Ладика В.І. Селекційні аспекти якісного удосконалення популяції лебединської худоби




  • скачать файл:
Название:
Ладика В.І. Селекційні аспекти якісного удосконалення популяції лебединської худоби
Альтернативное Название: Ладика В.И. Селекционные аспекты качественного усовершенствования популяции лебединского скота
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

Характеристика вихідної популяції лебединської худоби. Високої прогнозованої молочної продуктивності неможливо досягти без доброго розвитку, міцного здоров¢я корів, що має певне вираження в таких ознаках як лінійні проміри тіла тварин, індекси будови тіла, жива маса.


            За висотою в холці найбільш розвиненими є корови, які належать до таких ліній лебединської породи як Балкона 1799, Роскошного 825, Двигуна 12, Бравого 1510. Їх абсолютні показники лежать в межах 127 - 129 см., що вище від середніх значень по всіх групах на 0.6 - 0.9 см. і вони вірогідно перевищують тварин з ліній Ранета 584 на 1.71 - 2.14 см. (Р>0.95).


            Найбільшу глибину грудей мають корови з ліній Двигуна 12, Балкона 1799, Мінуса 370. За цією ознакою вони мають перевагу над тваринами з ліній Макета 4307, Ранета 584 на 4,1 - 1,6 см. при статистично вірогідній різниці (Р>0,95). Дещо менша різниця між групами по ширині грудей, більшість абсолютних показників наближається до середньої величини - 46,5 см. Коса довжини тулуба була найбільшою серед корів з генеалогічних одиниць лебединської породи Двигуна 12, Розкошного 825, Мінуса 370 - 156 - 157 см.. Вцілому слід констатувати об¢єктивно низькі показники лінійних промірів корів ліній Ранета 884 та Макета 584. Аналіз ліній Мінуса 370, показав низьку висоту в холці, ширину грудей та ухват п¢ястка при відносно великій глибини грудей, що характеризує її як худобу комбінованого типу з ухилом в м¢ясний тип.


            Найбільш глибокогрудними, масивними є корови зі старих ліній лебединської породи Двигуна 12 та Мінуса 370, що щє раз підтверджує висновки за лінійними промірами тіла.


            За рівнем надою за першу лактацію серед корів, що належать до дев¢яти ліній, є певні відмінності. Найбільш продуктивними за цією ознакою тварини з ліній Макета 4307, які вірогідно перевищують всі інші групи на 782 - 1366 кг, при Р>0.999. Достатньо високі показники мають також корови ліній Бравого 1510 та Розкошного 825. В тойже час надій корів з інших шести ліній лежить в межах 3200 - 3445 кг, і статистично вірогідної різниці між ними не спостерігається. Аналіз роздою корів з віком, в період другої та третьої лактації показав, що спроможність до підвищення продуктивності в більшості лініях обумовлена дією загальнобіологічного закону - руху до середніх величин. Розгяд відмінностей за середнім вмістом жиру в молоці між коровами різної лінійної належності показав, що вони незначні і вірогідної різниці у жодному з випадків не встановлено.


            Селекція худоби в невеликих популяціях, подібних лебединській, може мати проблему недостатньої мінливості через обмеженність використання генетичного матеріалу інших споріднених популяцій, як це було до початку восьмидесятих років. Подібні висловлювання зустрічаються в доповідях, наукових працях селекціонерів бурої худоби західної Європи.


 


            Проведений аналіз мінливості селекційних ознак свідчить, що в популяції лебединської худоби, яка розводилась без “прилиття крові” більш тридцяти років, збереглася лише певна можливість добору тварин за основними ознаками. Так, дані таблиці 1 показують наявність серед представників різних ліній коливань щодо коефіцієнта варіації. По висоті в холці ця величина лежить в межах 2.8 - 4.5% при середній по всій популяції 3.7%. Достатньо висока варіабельність просліджується по глибині грудей, але в групах корів, які походять з ліній Макета 4307, Двигуна 12, Мінуса 370 вона нижча, ніж в середньому, на 2.6 - 2.7%. За такими промірами варіабельність без значного коливання серед ліній. Дещо менший показник мінливості косої довжини тулуба, обхвату грудей та обхвату п¢ястка. Він нижче на 1,0 - 1,6% від попередніх ознак.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА