УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено об’єкт і предмет дослідження, сформульовано його мету і завдання, розкрито наукову новизну й практичне значення одержаних результатів.

У першому розділі «Теоретичні основи управління формуванням структури капіталу підприємств» – уточнено визначення структури капіталу підприємства шляхом врахування речової, фінансової та інтелектуальної його складових; доповнено класифікацію сукупного капіталу підприємства; виділено інформаційний капітал у складі інтелектуального; досліджено макроекономічні та мезоекономічні фактори середовища формування складових структури капіталу підприємств.

Аналіз робіт вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно сутності поняття «капітал» довів, що у міру розвитку суспільства, під впливом науково-технічного прогресу капітал змінює свої форми на нові, більш складні, які володіють великим потенціалом економічної активності. Якщо в індустріальній економіці термін «капітал» здебільшого означав засоби виробництва або ж гроші для їхньої купівлі, то в інформаційній економіці він, крім того, використовується для позначення інтелектуальної власності, баз даних, програмного забезпечення, комп’ютерних мереж і навіть для більш нематеріальних елементів, таких як інформація, взаємна довіра контрагентів, знання, кваліфікація персоналу, імідж і репутація підприємств, торгова марка, організаційна структура, та ін.

Систематизація різних підходів до визначення поняття «структура капіталу» дозволила дійти висновку, що структура капіталу – це співвідношення речової, фінансової та інтелектуальної його складових, сформоване незалежно від типу власності та способу використання у виробничому процесі, які дозволять підприємству досягати визначених цілей: підвищення вартості підприємства, збільшення показників рентабельності та дохідності, зниження економічних ризиків і вартості капіталу тощо. Крім того, на основі проведених досліджень було запропоновано класифікаційну ознаку сукупного капіталу «за натурально-речовою формою залучення й способом використання у виробничому процесі» (рис. 1).

Уточнена класифікація дозволяє встановити взаємозв’язки між складовими сукупного капіталу в умовах інформаційної економіки, які при взаємодії між собою сприяють досягненню визначених цілей. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА