КАПІТАЛІЗАЦІЯ КОМПАНІЙ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ: МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ І МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ




  • скачать файл:
Название:
КАПІТАЛІЗАЦІЯ КОМПАНІЙ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ: МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ І МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовано мету, завдання, обєкт, предмет і методи дослідження, показано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, наведено дані про їхню апробацію, вказано про наукові публікації автора за темою дисертаційного дослідження.

У розділі 1 «Теоретичні засади капіталізації компаній» наведено результати теоретико-методологічних досліджень з питань трактування економічної сутності капіталізації,  видів капіталізації, сформульовано концептуальне бачення капіталізації як основи управління вартістю компаній, показано роль і значення капіталізації компаній у системі фінансового менеджменту, узагальнено ключові тенденції інноваційних трансформацій корпоративного сектору на основі підвищення рівня його капіталізації.

На основі критичного аналізу наукової та науково-методичної літератури з питань капіталізації зроблено висновок, що в основному капіталізація корпорацій розглядається  через динаміку вартості цінного паперу, що встановлюється на фондовій біржі. Причому загальна капіталізація розраховується як добуток курсової вартості акцій на кількість акцій, що складають акціонерний капітал. У той же час досить мало досліджень присвячується питанням капіталізації компаній реального сектору економіки з позицій сучасного фінансового менеджменту. Дослідження феномена капіталізації та вартості (ціни) компанії як напрям української економічної науки знаходиться на початкових стадіях розвитку.

Визначальним критерієм нарощування капіталізації сучасної компанії є зростання її вартості. Вартість компанії сприймається через інвестиційну або внутрішню оцінку майбутніх грошових вигод власників основного капіталу ком­панії (як довгострокових джерел фінансування) з урахуванням ризиків їхнього вкладу. У розвинутих країнах головною метою сучасного корпоративного менеджменту для багатьох великих компаній визнано постійне підвищення (максимізація) ринкової вартості компанії, оскільки висока ринкова вартість компанії (підприємства, корпорації) слугує найкращим доказом ефективності управління та показником високої інвестиційної привабливості.

Отже, в нових умовах класичне визначення основної мети діяльності компанії (підприємства) як максимізація прибутку поступово трансформується у максимізацію її ринкової вартості та нарощування капіталізації. Це узагальнення справедливе для компаній різних країн та галузей, що пов’язано з глобалізацією та ефектами мобільності капіталу.

У сучасних умовах концепція управління вартістю прийнята провідними компаніями як базова парадигма успішного розвитку бізнесу.

З урахуванням результатів проведеного аналізу та на основі дослідження еволюції теорії капіталізації та теорії вартості компаній автором запропоновано концептуальне трактування змісту капіталізації (рис. 1) і таке визначення:

-  “Знаннєва компанія – суб’єкт господарювання, що нарощує власну капіталізацію (у тому числі через збільшення вартості капіталу) переважно шляхом продукування та використання комерціалізованого знання (знаннєві продукти, високі технології, інтелектуальні активи), забезпечуючи тим самим конкурентні переваги в умовах вільного ринку”.

Виявлено, що найвідоміші підходи до визначення базових понять капіталізації, вартості, цінності і ціни базуються на певних теоріях або теоретичних концепціях, серед яких особливо широкого розповсюдження в різні часи набули теорії трудової вартості, граничної корисності, попиту та пропозиції, чинників виробництва, інституційна. У той же час сучасна західна економічна теорія нерідко оперує ціннісними постулатами, сформульованими на початку ХХ ст. Зокрема, майже не змінилися логічні узагальнення щодо теорії граничної корисності.

Одним із завдань фінансового менеджменту є науково обґрунтоване прогнозування та моделювання вартості компанії з використанням сучасного економіко-математичного інструментарію. Разом з тим у нових умовах стає очевидним, що власники компаній будуть й надалі вимагати від менеджменту орієнтації на адаптовані світовим досвідом методики управління, включаючи і управління вартістю компанії. На наш погляд, управління вартістю компанії в системі фінансового менеджменту має сприяти вирішенню трьох основних завдань: створення привабливих умов для потенційних інвесторів; зростання операційної та фінансової ефективності компанії; зниження ціни використання капіталу.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА