ОБЛІК ЗАСОБІВ ПРАЦІ ТА МЕТОДИКА ЇХ ВІДТВОРЕННЯ В ЦУКРОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК ЗАСОБІВ ПРАЦІ ТА МЕТОДИКА ЇХ ВІДТВОРЕННЯ В ЦУКРОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі дисертаційної роботи обґрунтовано актуальність теми, визначено мету, основні завдання, об’єкт і предмет дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення отриманих наукових результатів.

Розділ 1 «Трансформація засобів праці в сучасній економіці та системі бухгалтерського обліку» присвячений розв’язанню невирішених питань, пов’язаних із недостатнім рівнем висвітлення економічного змісту поняття «засоби праці», співвідношенням категорій «засоби праці», «основний капітал» та «основні засоби», обліковим відображенням стадій кругообігу засобів праці з урахуванням фактора часу у вартісній, натуральній формах, організації обліково-аналітичної системи відтворювального процесу. У дисертації запропоновано власне визначення «засобів праці», уточнено поняття «основні засоби», удосконалено класифікацію засобів праці відповідно до цілей їх обліку, проведено аналіз критеріїв віднесення об’єктів обліку до засобів праці з виокремленням групи суспільних засобів праці з окремим відображенням їх в обліку та доведена необхідність уніфікувати законодавчу базу для регламентації обліку основних засобів.

Унаслідок критичного оцінювання суті поняття «засоби праці» та його властивостей з’ясовано, що поняття «засоби праці» є ширшим від поняття «основні засоби». Обґрунтовано, що засоби праці, які підлягають продажу, набувають матеріально-речової форми оборотних активів, відображають вартісну суть оборотного капіталу, утрачаючи при цьому матеріально-речову форму основних засобів та вартісну суть основного капіталу. Незважаючи на те, що змінюється мета утримання об’єкта, останній не перестає бути «засобом праці», оскільки завод-виробник уже заздалегідь визначив його основне призначення − брати багаторазову участь у виробничому процесі й переносити частинами свою вартість на виготовлену продукцію. Тому з метою кращого розуміння й розмежування суті понять запропоновано діючий П(С)БО 7 «Основні засоби», доповнити таким визначенням: «Засоби праці – це матеріальні активи підприємства, що використовуються у виробничій, невиробничій та суспільній сферах для власних потреб, управлінських цілей, здавання в оренду іншим особам, для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій та призначені для отримання майбутніх економічних вигод».

Проведений аналіз операцій із придбання основних засобів дав змогу визначити, що такі об’єкти часто потребують монтажу чи інших робіт для доведення їх до стану, придатного до експлуатації. До моменту введення в експлуатацію вони відображаються не в складі основних засобів, а в складі капітальних інвестицій і тому не можуть деякий час використовуватись. Ураховуючи основні критерії віднесення об’єктів до складу основних засобів, до визначення поняття, наведеного у П(С)БО 7 «Основні засоби», варто зробити таке доповнення: «Основні засоби – необоротні матеріальні активи, які введені в експлуатацію, призначені для отримання підприємством у майбутньому економічних вигод і використовуються у виробничій, невиробничій, суспільній сфері, для власних потреб, управлінських цілей чи здавання в оренду, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більший від одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік)».

У ході дослідження обґрунтовано необхідність уніфікації положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби». Зокрема, у ньому логічно об’єднати інформацію вже існуючих П(С)БО 14 «Оренда» (в частині оренди засобів праці), П(С)БО 27 «Необоротні активи, призначені для продажу, та припинена діяльність» (з урахуванням запропонованих змін), П(С)БО 28 «Зменшення корисності активів» та П(С)БО 32 «Інвестиційна нерухомість» (але лише за умови узгодження його з іншими П(С)БО). Доведена, необхідність відмовитись від використання П(С)БО 32 «Інвестиційна нерухомість», оскільки воно потребує досить глибокого й ґрунтовного вивчення, належної побудови інструктивного матеріалу й узгодження із положеннями інших П(С)БО та податковим законодавством.

Під час дослідження доведено, що для підвищення ефективності управління процесом відтворення засобів праці важливе значення має формування таких основних концепцій: концепції форми, вартості, матеріально-речової форми засобів праці, які дозволяють на системній основі розглянути суть зазначеної категорії, а також принципи їх функціонування в господарській діяльності підприємств.

Відповідно до цілей обліку та з урахуванням особливостей діяльності підприємств цукрової промисловості, запропоновано класифікацію груп засобів праці (табл. 1). Це створить методологічне підґрунтя для забезпечення користувачів повною й достовірною інформацією про засоби праці. У дисертації обґрунтовано необхідність облікового відображення суспільних засобів праці шляхом застосування субрахунку 110 «Суспільні засоби праці» в розрізі аналітичних рахунків 1101 «Будівлі і споруди», 1102 «Машини та обладнання», 1103 «Транспортні засоби» і т. д. Доведено, що така побудова обліку дасть можливість визначати вартість засобів праці, які як беруть безпосередню участь у виробничому процесі, так і створюють умови для забезпечення даного процесу, а також тих із них, які використовуються з метою виконання суб’єктом господарювання своїх соціокультурних функцій. Організація аналітичного обліку в розрізі об’єктів надасть цукровим заводам можливість нараховувати амортизацію по кожному з них.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА