УПРАВЛІННЯ ЗБУТОМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПЛОЩАДОК




  • скачать файл:
title:
УПРАВЛІННЯ ЗБУТОМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПЛОЩАДОК
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, проаналізовано сучасний стан проблеми, яка розробляється, сформульовано мету, задачі, об’єкт і предмет дослідження, відображено наукову новизну і практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі «Теоретичні основи управління збутом металургійних підприємств» розглянуто основні тенденції та проблеми розвитку металургійних підприємств в Україні та світі; проаналізовано сучасні тенденції в управлінні збутом металургійних підприємств та використання в цьому процесі засобів Inte
et.

У результаті аналізу визначено передумови недостатнього розвитку внутрішнього ринку металургійної продукції та експортної залежності українських металургійних підприємств, що поставляють 85% своєї продукції на зовнішній ринок. Обсяги їх виробництва забезпечують більш 20% ВВП країни, 32,3% експортних валютних надходжень, 17,5% реалізованої промислової продукції, але жорсткість конкуренції на зовнішніх ринках негативно відбивається на господарській діяльності вітчизняних металургійних підприємств. Ординарний сортамент металопродукції та його низька рентабельність ставлять їх у невигідне положення щодо зарубіжних конкурентів, які випускають продукцію з високою доданою вартістю. Технічна і технологічна відсталість вітчизняних металургійних виробництв і високий коефіцієнт витрат при виготовленні продукції призводять до зниження її конкурентоспроможності.

Як свідчать статистичні дані, металургійні підприємства мають значний потенціал та можливість стати основою подальшого розвитку економіки України, незважаючи на невідповідність позицій випуску гірничо-металургійної продукції і показників оснащеності підприємств. Структурна перебудова та переоснащення металургійних підприємств повинні розглядатися як складова частина програми стабілізації економіки України. Підвищення конкурентоспроможності української металургійної продукції, переоснащення і розвиток металургійних підприємств у силу їх стратегічного значення для соціально-економічного розвитку України є пріоритетними цілями подальшого розвитку держави. Першочерговими заходами повинні стати: переорієнтація на виробництво високотехнологічної продукції, здійснення заходів, спрямованих на ресурсозбереження та зниження витрат, розробка пріоритетних проектів і стимулювання впровадження нової техніки, технологій і матеріалів, встановлення певної відповідності між структурою внутрішнього попиту і можливостями металургійних підприємств, що вимагає чіткої міжгалузевої координації, оптимізація бізнес-процесів на основі інформаційних технологій. Металургійні підприємства містять у собі потенціал для післякризового відновлення економіки, використовуючи який, можна суттєво послабити залежність України від міжнародних запозичень, підвищити конкурентоспроможність усієї економіки.

У результаті досліджень доведено, що на ринку металу підвищується роль професійних торговців, які вже в найближчому майбутньому будуть відігравати значну роль у розвитку світової металургійної промисловості, що пояснюється швидкими змінами ринкових тенденцій і ростом попиту на кваліфікованих і досвідчених фахівців збутової діяльності.

Управління збутом продукції потребує побудови ефективних каналів розподілу, організації раціональної системи руху товарів, системи комунікацій і ефективного управління персоналом. З цією метою необхідно постійно оцінювати та аналізувати поточну ситуацію в даній галузі, виявляти і ранжирувати перспективні напрямки розвитку, визначати недоліки і слабкі місця в збутовій системі підприємства. Під управлінням збутом металургійних підприємств слід розуміти безперервний процес клієнто-орієнтованого планування, організації, аналізу і контролю збутової діяльності підприємств, спрямованої на задоволення платоспроможного попиту споживачів. Постійне зростання досвіду споживання (кваліфікації, професіоналізму споживачів) вимагає не тільки виробництва і виведення на ринок якісного товару, але й задоволення індивідуальних запитів споживачів. Даний процес став причиною появи нових пріоритетів збутової діяльності, які доводять, що досягнення підприємством встановлених цілей є результатом визначення персональних потреб і запитів конкретних споживачів і більш ефективного, у порівнянні з конкурентами, їх задоволення. Вихідним пунктом управління збутом повинна бути орієнтація на клієнта: планування збуту здійснюється на основі обсягу і структури попиту, аналіз і контроль проводиться з позицій задоволеності клієнта, що забезпечить зростання ефективності діяльності промислових підприємств.

Створення та ефективне функціонування потужної збутової мережі вимагає значних фінансових і матеріальних ресурсів, до яких відносяться оплата праці і комісійні продавцям, торговим агентам, працівникам відділу збуту та складів, водіям; витрати на рекламу та дослідження ринку (маркетинг); витрати на відрядження; оплата послуг збутових, посередницьких, зовнішньоторгових організацій; оренда, податки, страхування, амортизація, ремонт та утримання основних засобів відділу збуту, складів, транспортних засобів, демонстраційних зал; фрахт та інші виплати, пов'язані з транспортуванням продукції; надання знижок (дисконту) покупцям; гарантійне обслуговування покупців тощо.

Певні конкурентні переваги надає підприємствам Іnte
et
, який з економічної точки зору є глобальним ринком. Використання засобів Іnte
et дозволяє підприємствам досягти більшої економічної ефективності при значно менших витратах порівняно із традиційною збутовою діяльністю. Іnte
et не має територіальних і часових обмежень, що дозволяє робити інтерактивні продажі та покупку товарів і послуг, сприяє зменшенню інформаційної недостатності, забезпечує високу концентрацію попиту та пропозиції, регулює товарообіг на основі ринкових законів, формує ринкові ціни, запобігає проявам монополізму, формує умови для мінімізації комерційного і фінансового ризиків, постачає учасникам ринку цінну комерційну інформацію, усуває грані між контрагентами, створює умови для дезінтермедіації.

Аналіз використання Іnte
et-технологій у збуті показав, що їх обмежене впровадження на підприємствах автоматично не підвищує ефективності його діяльності. Завдання будь-якої інформаційної системи полягає в обробці великих потоків інформації, що обумовлюють і/або супроводжують товарні й фінансові транзакції в традиційній економіці. Одержання будь-яких вигід від використання Іnte
et-технологій неможливо без відповідного корегування збутових стратегій підприємства.

У другому розділі «Аналіз збутової діяльності металургійних підприємств з використанням засобів ЕТП» викладено результати аналізу стану металургійних підприємств на сучасному етапі та обґрунтовано необхідність використання у їх збутовій діяльності електронних торговельних площадок, проведено аналіз функціонування ЕТП, виявлено причини їх недостатнього розвитку та перспективи.

Аналіз показав, що найпоширенішою формою електронної торгівлі, яка використовується металургійними підприємствами в збутовій діяльності, є ЕТП. На основі систематизації існуючих характеристик визначено, що вони характеризуються вільним доступом покупців і продавців, забезпеченням високої ліквідності ринку як з боку попиту, так і з боку пропозиції, формують важливий сектор економіки, у якому постачальники і споживачі перебувають під впливом активного управлінського впливу, ведуть спільну діяльність. Під терміном «електронна торговельна площадка» слід розуміти апаратно-програмний комплекс, що надає можливість обміну інформацією, пошуку партнерів і встановлення ділових зв'язків, узгодження попиту та пропозиції, здійснення торговельних і фінансових транзакцій у межах однієї або декількох галузей у режимі реального часу на основі електронних баз даних.

Проведена класифікація та виявлення особливостей використання ЕТП у збутовій діяльності металургійних підприємств дала змогу виділити напрямки такої діяльності, а саме створення власних сайтів, розміщення інформації про продукцію на галузевих Іnte
et-ресурсах, участь у торговельній діяльності, що здійснюється на централізованих ЕТП, використання сайтів існуючих і потенційних споживачів з метою аналізу їх поточних і перспективних потреб.

Виявлено, що перевагами здійснення збутової діяльності з використанням засобів ЕТП є зниження рівня збутових та транзакційних витрат, підвищення оперативності в придбанні сировини і реалізації продукції, зниження рівня складських запасів і звільнення додаткового обігового капіталу, створення умов для прийняття раціональних управлінських рішень, можливості розширення ринку і залучення нових клієнтів, недоступних при використанні традиційних каналів збуту, поліпшення якості надаваних послуг за рахунок оперативності, широкого кола пропозицій і забезпечення прозорості угод.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА