ЦИВІЛЬНИЙ ПОЗОВ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ ТА КРАЇН КОНТИНЕНТАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ




  • скачать файл:
title:
ЦИВІЛЬНИЙ ПОЗОВ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ ТА КРАЇН КОНТИНЕНТАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Дотримання на всіх стадіях кримінального судочинства вимог норм кримінально-процесуального законодавства, якими передбачено права потерпілих від злочинів, є однією з важливих умов здійснення встановленого в ст. 55 Конституції України права громадян на судовий захист від протиправних посягань.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. У всіх осіб є обов’язок неухильно додержуватися вимог Конституції та законів України, не посягати на права та свободи, честь та гідність інших людей.

І саме демократична держава надає великого значення подальшому укріпленню законності, розвитку ефективних заходів у захисті правопорядку, гарантуванні прав та законних інтересів громадян. Вирішення цих задач у сфері боротьби зі злочинністю досягається не лише покаранням за правопорушення, але й подальшим  розвитком кримінального судочинства з метою застосування до порушника всього комплексу засобів юридичної відповідальності. Також росте роль правової охорони інтересів та майнових прав осіб від злочинних посягань. Однак, поряд з використанням кримінально-правових способів охорони, ще недостатньо ефективно використовуються процесуальні засоби, направлені на запобігання шкоди, на поновлення порушених злочином прав громадян та на відшкодування шкоди, завданої злочином, за допомогою цивільного позову в кримінальному процесі. Саме він виступає одним із напрямів посилення правових гарантій захисту прав та законних інтересів громадян від злочинного посягання.

Втім, дослідження цивільного позову в кримінальному процесі України не буде повним без порівняльного аналізу із аналогічними інститутами кримінального процесу країн континентальної правової системи.

Цивільний позов у кримінальному процесі, беззаперечно, є основним способом захисту порушених злочином прав потерпілих осіб, втім чимало спірних питань постає при застосуванні кримінально-процесуальних норм, що регулюють позовне провадження. Серед них проблеми визначення учасників позовного провадження в кримінальному процесі, дискусійні питання з’ясування форми позовної заяви про відшкодування шкоди, завданої злочином, багато актуальних питань, які виникають під час провадження по цивільному позові в кримінальному процесі.

Аналіз досвіду країн континентальної правової системи допоможе усунути прогалини та колізії при реалізації норм, що регулюють цивільний позов у кримінальному процесі, допоможе встановити вирішення даних проблем в країнах континентальної правової системи. Дасть змогу розширити юридичні дослідження.

Варто вивчити здобутки інших держав, що дозволить реформувати чинні норми, забезпечить захист осіб, яким заподіяна шкода злочином.

Проблема захисту прав та законних інтересів потерпілих від злочину осіб за допомогою кримінально-процесуальних засобів розглядалась у працях багатьох науковців-процесуалістів. Серед них виділимо вчених, які досліджували дану тематику це С.О.˚Александров, Ю.Д.˚Адоян, М.І.˚Газетдінов, П.П.˚Гурєєв, А.Д.˚Давлєтов, В.Г.˚Даєв, З.З.˚Зінатуллін, Л.Д.˚Кокорєв, О.Ф.˚Куцова, А.Г.˚Мазалов, В.Я.˚Понарін, А.П.˚Рижаков, Д.Г.˚Тальберг, І.С.˚Фурман, М.О.˚Чельцов, М.П.˚Шаламов. Погляди на окремі питання відшкодування шкоди, завданої злочином, висловили Ф.Н.˚Багаутдінов, А.М.˚Белякова, В.М.˚Бозров, В.П.˚Божьев, М.М.˚Видря, С.Д.˚Міліцин, О.С.˚Попкова, Т.І.˚Присяжнюк, Б.В.˚Скрипченко та інші. Значний внесок в дослідження питання цивільного позову в кримінальному процесі України зробили Б.Л.˚Ващук, М.І.˚Гошовський, Ю.М.˚Грошевой, Ю.О.˚Гурджі, М.В.˚Гузела, Р.В.˚Корякін, О.В.˚Крикунов, О.П.˚Кучинська, Л.Л.˚Нескороджена, В.Т.˚Нор, М.В.˚Сіроткіна, М.С. Стахівський, Н.Б.˚Федорчук, М.М.˚Хандурін, Л.І.˚Шаповалова, М.Є.˚Шумило та ін.

Проте у науці кримінально-процесуального права не існує дослідження досвіду застосування норм, що регулюють цивільний позов у кримінальному процесі країн континентальної правової системи. Як бачимо з вивчення цього досвіду, у континентальній правовій системі існує чимало правових засобів, які дозволяють ефективно допомагати у відновленні прав та законних інтересів потерпілих від злочину осіб шляхом реалізації цивільного позову в кримінальному процесі.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано відповідно до планів наукових досліджень Академії адвокатури України, і є складовою тематичного плану науково-дослідних робіт Розробка проблем прав людини. Сприяння забезпеченню прав і свобод людини, забезпечення їх професійного захисту. Дослідження питань професійного захисту порушених, невизнаних, оспорюваних прав, свобод чи інтересів особи” затвердженого рішенням Вченої Ради Академії адвокатури України від 11 лютого 2002 р., протокол № 5. Тема дисертації затверджена рішенням Вченої Ради Академії адвокатури України від 27 лютого 2006 р., протокол №8.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА