Формування та розвиток продовольчого підкомплексу в Україні




  • скачать файл:
Название:
Формування та розвиток продовольчого підкомплексу в Україні
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Головними завданням сучасного етапу розвитку економіки АПК є стабілізація і подальше нарощування обсягів виробництва продовольчих ресурсів, а на цій основі забезпечення оптимізації споживання харчових продуктів на душу населення, позбавлення залежності країни від їх імпортних поставок, створення сприятливих організаційно-економічних умов сільськогосподарським товаровиробникам, значного поліпшення соціального розвитку українського села. Тому розвиток продовольчого підкомплексу, як найбільш важливої ланки агропродовольчого комплексу, повинен займати одне з пріоритетних місць у формуванні і здійсненні регіональної політики держави. В сучасних умовах ринкової економіки його вектор необхідно спрямовувати на одержання високих конкурентоспроможних кінцевих результатів діяльності виробничо-господарських структур.

Проте, незважаючи на винятково важливу роль продовольчого підкомплексу, темпи його економічного розвитку останніми роками є недостатніми, а потенційні можливості внаслідок деструктивних процесів використовуються далеко в неповній мірі, що стримує вирішення існуючих нині економічних, соціальних та екологічних проблем. Сучасний стан практично всіх продовольчих вертикалей характеризується повільним рівнем розвитку як сировинних, так і переробних їх складових, порівняно малими обсягами реалізації готової продукції, розбалансованістю управління галузями і майже відсутністю міжгалузевої координації. До того ж виробництво харчової продукції підкомплексу поки що є досить нестійким до коливань ринкового попиту на продовольчі товари. Тривала системна криза, що охопила економіку країни, призвела до дефіциту та низької якості продовольчої продукції, підвищення затратності виробництва, зростання обсягів імпортних поставок продуктів харчування.

Основними проблемами розвитку продовольчого підкомплексу країни, що вимагають невідкладного вирішення, є подолання негативних тенденцій уповільнення економічного зростання, зупинення спаду виробництва, зміцнення та підвищення ефективності використання його ресурсного потенціалу, розширення асортименту та поліпшення якості продовольчих товарів. Важливою умовою ефективного розвитку продовольчого підкомплексу є формування належного механізму функціонування системи інтегрованої економіки, яка передбачає об’єднання технологічних і економічних інтересів всіх його учасників – від виробників сільгоспсировини та її переробки до харчової промисловості та мережі збуту готової продукції.

Дослідженням проблем забезпечення ефективного розвитку АПК і, в тому числі його продовольчої складової, тривалий період займалась і нині займається значна частина вітчизняних вчених економістів-аграрників, серед них: В.Я.Амбросов, В.Г.Андрійчук, О.В.Березін, А.І.Брезвін, В.І.Бойко, П.П.Борщевський, О.М.Варченко, П.І.Гайдуцький, О.І.Гойчук, Л.В.Дейнеко, М.І.Долішній, М.М.Ільчук, М.В.Калінчик, І.Г.Кириленко, А.І.Кисіль, М.Х.Корецький, О.В.Крисальний, П.А.Лайко, І.І.Лукінов, П.М.Макаренко, М.Й.Малік, Л.О.Мармуль, Л.Ю.Мельник, В.Я.Месель-Веселяк, О.М.Могильний, О.М.Онищенко, П.Т.Саблук, М.П.Сахацький, В.П.Ситник, В.І.Топіха, В.М.Трегобчук, М.Й.Хорунжий, І.І.Червен, О.М.Шпичак, В.В.Юрчишин, В.М.Яценко та ін.

Частина їх розглядає питання, пов’язані з аграрним сектором, друга – з переробкою сільгоспсировини та харчовою промисловістю, третя – з реалізацією готової продукції. Такий підхід до дослідження продовольчого підкомплексу переважно має фрагментарний характер. Крім того, певна частина авторів у своїх дослідженнях охоплює Україну в цілому, інша – окремі її області і регіони, до яких здебільшого включають ряд розташованих в ідентичних природно-економічних умовах адміністративних областей. При цьому все ще залишаються не вирішеними проблеми комплексного забезпечення ефективного розвитку продовольчого підкомплексу країни в умовах ринкової економіки, особливо у зв’язку з посиленням міжнародної співпраці, яка вимагає від вітчизняних товаровиробників прискорення адаптації до вимог СОТ. Час висуває на порядок денний нові проблеми, важливість і гострота яких пов’язані з розвитком глобалізації функціонування продовольчого підкомплексу. Їх актуальність, теоретична та практична значимість, недостатня наукова обґрунтованість зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, вплинули на його мету, завдання та структурну побудову.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження входить до плану науково-дослідної роботи Миколаївського державного аграрного університету по темах: „Організаційно-економічні засади забезпечення економічного зростання в АПК” (номер державної реєстрації 0106U009689); „Стратегія становлення та ефективного розвитку продовольчого підкомплексу регіонального АПК” (номер державної реєстрації 0106U005794).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА