МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
Название:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

1)      ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У дисертаційній роботі розроблено та обґрунтовано теоретико-методо­логічні засади і практичні рекомендації щодо розвитку виробничо-господар­ських комплексів в Україні, які дозволяють реалізувати поєднання мети економічного зростання з метою самозбереження  комплексу за рахунок підтримки цілісності системи управління, а також сприяють зміцненню національної моделі господарювання.

У першому розділі «Теоретичні основи розвитку виробничо-господарських комплексів у системі національної економіки» узагальнено зміст і функціональну роль виробничо-господарських комплексів, їх організаційні особливості та економічні можливості, а також складові та чинники їх розвитку за рівнями управління економікою.

 За результатами аналізу джерел встановлено, що поняття «виробничо-господарський комплекс» використовувалося  вченими та практиками починаючи із середини ХХ ст., однак  відсутність його формалізації не дозволяло визначити його зміст і місце в системі національної економіки. Перехід економіки України на модель господарювання, яка змінила функціональну роль підприємств та об’єднань реального сектору, в процесі ринкових трансформацій перетворив об’єднання підприємств, які за сутністю були «виробничими комплексами», що функціонували за принципами планової моделі господарювання, на «виробничо-господарські комплекси», які функціонують у рамках ринкової моделі господарювання, що, у свою чергу, актуалізує питання визначення їх змісту та місця в системі національного господарства.

Надано авторське трактування поняття «виробничо-господарські комплекси», зміст та формалізацію якого наведено на рис. 1. Формальні ознаки та роль виробничо-господарських комплексів у системі національної економіки доповнюються організаційними особливостями та економічними можливостями їх розвитку.

Доведено, що організаційні особливості та економічні можливості виробничо-господарських комплексів виявляються у здатності залучати ресурси та маневрувати ними шляхом встановлення відповідних зв’язків і відносин,  отримувати додатковий ефект, формувати та сумісно використовувати виробничу інфраструктуру, а також забезпечувати узгодження виробничих і господарських рішень у процесі управління. Виявлено, що економічні можливості є складовими потенціалу, що забезпечує стабільне і стійке функціонування в умовах розширеного відтворення, а також досягнення мети економічного і соціального розвитку на підставі врахування впливу чинників за рівнями управління економікою. Прояв організаційних особливостей та економічних можливостей розвитку ВГК залежить від переважання того чи іншого типу інтеграції потенціалів і пов’язаний із масштабами виробництва та сегментуванням ринку, встановленням контрактних відносин і зниженням трансакційних витрат, а також зміною життєвих циклів продукції та бізнесу.

Встановлено, що процес розвитку виробничо-господарських комплексів має безперервний характер і включає такі стадії: «формування» – розвиток від нульової стадії до досягнення параметрів стадії функціонування, «функціонування» – стабільний розвиток у рамках незначної зміни параметрів, «стрибок» – розвиток у рамках радикальної зміни параметрів, як організаційних, так і економічних. На кожній стадії розвитку ВГК доцільне поєднання забезпечення економічного зростання в процесі накопичення капіталу та підтримки організаційної стійкості, узгодженості виконання виробничих і господарських функцій, що є невід’ємною умовою самозбереження комплексу. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА