ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ЛОГІСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

У Вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, окреслено мету, об’єкт і предмет, визначено основні завдання, викладено положення наукової новизни та практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі «Теоретичні засади формування та розвитку логістичної інфраструктури регіонів України» досліджено сутнісну характеристику логістичної інфраструктури регіону, здійснено її структуризацію, визначено вимоги до територіальної організації логістичної інфраструктури регіону.

У роботі обґрунтовано, що оптимальний рух усіх видів регіональних потоків вимагає формування та розвитку ефективно діючої логістичної інфраструктури. У дисертації проведено дослідження змісту понять «логістика» та «інфраструктура», на основі чого визначено зміст поняття «логістична інфраструктура регіону», під якою пропонується розуміти сукупність взаємопов’язаних об’єктів, функціонування яких спрямоване на ефективне використання логістичного потенціалу регіону для оптимізації різних видів потоків  (матеріальних, транспортних, інформаційних, фінансових, людських) з мінімальним рівнем екодеструктивного впливу на навколишнє середовище.

Обґрунтовано необхідність структуризації логістичної інфраструктури регіону у відповідності до будови регіонального логістичного ланцюга, що дозволить виділити усі об’єкти, які забезпечують оптимальний рух логістичних потоків від постачальника до кінцевого споживача. На відміну від класичних підходів до будови логістичного ланцюга, у роботі запропоновано додатково виділити ланку утилізації, на якій функціонують підприємства з переробки відходів, що дозволить мінімізувати негативний вплив діяльності об’єктів логістичної інфраструктури на навколишнє середовище регіонів шляхом утилізації небезпечних шкідливих відходів, які утворюються в результаті протікання регіональних логістичних потоків.

Доведено, що кожна із ланок логістичного ланцюга вимагає застосування диференційованого підходу до вибору елементів логістичної інфраструктури регіону. У роботі виокремлено основні та обслуговуючі підсистеми логістичної інфраструктури регіону. До основної підсистеми логістичної інфраструктури регіону віднесено видобувні промислові підприємства, переробні промислові підприємства, підприємства з переробки відходів, складські приміщення, регіональні логістичні центри, транспортно-комунікаційні організації, оптові та роздрібні торгівельні підприємства, що дозволить оптимізувати регіональні логістичні потоки в часі та просторі. Обслуговуючу підсистему логістичної інфраструктури регіону формують такі об’єкти: інформаційно-консалтингові центри, фінансово-страхові організації та митно-брокерські організації, діяльність яких спрямовано на координацію логістичного ланцюга для оптимізації логістичних потоків від постачальника до кінцевого споживача.  Обґрунтовано, що передумовою для ефективного руху регіональних логістичних потоків є координація та синхронізація дій об’єктів як основної та обслуговуючої підсистем.

У роботі доведено, що визначальним фактором ефективного функціонування логістичної інфраструктури регіону, комплексного задоволення потреб суб’єктів господарювання у логістичних послугах, оптимального руху логістичних потоків є її територіальна організація. Обґрунтовано, що нераціональна територіальна організація логістичної інфраструктури призводить до зростання логістичних витрат та підвищення негативного навантаження на навколишнє середовище в регіонах.

На основі проведеного аналізу підходів до трактування сутності поняття «територіальна організація», у роботі запропоновано під територіальною організацією логістичної інфраструктури регіону розуміти науково обґрунтоване, впорядковане, удосконалене відповідно до логістичного потенціалу розміщення об’єктів логістичної інфраструктури регіону, взаємозв’язок яких створює синергічний ефект, що забезпечує координацію логістичного ланцюга та задоволення потреб споживачів за оптимальних витрат ресурсів, простору, часу та впливу на навколишнє середовище. У роботі запропоновано вимоги до територіальної організації логістичної інфраструктури регіону, дотримання яких дозволить оптимізувати матеріальні та транспортні логістичні потоки шляхом розміщення регіональних логістичних центрів, функціонування яких забезпечить оперативність та гнучкість логістичного ланцюга, координацію об’єктів логістичної інфраструктури, мінімізацію відстаней протікання регіональних логістичних потоків та їх екодеструктивного впливу.

Напрацювання розділу дають змогу зрозуміти сутність та структуру логістичної інфраструктури регіону, вимоги до її територіальної організації .

 

У другому розділі «Аналіз та оцінка рівня розвитку логістичної інфраструктури регіонів України» досліджено вітчизняний та зарубіжний досвід з оцінки логістичної інфраструктури регіону, розроблено методику оцінки рівня розвитку логістичної інфраструктури регіону, проведено аналіз та оцінку рівня розвитку логістичної інфраструктури регіону. На основі узагальнення існуючого досвіду, присвяченого питанням оцінки рівня розвитку логістичної інфраструктури регіону, в дисертації розроблена авторська методика, яка включає етапи, представлені на рис.1. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА