УПРАВЛІННЯ ВАРТІСТЮ ВЕРТИКАЛЬНО-ІНТЕГРОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ НАФТОГАЗОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІННЯ ВАРТІСТЮ ВЕРТИКАЛЬНО-ІНТЕГРОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ НАФТОГАЗОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Формування системи вартісно орієнтованого управління підприємством найповніше гармонізує економічні інтереси суб’єктів, пов’язаних з його діяльністю. Крім збільшення доходів та зменшення витрат, зростання вартості підприємства забезпечується покращенням іміджу, бренда, організаційною культурою, знаннями персоналу, впровадженням інновацій із синергетичним ефектом. Якщо збільшення прибутку та економія на витратах можуть здійснюватися для конкретного підприємства до певної межі, то зростання його вартості такої межі не має.

Сучасна теорія управління вартістю, крім традиційних активів, виділяє людський, інформаційний та організаційний капітали, які оцінити досить важко, однак саме вони створюють вартість і є джерелом конкурентних переваг, котрі майже неможливо скопіювати. Вищесказане суттєво змінює природу конкуренції на зовнішньому та внутрішньому ринках, де традиційні технології менеджменту з орієнтацією на максимізацію прибутку вже не дають бажаного результату. Особливої гостроти ці проблеми набувають у вертикально-інтегрованих підприємствах нафтогазової промисловості з потужними управлінськими центрами, які з творців вартості поступово перетворюються на її руйнівників, не спроможних ефективно діяти на нестабільних ринках нафти та газу.

На фоні кризи традиційних управлінських теорій у кінці XX- на початку XXI ст. активізувалися наукові пошуки з використанням міждисциплінарного підходу, що сприяло виникненню таких нових напрямів як управління вартістю (Value Based Management) та збалансована система показників (Balanced Scorecard), що активно використовуються у зарубіжній практиці.

Сучасними зарубіжними та вітчизняними дослідниками названих проблем є А. Маршалл, М. Браун, Дж. Хікс, А. Дамодаран, Т. Коупленд, Т. Коллер, Дж. Муррин, Р. Каплан, Д. Нортон, Н. Ольє, Ж. Рой, М. Ветер, К. Уолш, П. Хорват, П. Гохан, Дж. Шим, Д. Сігел, О. М. Щербакова, С. В. Рассказов, С. В. Валдайцев, О. М. Алімов, О. Є. Кузьмін, О. М. Сохацька, Б. М. Литвин, О. Г. Мендрул, В. А. Панков,
Т. В. Момот, Р. З. Подолець, Є. О. Зенченко та ін.

Водночас проблеми можливого поєднання технологій управління вартістю та збалансованої системи оціночних показників, зокрема для вертикально-інтегрованих нафтогазових підприємств, залишаються не дослідженими.

Врахування вагомості зазначених проблем для енергетичної безпеки України, необхідність їхнього вирішення і актуальність зумовили вибір теми дослідження та окреслили коло питань, які в ній розглядаються.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до програми науково-дослідних робіт Тернопільського національного економічного університету в межах держбюджетних тематик кафедри менеджменту «Дослідження і розробка інформаційної системи фінансового менеджменту» (державний реєстраційний номер 0197U012449), зокрема автору належить розробка розділу «Концепція структури інформаційної системи фінансового менеджменту» і кафедри фінансового інжинірингу «Впровадження стратегій, технологій та інструментів фінансового інжинірингу у практику управління вітчизняними корпораціями» (державний реєстраційний номер 0107U002609), де автору належить розробка розділу «Управління вартістю організації».

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є теоретико-методологічне обґрунтування формування комплексної системи управління вартістю вертикально-інтегрованих підприємств нафтогазової промисловості та вироблення методичних рекомендацій щодо її впровадження на практиці. Досягнення зазначеної мети дисертаційної роботи передбачає виконання таких завдань, що визначають структуру роботи:

·        узагальнити, систематизувати і критично проаналізувати теоретичні аспекти управління вартістю підприємств з метою вироблення власних методологічних підходів;

·        дослідити сучасні технології управління вартістю та збалансованої системи оціночних показників з метою їхньої адаптації до вітчизняних умов;

·        здійснити оцінку вартості вертикально-інтегрованих підприємств з використанням національних стандартів та інноваційних підходів (економічної доданої вартості й її модифікацій) як першого і контрольного етапів управління, що дасть змогу виявити рівень ефективності управлінського персоналу, основні центри створення та руйнування вартості;

·        виробити концептуальні підходи до формування системи управління вартістю підприємств;

·        запропонувати моделі управління вартістю підприємств у системі їхніх стратегічних пріоритетів;

·        вдосконалити методику оцінювання перспектив зростання вартості підприємств;

·        виробити підходи до організації вартісно орієнтованого управління на основі інтеграції із системою збалансованих оціночних показників.

Об’єктом дослідження є процес управління вартістю підприємств.

Предмет дослідження – теоретико-методологічні, методичні та практичні засади управління вартістю підприємств нафтогазової промисловості.

Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети в роботі використано низку загальнонаукових і спеціальних методів дослідження, взаємопов’язаних та послідовно застосовуваних у загальній логіці аналізу: діалектичний метод пізнання, наукової абстракції, індукції та дедукції (при визначенні сутності вартості й її ключових факторів); метод порівняння і синтезу (класифікація видів вартості за суб’єктами); статистичні методи аналізу, графічний (аналіз ефективності управління підприємствами); економіко-математичне моделювання (моделі управління вартістю підприємств, що котирують акції на фондовому ринку); нормативно-прогнозні методи (визначення мультиплікатора для прогнозного оцінювання вартості).

Інформаційною базою дослідження стала наукова монографічна література, статті зарубіжних та вітчизняних вчених у періодичних виданнях, законодавчі та нормативні акти України, результати наукових досліджень вітчизняних та зарубіжних наукових центрів, матеріали світових провідних інформаційних агенцій, Iнтернету, статистичні матеріали за проблематикою дисертації.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)