МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ВИМІРЮВАННЯ ЯК ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СУСПІЛЬСТВА




  • скачать файл:
title:
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ВИМІРЮВАННЯ ЯК ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СУСПІЛЬСТВА
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

        У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, показано ступінь наукової розробки проблеми та її зв'язок з науковими програмами  (планами, темами) сформульовано мету і завдання дослідження, визначено об’єкт, предмет дослідження, розкрито методи дослідження,  основні положення наукової новизни і практичне значення отриманих результатів, виокремлено особистий внесок здобувача, наведено дані про апробацію результатів.

          У розділі І “Теоретико – методологічні основи сутності макроекономічного вимірювання як інституційного інструментарію дослідження господарського механізму суспільства” розкривається зміст національного рахівництва, теоретичні основи виникнення,становлення і сутності СНР як необхідної інституціональної умови системного аналізу та удосконалення господарського механізму країни, суперечності, актуалізація макроекономічного вимірювання в сучасному світі, а також визначається роль СНР як інституційного інструментарію дослідження господарського механізму у процесі формування економіки знань.

          Розвиток сучасного суспільного відтворення, проблеми структури, збалансованості і рівномірного зростання національної економіки та її складових (галузей, інституційних секторів, регіонів) завжди посідали чільне місце у світовій та вітчизняній економічній науці. Нагальність завдань комплексного опрацювання методологічних засад ринкової трансформації національної економіки незаперечно підтверджує актуальність нового, інституціонального підходу в економічній науці.

         В  Україні одним із нагальних завдань, що стоять перед економічною наукою, є дослідження місця та принципів ведення  національного рахівництва, застосування системи національних рахунків (далі - СНР) як інституціонального інструментарію дослідження  господарського механізму країни  з метою відповідності загальноприйнятій в міжнародній практиці системі обліку і статистики.

Проведений аналіз щодо виявлення змісту і основних характеристик сучасного розвитку дав змогу довести теоретичне положення про те, що СНРє важливим інституціональним інструментарієм дослідження господарського механізму країни, що дає ключ до розуміння  економіки  від  мікрорівня (діяльність малих економічних одиниць - таких, як сімейні господарства, ділові фірми і урядові установи) до макроекономічних явищ і процесів (інфляція, зайнятість, економічне зростання, яке включає створення національного і внутрішнього продукту). Також СНР створює міцну основу для оцінки управлінських рішень, що приймаються у сфері господарського механізму країни, окремих законодавчих актів з точки зору їх впливу на великомасштабні економічні явища в їх взаємозв'язку у постсоціалістичній економіці.

У цьому контексті особливо очевидною є необхідність по-новому осмислити ті сталі зв’язки, що склалися в ході економічного розвитку країни, міжнародного соціально-економічного буття та співробітництва, а також нові детермінанти розвитку, які визначають параметри соціально-економічної діяльності, враховуючи зростання значення програмно-цільових факторів розвитку, що опосередковуються у діяльності різноманітних інститутів суспільства. Це потребує кардинальної зміни розуміння всього економічного обороту господарського механізму, соціально-економічних процесів, їх обліку і аналізу.

У роботі доведено, що саме система національних рахунків як інституційний інструментарій дослідження  господарського механізму суспільства є важливим елементом у сфері оцінювання ефективності народного господарства. Обгрунтовано твердження, що господарський механізм – це механізм функціонування економіки, утворений: 1) системою органів керування господарством, безпосередніми виробниками – підприємства та об’єднання і споживачами продукції та послуг; 2) системою форм і методів  організації і функціонування виробництва; 3) системою господарських зв’язків, що забезпечують обмін результатами діяльності господарських одиниць та досягнення кінцевої мети виробництва і задоволення потреб споживання.

За проведеним дослідженням одержано економічне обґрунтування інституційної природи національного рахівництва як системи інструментального удосконалення господарського механізму суспільства через характеристику його пізнавальних властивостей і макроекономічного значення. Це акцентує увагу на необхідності застосування інноваційного підходу до інформаційного забезпечення макроекономічного вимірювання в удосконаленні аналізу господарського механізму суспільства.

  Удосконалення управління економічною системою  передбачає  формування  прогресивної  структури  суспільного виробництва, його інтенсифікацію, збалансування і пропорційний розвиток та ефективний макроекономічний облік і аналіз господарської діяльності. У дисертаційному дослідженні доведено, що СНР характеризує господарський механізм у більшій мірі об’єктивно за рахунок єдиного інформаційного поля. Національні рахунки є  засобом аналізу, оцінювання, планування та прогнозування   економічних результатів сфери господарського механізму

країни. Для виконання цих завдань найважливіше значення має збалансований розвиток економіки, забезпечення пропорційного розвитку всіх економічних одиниць та галузей народного господарства,  регіонів країни, що підвищить ефективність інформаційного забезпечення макроекономічного вимірювання з метою максимізації можливостей дослідження господарського механізму країни.

Проведене дослідження свідчить,що сучасна система національних рахунків має все ще недосконалий механізм функціонування. Дієвість СНР як інституціонального інструментарію удосконалення господарського механізму постсоціалістичних країн, наприклад, України, не має повного всеохоплюючого характеру, за рахунок чого існує можливість процвітання прихованого економічного збагачення. В яких умовах функціонує сучасне національне рахівництво можна проілюструвати на прикладі системи економічного кругообігу

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА