Використання інформаційних технологій при формуванні облікової політики фінансово-промислових систем




  • скачать файл:
Название:
Використання інформаційних технологій при формуванні облікової політики фінансово-промислових систем
Тип: Статья
Краткое содержание:

 

Світовий і вітчизняний досвід підтверджує доцільність розвитку в умовах ринкової економіки складних управлінських структур шляхом злиття промислового і фінансового капіталу. Як було зазначено раніше, крупні фінансово-промислові об’єднання можуть більшою мірою розраховувати на підприємницький успіх. Їх розвиток супроводжується використанням новітніх інформаційних технологій, що недоступно малому бізнесу. Стрімке зростання значення інформації, призвело до того, що до кінця ХХ століття в економіці США більше половини доданої вартості, що створюється в промисловості, забезпечувалася використанням інформаційних технологій. Інформаційні технології дозволяють за допомогою прогресивних засобів і методів обробки даних здійснювати збір, передачу, обробку і аналіз інформації, що є неодмінною умовою формування облікової політики. Якщо раніше облікова політика банків, промислових підприємств та інших управлінських структур розглядалася абсолютно диференційовано, то нині актуальною стає проблема формування облікової політики загалом по управлінській структурі, побудованій на злитті фінансового і промислового капіталу, тобто на рівні ФПС.

Невід’ємною частиною облікової політики фінансово-промислової системи є визначення порядку створення, структури, організації інформаційної системи, виходячи з проблеми інтелектуалізації автоматизованих робочих місць бухгалтера (АРМБ) на основі сучасних комп'ютерних технологій і технологій документообігу.

В Україні створена правова база, що дозволяє вирішувати дану задачу. Це, перш за все, Конституція України і Цивільний кодекс України. Необхідно також виділити Закони України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», «Про інформацію», «Про захист інформації в автоматизованих системах», «Про електронні документи і електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про державну таємницю».

Проблемі створення АРМ бухгалтера і розвитку інформаційних технологій в обліку присвячені праці вітчизняних учених, зокрема В. П. Завгороднього [127], С. В. Івахненникова [137], Т. Мікітенко [192].

Аналіз останніх досягнень і публікацій вказує на існування різних трактувань сутності АРМБ. Окремі фахівці визначають АРМБ як автономну професійно орієнтовану малу обчислювальну систему на ПЕВМ, що включає програмне і інформаційне забезпечення, створене на робочому місці бухгалтера (користувача), обладнаному технічними засобами (дисплей, МІНІ-ЕОМ), які створюють можливість доступу до інформаційно-обчислювальних ресурсів могутнішої ЕОМ або мережі ПЕВМ. Т. Мікітенко трактує АРМБ як функціонально спеціалізовану людино-машинну систему, яка складається з програмно-технічного комплексу, інформаційного, інструктивно-методичного і організаційно-технологічного забезпечення і використовується для автоматизації функцій обліку, аудиту, контролю [192, с. 12].

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА