ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
Название:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

У вступі обґрунтована актуальність теми, визначено мету, завдання, об’єкт і предмет дослідження, розкриті наукова новизна та практична значимість результатів дослідження, подано відомості щодо апробації результатів дослідження.

У першому розділі «Теоретико-методичні основи формування конкурентоспроможності підприємств» досліджено сутнісно-змістовну основу понять конкурентоспроможності продукції та підприємств хлібопекарської галузі, а також визначено основні чинники формування конкурентоспроможності підприємства, здійснено їх класифікацію, узагальнено та удосконалено методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності.

В роботі визначено, що ключовим поняттям, яке виражає сутність ринкових відносин в хлібопекарській галузі є поняття конкуренції. Проведений аналіз існуючих трактувань дозволив автору уточнити сутнісно-змістовну основу поняття «конкуренція» в якості складової соціально-економічної системи, яка враховує стабільний низькоеластичний попит на продукцію, соціальні орієнтири її споживання і організаційно-інституційні чинники впливу на ефективний розвиток хлібопекарських підприємств (обмеження рентабельності) (рис.1).

В сучасних умовах функціонування хлібопекарських підприємств автор розділяє точку зору, згідно якої конкурентоспроможність підприємства визначається через рівень конкурентоспроможності його продукції, що ґрунтується на певній класифікації параметрів її формування. Аналіз існуючих параметрів дозволив автору доповнити класифікацію організаційно-маркетинговими , які враховують галузеву специфіку продукції (обсяг додаткових замовлень, раціональне територіальне розміщення точок збуту, швидкість доставки та ін.), що сприяє більш точному визначенню рівня конкурентоспроможності хлібопекарської продукції (рис. 2).

В роботі проаналізовані існуючі методичні підходи до визначення рівня конкурентоспроможності продукції, які залежать від специфіки продукту; обсягів доступної інформації; терміновості отримання результатів оцінки; аудиторії, на яку вони розраховані; ресурсних обмежень тощо. При цьому зазначено, що найгострішою проблемою оцінювання конкурентоспроможності хлібопекарської продукції є необхідність досить часто оперувати неточними чисельними або ймовірнісними параметрами, а також суб’єктивними оцінками експертів, брати до уваги якісний (вербальний) характер оцінки фахівцями конкурентоспроможності, враховувати неясність або неточність даних тощо. Особливо така ситуація характерна для випадків, коли на ринок впроваджуються нові види хліба та хлібобулочних виробів, про споживання яких відсутня необхідна інформація.

За таких умов, для визначення рівня конкурентоспроможності хлібопекарської продукції автором обґрунтовано застосування теорії нечітких множин, заснованої на нечітких множинах та лінгвістичних змінних, основними етапами якої є: фузифікація, логічне вирішення, дефузифікація.

 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА