РОЗВИТОК ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА СВИНИНИ У СЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ




  • скачать файл:
title:
РОЗВИТОК ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА СВИНИНИ У СЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

У вступі обґрунтовано актуальність дослідження, його мету, об’єкт, предмет та завдання, відображено наукову новизну, практичне значення отриманих результатів та інформацію щодо їх апробації, виділено особистий внесок здобувача у вирішення поставлених завдань.

У першому розділі – «Теоретико-методичні засади ефективності виробництва свинини» – розкрито методичні та теоретичні аспекти ефективності виробництва свинини; здійснено аналіз особливостей ефективності, її форм та напрямів, а також факторних та результативних показників.

Проведені дослідження дають підстави стверджувати, що розвиток – це необоротна, спрямована, закономірна зміна матеріальних та ідеальних об’єктів. В результаті розвитку виникає новий якісний стан об’єкта, що виступає як зміна його складу або структури (тобто виникнення, трансформація або зникнення його елементів або зв’язків). Відтак, розвиток ефективного виробництва – це комплекс організаційних, економічних та технологічних заходів, які дозволяють забезпечити оптимальний рівень їх використання для збільшення виробництва продукції при мінімальних витратах праці та коштів.

Категорію ефективності слід трактувати як результативність певного процесу, дії, що вимірюється співвідношенням між отриманим результатом і витратами (ресурсами), що його зумовили. Саме в цьому полягає сутність даної категорії та багатогранність її вияву, яка зумовлена двома основними причинами: існуванням багатьох видів ефекту та різноманітністю витрат (ресурсів), що спричиняють їх виникнення. В економіці категорія ефективності набуває особливої, специфічної форми вияву, трансформуючись у поняття економічної ефективності. Специфічність форми вияву категорії ефективності полягає в тому, що при її вимірюванні зіставляється ефект від економічної діяльності суб’єктів господарювання з витраченими на його одержання економічними ресурсами. Ефектом від економічної діяльності суб’єктів господарювання може бути будь-який результат, одержаний в процесі діяльності, але при умові відповідності її цілям та завданням. Проте, будь-яка економічна діяльність не може характеризуватися лише одним ефектом (результатом), навіть якщо цей ефект є найбільш вагомим у формуванні економічного потенціалу підприємства. З огляду на це, існування багатьох видів ефекту – це об’єктивна реальність, яка притаманна господарській діяльності сільськогосподарських товаровиробників.

Враховуючи особливості сільського господарства, виділяють чотири  види ефективності, а саме: економічну, технологічну, соціальну та екологічну. Серед названих видів вихідною є технологічна ефективність. За своєю сутністю вона є результатом взаємодії факторів виробництва з живими організмами, які використовуються в сільськогосподарському виробництві. Соціальна ефективність у кінцевому підсумку пов’язана з особистими інтересами виробників та визначається на мікрорівні. Виокремлення екологічної ефективності в самостійну форму зумовлено двома основними причинами: по-перше, необхідністю створення екологічно безпечного для людей і тварин та рослин довкілля; по-друге, потребою в існуванні індикатора для визначення гармонійного розвитку виробництва.

Теоретично обґрунтовано, що головним напрямом розвитку свинарства є інтенсифікація виробництва на інноваційній основі, переведення галузі на індустріальний шлях розвитку з використанням досягнень науки, техніки і передової практики. Економічна сутність інтенсифікації свинарства полягає в тому, що за рахунок додаткових вкладень у процес відтворення поголів’я свиней, кормову і матеріально-технічну базу галузі, підвищується продуктивність тварин, збільшується обсяг виробництва продукції при зменшенні витрат кормів і затрат праці на одиницю продукції. Інтенсифікація свинарства передбачає застосування системи чинників ефективності виробництва, які включають комплекс природно-кліматичних, організаційно-економічних, науково-технічних, соціальних та політичних умов функціонування виробничих відносин. Розуміння суті й механізму дії кожного з вище перерахованих чинників є необхідною умовою визначення конкретних напрямів підвищення ефективності виробництва свинини.

Виявлено, що виробництво свинини розміщується в сільськогоспо-дарських підприємствах різних виробничих типів. При цьому, найбільш інтенсивно і ефективно воно розвивається в спеціалізованих господарствах. Товарні сільськогосподарські підприємства за спеціалізацією поділяються на такі основні типи: репродукторні (вирощують молодняк до 2-4-х місячного віку для реалізації відгодівельним підприємствам); відгодівельні (вирощують молодняк, закуплений у підприємств-репродукторів); підприємства із завершеним циклом виробництва (здійснюється відтворення та відгодівля молодняка свиней).

Перевагами сільськогосподарських підприємств вбачаються масштаби виробництва. Розміщення галузі свинарства в таких підприємствах дає можливість утримувати поголів’я свиней від кількох сотень до десятків тисяч голів, застосовуючи при цьому механізацію виробничих процесів, раціональний режим праці та відпочинку, оптимальні раціони годівлі свиней, розвиваючи племінну справу. Виробництво свинини у великих масштабах дозволяє економити на постійних витратах, суттєво знижувати собівартість продукції свинарства. Саме сільськогосподарські підприємства за масштабами виробництва продукції свинарства нині найбільш пристосовані для розвитку цієї галузі на інтенсивній основі.

У другому розділі – «Оцінка сучасного стану розвитку та  ефективності виробництва свинини в сільськогосподарських підприємствах» – розглянуто тенденції розвитку виробництва свинини у сільському господарстві Запорізької області; проаналізовано показники ефективного виробництва свинини та технологічні чинники формування  собівартості продукції; досліджено вплив інтенсифікації, спеціалізації та концентрації на  економічну ефективність в галузі. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА