ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВІДТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ




  • скачать файл:
Название:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВІДТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

У вступі обґрунтовано актуальність дослідження, визначено мету, основні завдання, предмет, об'єкт і методи дослідження, охарактеризовано наукову новизну, теоретичне і практичне значення одержаних наукових результатів.

У першому розділі «Проблеми розвитку інвестиційного потенціалу в умовах забезпечення екологічної безпеки» подана характеристика сучасних інвестиційних процесів в умовах екологічно сталого розвитку, досліджено сутність та співвідношення понять «інвестиційний потенціал регіону» (ІПР), «інвестиційна привабливість регіону» та «інвестиційний клімат регіону», досліджений вплив екологічного фактора на процеси відтворення інвестиційного потенціалу регіону.

Аналіз наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених показав, що є істотні розбіжності у визначенні поняття «інвестиційний потенціал регіону». Проведена систематизація визначень цього поняття дозволила виділити ресурсний, структурний, відтворювальний та результативний підходи. Обґрунтовано, що змісту поняття «інвестиційний потенціал регіону» найбільше відповідає ресурсно-відтворювальний підхід, згідно з яким під «інвестиційним потенціалом регіону» розуміють здатність економічної системи регіону забезпечити формування внутрішніх і залучення зовнішніх інвестиційних ресурсів та умов їх ефективного використання при дотриманні екологічних вимог.

На основі узагальнення підходів до класифікації інвестиційного потенціалу регіону обґрунтовано доцільність доповнення її такими видами, як екологічно орієнтований та екологічно деструктивний інвестиційні потенціали регіону за ознакою характеру еколого-економічної взаємодії. Екологічно орієнтований інвестиційний потенціал – це інвестиційний потенціал, відтворення якого відбувається з дотриманням екологічних вимог. Екологічно деструктивний інвестиційний потенціал - це інвестиційний потенціал, відтворення якого зумовлює зростання забруднення навколишнього середовища та виснаження природних ресурсів.

У роботі доведено необхідність виділення первинного та вторинного інвестиційних потенціалів. Первинний інвестиційний потенціал представлений сукупністю інвестиційних ресурсів економічних суб’єктів, таких як: населення - у вигляді заробітної плати, змішаного доходу, доходу від власності; прибуткових підприємств і організацій - у вигляді чистого прибутку, що спрямовується на накопичення, та амортизації. Вторинний інвестиційний потенціал представлений сукупністю інвестиційних ресурсів, сформованих у результаті перерозподілу первинних інвестиційних ресурсів регіону у вигляді довгострокових кредитних ресурсів банків, інвестиційних фондів та інвестиційних компаній, кредитних спілок, коштів державного та місцевих бюджетів, спрямованих на розвиток економічної системи регіону.

 

Інвестиційний потенціал регіону має відтворювальний характер. Відтворювальний цикл інвестиційного потенціалу регіону визначається періодом часу від початку його формування до закінчення надходження коштів від його використання. Структурно відтворювальний цикл інвестиційного потенціалу регіону складається з трьох фаз: формування, розподілу та використання. На фазі формування відбувається залучення інвестиційних ресурсів із первинних та вторинних, внутрішніх та зовнішніх джерел. На фазі розподілу забезпечується розподіл інвестиційних коштів за видами економічної діяльності та об’єктами інвестування. На фазі використання відбуваються реалізація вкладених інвестиційних коштів та отримання доходів економічними суб’єктами від інвестиційної діяльності.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА