ВПЛИВ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ НА ЕКОНОМІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
Название:
ВПЛИВ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ НА ЕКОНОМІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

У першому розділі „Теоретичні основи системи оподаткування” розкрито основні підходи щодо розуміння того, що являє собою податкова система. Дано загальну характеристику зарубіжних податкових систем. Запропоновано систему показників економічного аналізу, за допомогою яких можна оцінити позитивний і негативний вплив зміни розмірів основних податків, які сплачують підприємства.

Здійснене дослідження дозволило визначити, що на сьогодні у фінансовій науці є велика кількість визначень поняття „податкова система”, що відрізняються залежно від ступеня відображення фінансових відносин. На основі аналізу різних підходів до тлумачення поняття „податкова система” сучасних українських і російських вчених, можна стверджувати що:

– більшість науковців, трактуючи поняття „податкова система”, розглядають його набагато ширше, ніж просто сукупність податків;

– визначення учених насамперед пов’язані зі сферою застосування цього поняття або науковою позицією автора;

– податкова система розглядається у двох значеннях. У широкому – це вся діяльність держави, пов’язана з податками, а у вузькому – це сукупність податків та способи і методи їх стягнення.

У результаті аналізу досліджень, присвячених податковій системі, систематизовано різні погляди вчених. Для більш точного визначення податкової системи запропоновано використовувати поняття „податкова система” та „система оподаткування”.

Аналіз зарубіжного досвіду оподаткування підприємств свідчить, що в розвинених країнах податкові надходження становлять від 80 до 90 % у структурі бюджету, майже у 134 країнах існує ПДВ. Щодо ставок, то в кожній країні вони різні – від 0 до 25 %. Практично в усіх розвинених країнах світу існують диференційовані ставки ПДВ. Від оподаткування ПДВ, як правило, звільняються або оподатковуються за зниженими ставками такі види товарів, як продовольчі товари, книги, ліки, експортні товари, енергія для домашнього користування, природний газ, медичне обслуговування, поштові послуги тощо, тобто товари короткострокового користування та певні види послуг. Необхідно зазначити також про певні труднощі, що виникають у платників податків при визначенні бази оподаткування ПДВ. Іноді досить складно визначити, які товари потрібно оподатковувати за основною, а які за зниженою ставкою. Проте таке „податкове крутійство” є досить поширеним явищем на сьогодні.

Податок на прибуток підприємств у розвинених країнах також має диференційовані ставки. Нині спостерігається тенденція до зниження ставок податку на прибуток підприємств практично в усіх країнах. В Україні ставка податку на прибуток підприємств нижча порівняно з іншими державами. Щодо визначення прибутку до оподаткування, то в більшості країн принципова схема його визначення приблизно має однаковий характер. Звільнення від сплати податку або надання пільг з податку на прибуток, як правило, стосується малого бізнесу або підприємств, які здійснюють НДДКР, використовують енергоощадні технології, експлуатують малорентабельні родовища, проводять геологорозвідувальні роботи тощо. Це дає підстави стверджувати, що вітчизняна податкова система повинна враховувати економічне становище українських підприємств. Необхідно всебічно вивчити їх господарську діяльність та дослідити вплив системи оподаткування на економічні результати діяльності підприємств.

У роботі показано, що вплив системи оподаткування на економічні результати діяльності підприємств необхідно досліджувати з позицій системного підходу. Тобто потрібно вивчити усі наявні елементи системи, зв’язок між ними.

Запропоновано також систему показників проведення економічного аналізу для цілей оподаткування, які визначають ефективність використання необоротних активів і матеріальних ресурсів і одночасно характеризують склад витрат, фінансовий стан і фінансові результати діяльності підприємств.

У другому розділі „Система оподаткування України та її вплив на економічні результати діяльності підприємств” досліджено склад і структуру податкової системи України, а також та її вплив на економічні результати діяльності підприємств.

На підставі аналізу структури системи оподаткування України визначено, що найбільшу питому вагу має податок на додану вартість, це свідчить про його важливу роль у формуванні Зведеного бюджету України. Друге місце за ступенем фіскального регулятора належить податку на доходи фізичних осіб. Третім щодо значимості в доходах бюджету є податок на прибуток підприємств. Перехід до збільшення частки податку з доходів фізичних осіб повинний бути поступовим і враховувати реальний рівень доходів населення та перспективи його зростання.

 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА