ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: synopsis
summary:

 

Актуальність теми дослідження. Трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють її спрямованість на інтеграцію у світову економічну систему.

Ринкові умови як напрям господарювання викликають конкуренцію на ринку реалізації товарів та послуг і ставлять жорсткі вимоги до функціонування підприємств різних галузей економіки, що призводить до значних змін структури виробничого потенціалу.

Об’єкт господарювання ефективно функціонує і розвивається завдяки «економічному» реагуванню на зміни в зовнішньому та внутрішньому середовищах. Для цього необхідно вжити заходів щодо зміни структури загального процесу економічного відновлення. Одним із таких заходів є реструктуризація підприємств.

Реструктуризацію підприємств у загальному вигляді можна визначити як пристосування підприємств різних галузей до функціонування в умовах ринку, що постійно змінюються. Це зумовлює докорінну трансформацію їх організаційно-правових форм, виробничо-технологічної структури, системи менеджменту та взаємодії з контрагентами і державою. Особливо це актуально для транспортної галузі.

Транспорт — важлива складова частина економіки України, оскільки він є невід’ємною ланкою між регіонами, галузями та підприємствами. Специфіка транспорту як сфери економіки полягає в тому, що він сам не виробляє продукції, а тільки бере участь в її створенні, забезпечуючи виробництво сировиною, матеріалами, обладнанням, і доставляє готову продукцію споживачу. Економічний розвиток промислово-господарських організацій залежить від функціонування транспортних підприємств і тому ставить до них особливі вимоги. Його ефективне функціонування забезпечує стабілізацію структурних перетворень економіки, розвиток зовнішньоекономічної діяльності, підвищення життєвого рівня населення.

Автотранспортні підприємства (АТП), як і інші промислово-господарські організації, перебувають у стані адаптації до ринкових умов роботи, тому виникає потреба в проведенні відповідних заходів щодо вдосконалення діяльності таких підприємств, організації нових виробничих відносин. Одним з дієвих заходів може стати реструктуризація АТП, здійснення якої дасть змогу забезпечити економічну стабільність функціонування автотранспортних підприємств.

Теоретичними та практичними дослідженнями щодо розроблення і проведення процесів структурних змін підприємств займалися українські та зарубіжні науковці, зокрема В. Ф. Шапіро, І. І. Мазур, Р. Г. Лєонтьєв, Е. О. Уткін, М. О. Славов, В. М. Заболотний, М. Хаммер, І. Ансофф, Дж. Чампі, С. Естрін,  Дж. Ерл.

Проблеми структурних змін в автомобільній галузі розглядали                     Л. Г. Зайончик, І. А. Луйк, М. Н. Бідняк, О. М. Ложачевська, Є. С. Кузнєцов,       Л. Б. Міротін, А. В. Базилюк, М. Т. Пашута, В. Г. Шинкаренко, Ю. Є. Пащенко,  В. Г. Сєдой та ін.

Специфіка роботи АТП потребує спеціального підходу до визначення та проведення реструктуризації. Недостатність теоретичних розробок і практичних реалізацій реструктуризації АТП, подальше поглиблення досліджень цього питання визначає актуальність обраної теми.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до Державної програми стратегічного розвитку «Україна-2010», «Концепції реформування транспортного сектору України», «Методичних рекомендацій щодо проведення реструктуризації державних підприємств транспортно-дорожнього комплексу» та іншими державними й галузевими програмами розвитку транспорту України. 

  Окремі результати дисертаційного дослідження використовуються кафедрою менеджменту Національного транспортного університету в навчальному процесі та під час роботи над державною темою «Розробка методології організаційно-економічних засад розвитку підприємств транспорту в умовах ринку і впровадження інноваційних проектів» (№ 0104U010908), а також кафедрами маркетингу та ресурсозабезпечення, економіки, міжнародної економіки Національного авіаційного університету в навчальному процесі.

          Мета і завдання дослідження. Метою роботи є визначення та обґрунтування методичних засад і розроблення методичних підходів до формування стратегії реструктуризації автотранспортних підприємств для забезпечення стратегічного розвитку АТП в умовах сучасного ринкового середовища.

          Для досягнення поставленої мети визначено  та розв’язано такі завдання:

          – досліджено теоретичні підходи до здійснення реструктуризації підприємств;

– з’ясовано особливості реструктуризації як складової стратегічного розвитку підприємств;

– проаналізовано сучасний стан теоретичних досліджень у сфері реструктуризації підприємств;

  розглянуто світовий досвід проведення реструктуризації підприємств;

          – визначено особливості управління реструктуризацією транспортних підприємств в Україні;

– досліджено економічні аспекти стратегічного розвитку автотранспортних підприємств;

– розроблено методичні підходи до формування стратегії розвитку  автотранспортних підприємств шляхом реструктуризації;

– розроблено модель формування стратегії реструктуризації автотранспортних підприємств та оцінено економічну ефективність сформованої стратегії;

– запропоновано практичні рекомендації щодо проведення реструктуризації.

Об’єктом дослідження є процеси структурних перетворень автотранспортних підприємств, що забезпечуватимуть ефективність діяльності цих підприємств у конкурентному середовищі.

Предметом дослідження є формування стратегії реструктуризації автотранспортних підприємств та визначення оптимальної форми реструктуризації АТП для прийняття обґрунтованих рішень щодо діяльності автопідприємства в сучасних умовах і вибору пріоритетних напрямів розвитку автопідприємства.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дисертаційної роботи є фундаментальні наукові праці і методичні розробки українських та зарубіжних учених в сфері теорії управління, структурних реформ підприємств і, зокрема, підприємств автомобільного транспорту. В ході дослідження застосовувалися такі методи наукового дослідження, як порівняння (дослідження поняття «реструктуризація», поданого різними авторами), аналіз і синтез, узагальнення, систематизація, системний підхід  (визначення теоретико - методологічних основ обґрунтування стратегії реструктуризації АТП), методи статистичного збору та обробки даних, табличний та графічний (аналіз динаміки розвитку транспортного комплексу), імітаційне моделювання (побудова моделі вибору оптимальної форми реструктуризації автотранспортних підприємств).

Наукова новизна отриманих результатів полягає у поглибленні наявних і розробленні нових теоретико-методичних положень про формування і вибір оптимальної форми реструктуризації автотранспортних підприємств, а саме:

уперше:

– запропоновано методичні підходи до формування стратегії і вибору напрямів реструктуризації АТП, які включають такі основні етапи здійснення процесу: аналіз конкурентоспроможності АТП,  аналіз споживчого ринку, визначення напрямів реструктуризації, формування оптимального варіанта реструктуризації, оцінювання ефективності реструктуризації, що дасть змогу автотранспортним підприємствам визначитися щодо пріоритетних напрямів розвитку;

– розроблено методичні положення про вибір оптимальної форми реструктуризації, сутність яких полягає у застосуванні імітаційної моделі вибору пріоритетних напрямів реструктуризації автотранспортних підприємств, що дозволяє сформувати оптимальний варіант стратегії реструктуризації для прийняття рішень за допомогою програмного продукту;

удосконалено:

– класифікацію факторів, які впливають на процес реструктуризації автотранспортних підприємств, що враховують особливості їх функціонування в ринкових умовах. Це дозволяє більш точно визначити пріоритетні напрями розвитку під час вибору оптимальної форми реструктуризації АТП;

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА