МЕТОДИКА РОЗСЛІДУВАННЯ КРАДІЖОК, УЧИНЕНИХ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ




  • скачать файл:
Название:
МЕТОДИКА РОЗСЛІДУВАННЯ КРАДІЖОК, УЧИНЕНИХ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Нині у всьому світі аварії та катастрофи набули широкого розповсюдження і призводять до тяжких наслідків. Це обумовлено, з одного боку, стрімким розвитком техніки й технологій, а з іншого – людським фактором, зниженням можливості контролю й управління складними технічними засобами, механізмами та пристроями. Розвиток технічних систем зумовлює зростання рівня технологічного ризику, що пов’язано зі збільшенням кількості та складністю технічних комплексів і систем, зростанням потужностей на промислових об’єктах, їх територіальною концентрацією.

В Україні небезпека технічних систем спричинена і процесами, що нині відбуваються у суспільній та економічній сферах, і кризами, які виникають унаслідок цього. Досить частими є аварії та катастрофи застарілого й завідомо несправного обладнання, порушення вимог технологічних процесів, техніки безпеки.

У нашій країні було створено правові та організаційні засади для формування і функціонування відповідних державних органів із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Одним із таких органів є Міністерство внутрішніх справ України, яке в умовах виникнення надзвичайних ситуацій виконує завдання забезпечення громадського порядку та безпеки, застосовує державно-владні примусові заходи, спрямовані на запобігання і реагування на стихійні лиха, аварії, катастрофи тощо. При виникненні надзвичайної ситуації представники органів внутрішніх справ одними з перших прибувають на місце події, при цьому вони виконують як функції, пов’язані із забезпеченням громадського порядку та відновленням нормальної життєдіяльності об’єкта й території, що зазнали впливу негативних факторів, так і функції, пов’язані з розслідуванням події, яка сталася, а також інших злочинних дій, що можуть її супроводжувати, зокрема крадіжок. На органи внутрішніх справ в умовах надзвичайних ситуацій покладається широке коло завдань та обов’язків.

Результати проведеного нами опитування показали, що значна частина респондентів (87,07 % слідчих та 66,4 % оперативних працівників органів внутрішніх справ) брала участь у розслідуванні крадіжок, учинених в умовах надзвичайних ситуацій.

Для вирішення проблеми підвищення ефективності боротьби зі злочинністю важливе значення має наукове розроблення окремих криміналістичних методик розслідування злочинів. Одним із таких напрямів є розроблення криміналістичної методики розслідування крадіжок, учинених в умовах надзвичайних ситуацій. Про її необхідність зазначили 95,17 % респондентів, опитаних дисертантом. Переважна більшість слідчих (93,88 %) зазначили про відсутність методичних рекомендацій із розслідування цього виду злочину.

Різні аспекти розслідування злочинів розглянуто в наукових працях: Т.В. Авер’янової, Ю.П. Аленіна, К.В. Антонова, О.Я. Баєва, В.Д. Басая, В.П. Бахіна, В.Д. Берназа, Р.С. Бєлкіна, І.О. Биховського, Т.В. Варфоломєєвої, О.М. Васильєва, І.М. Возгріна, А.Ф. Волобуєва, В.І. Галагана, І.Ф. Герасимова, В.Г. Гончаренка, Ю.М. Грошевого, А.В. Дулова, А.В. Іщенка, В.А. Журавля, Н.С. Карпова, Н.І. Клименко, І.П. Козаченка, В.О. Коновалової, І.І. Котюка, В.С. Кузьмічова, В.К. Лисиченка, В.Г. Лукашевича, Є.Д. Лук’янчикова, Г.А. Матусовського, О.Р. Михайленка, В.Т. Нора, М.А. Погорецького, М.В. Салтевського, М.Я. Сегая, О.П. Снігерьова, М.О. Селіванова, С.М. Стахівського, В.В. Тіщенка, Л.Д. Удалової, П.В. Цимбала, В.Ю. Шепітька, В.І. Шиканова М.Є. Шумила, М.Г. Шурухнова та ін.

Наукові праці зазначених авторів мають важливе значення для вирішення проблеми розслідування злочинів, але у них не проводилося комплексне дослідження методики розслідування крадіжок, учинених в умовах надзвичайних ситуацій. У зв’язку з цим, виникла потреба в такому дослідженні, що й обумовило вибір теми дисертації.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження пов’язаний, зокрема, зі Стратегією національної безпеки України, затвердженою Указом Президента України від 12 лютого 2007 р. № 105/2007, Комплексною програмою профілактики злочинності на 2007–2009 рр., затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 р. № 1767.

Дисертація виконана відповідно до Пріоритетних напрямів наукових і дисертаційних досліджень, які потребують першочергового розроблення і впровадження у практичну діяльність органів внутрішніх справ, на період 2004–2009 рр. (затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 5 липня 2004 р. № 755), планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт Київського національного університету внутрішніх справ на 2006–2008 рр.

Тема дослідження затверджена рішенням вченої ради Київського національного університету внутрішніх справ (протокол № 1 від 31 січня 2006 р.) і уточнена рішенням вченої ради Київського національного університету внутрішніх справ (протокол № 20 від 25 грудня 2007 р.), зареєстрована Координаційним бюро з проблем криміналістики Академії правових наук України.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА