МЕТОДИКА РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ВЧИНЕНИХ У СФЕРІ РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ




  • скачать файл:
Название:
МЕТОДИКА РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ, ВЧИНЕНИХ У СФЕРІ РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. Докорінні перетворення у сфері економіки, реформування власності, перехід на нові форми господарювання, поряд із позитивними змінами, викликав появу факторів, що створюють умови для вчинення різноманітних злочинів. Зокрема, як показує статистика, приватизація державної та комунальної власності, активне входження комерційних структур до сфери банківської діяльності, створення відкритих та закритих акціонерних товариств, деякі з яких почали акумулювати кошти юридичних і фізичних осіб та державних підприємств, призвели до появи нового виду злочинних посягань - злочинів у сфері реалізації корпоративних прав. Злочини в сфері реалізації корпоративних прав є суспільно небезпечним явищем, що виникло практично одночасно з виникненням підприємницької діяльності. Оскільки потерпілими від цих протиправних дій стає значна кількість юридичних та фізичних осіб, що безперечно негативно впливає на розвиток громадянського суспільства в нашій країні, дана категорія злочинів викликає великий суспільний резонанс.

В основі злочинів, що вчиняються у сфері реалізації корпоративних прав, лежать певні корпоративні права фізичних та юридичних осіб, які порушуються і які потребують захисту з боку держави. Корпоративні права – це права власності на частку (пай) у статутному фонді юридичної особи, права на отримання частки майна підприємства, що приватизується, а також інші права, які реалізуються фізичними і юридичними особами в сфері корпоративних відносин та забезпечуються примусовою силою держави.

Вивчення судової і слідчої практики, опитування працівників правоохоронних органів, спеціалістів-працівників регіонального Фонду держмайна України свідчать про те, що правоохоронні органи в боротьбі зі злочинами, вчиненими у цій сфері, відчувають серйозні труднощі, пов’язані з недосконалістю законодавчих конструкцій, окремих теоретичних понять, відсутністю узагальнення правової та судової практики, а також тим, що сьогодні практично немає науково обґрунтованих методичних рекомендацій щодо розкриття, розслідування та попередження діянь даної категорії.

Вивчення стану наукової розробки проблем запобігання криміналізації корпоративної діяльності в Україні та розслідування злочинів у корпоративній сфері показує, що на сучасному етапі спеціальне дослідження з цих проблем не проводилось. Проте треба зазначити, що вивченню проблем розслідування економічних злочинів, а також злочинів проти власності у криміналістиці попереднього періоду приділялась велика увага і окремі аспекти методики розслідування злочинів, що вчиняються у сфері реалізації корпоративних прав, розглядались у працях Ю.П. Аленіна, В.П. Бахіна, П.Д. Біленчука, А.Ф. Волобуєва, В.І. Гаєнка, В.Г. Гончаренка, А.В. Іщенка, Н.І. Клименко, В.О. Коновалової, В.С. Кузьмічова, А.Ф. Лубіна, Г.А. Матусовського, Є.М. Мисловського, В.М. Поповича, В.Ю. Шепітька, М.П. Яблокова, П.С. Яні та деяких інших вчених-криміналістів.

Проте, сучасна українська криміналістика все ще не має у своєму розпорядженні комплексного дослідження, яке б давало цілісне уявлення про способи вчинення злочинів у корпоративній сфері й узагальнювало б той досвід розслідування цих злочинів, що вже накопичений практикою. Невивченою залишається діяльність правоохоронних органів щодо викриття, розслідування та попередження фактів вчинення злочинів у сфері реалізації корпоративних прав. Отже, на сучасному етапі назріла нагальна потреба у комплексному вивченні та ґрунтовному аналізі злочинних посягань, що вчиняються у зазначеній сфері, спрямованому на вироблення методичних рекомендацій з розкриття та розслідування даних злочинів. Зазначені проблеми є малодослідженими в Україні й у такому аспекті вивчаються вперше.

Зважаючи на гостроту проблеми розкриття та розслідування злочинів у сфері реалізації корпоративних прав, постійну тенденцію зростання даного виду злочину, а також зважаючи на те, що ця проблема є малодослідженою, дисертаційне дослідження видається актуальним і своєчасним. Воно спрямоване на впорядкування та підвищення якості боротьби зі злочинністю у сфері реалізації корпоративних прав юридичних, фізичних осіб та держави.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження відповідає вимогам “Комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю на 1996-2000 рр.”, затвердженої Указом Президента України від 17 вересня 1996 року № 837/96; плану наукових досліджень кафедри кримінального права та правосуддя юридичного факультету Запорізького державного університету за темою “Формування механізму реалізації та захисту прав і свобод громадян України” (протокол № 2 від 22 вересня 1999 року); затверджена на засіданні президії науково-технічної ради Запорізького державного університету (протокол № 10 від 29 грудня 1999 року).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА