспроможності підприємств у контексті держави в світовому просторі.

Як показали дослідження, проблеми сталого розвитку в Україні розглядаються поодиноко і не комплексно, не враховуючи чинника безпосередньо підприємства. На даний час сформувалося кілька напрямів науково-теоретичних досліджень екозбалансованого розвитку суспільства. У зв’язку з цим виникає потреба в організації взаємодії вищезазначених узагальнених напрямів досліджень та активізації чинників збалансованого розвитку щодо формування єдиної концепції природоохоронного провайдингу підприємства та стратегії екологічної безпеки Україні. Зокрема активізуючими чинниками можна вважати: формування ґрунтовних теоретико-методологічних засад збалансованого розвитку, адаптованих до сучасних умов функціонування підприємництва; науково-аналітичний моніторинг потенціалу України щодо створення багатофакторних моделей збалансованого розвитку за участі підприємництва; визначення пріоритетів збалансованого розвитку в економічній, екологічній, соціальній, політичній сферах; створення механізму переходу до збалансованого розвитку з урахуванням системних елементів національного і регіонального рівня тощо (рис. 1).

На основі отриманих результатів зроблено висновок, що процес активізації природоохоронного провайдингу підприємства на засадах збалансованого розвитку має ґрунтуватися на:

-    інтернаціоналізації екологічних зовнішніх витрат як процесу всеохоплюючого поширення ідеології природоохоронного провайдингу підприємства;

-    оптимізації структури та видів природоохоронного провайдингу підприємства;

-    ресурсозбереженні та впровадженні природосумісних та ресурсоощадливих технологій на підприємстві;

-    аналізі ресурсомісткості та екобезпеки продукції підприємств впродовж їх життєвого циклу;

-    трансформації мотивації підприємницької діяльності, підвищенні екологічної культури та екоінформаційного обміну між підприємствами.

Ці принципи є дієвими, якщо суб’єкти підприємництва враховують інноваційні домінанти трансформації суспільства в напрямку збалансованого його розвитку.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА