МЕХАНІЗМ КОРОТКОСТРОКОВОГО КРЕДИТУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ БАНКАМИ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
МЕХАНІЗМ КОРОТКОСТРОКОВОГО КРЕДИТУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ БАНКАМИ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У першому розділі - “Теоретичні засади функціонування механізму короткострокового кредитування сільськогосподарських підприємств - розглянуто сутність кредиту як фінансової послуги; структурну організацію та функціонування механізму короткострокового кредитування; специфіку банківського кредитування сільськогосподарських підприємств; державну підтримку кредитування сільськогосподарських підприємств.

Поняття кредиту є дуальним і складається з розуміння кредиту як економічної категорії та як фінансової послуги. Як економічна категорія кредит являє собою економічні відносини стосовно розподілу та перерозподілу доданої вартості між економічними суб’єктами в часі на засадах повернення та строковості, має властивості об’єктивності, системності, сталості, континуальності. Кредит є системним і сталим, оскільки являє собою сукупність відносин, що має велику кількість форм прояву, кожна з яких формує свою власну специфічну групу економічних відносин, причому їх сутність не змінюється залежно від конкретної форми. Кредит є континуальним та об’єктивним, оскільки виявляється як поширеність кредиту в сучасних економічних системах та не змінює своїх сутнісних характеристик залежно від суб’єктивності їх сприйняття. Як фінансова послуга кредит має властивості елементарності, волатильності, дискретності, суб’єктивно-об’єктивності та ґрунтується на принципах забезпеченості, повернення; строковості; цільового використання; платності.

Дуальне розуміння кредиту є теоретичним підґрунтям визначення специфічних особливостей понять кредитного механізму та механізму кредитування, що співвідносяться між собою як загальне й часткове. При цьому кредитний механізм являє собою систему форм, методів, важелів та інструментів, що використовуються чи можуть бути використані для регулювання чи/та управління економічними відносинами стосовно розподілу та перерозподілу доданої вартості між економічними суб’єктами в часі й має ті самі властивості, що й кредит як економічна категорія. Механізм кредитування являє собою систему методів, важелів, інструментів та способів управління процесом передачі в тимчасове користування капіталу в грошовій, грошово-натуральній, натуральній формах на умовах повернення та строковості. Кредитний механізм та механізм кредитування мають подібну структурну організацію, однак використовують різний інструментарій. Елементами механізму кредитування є нормативно-правове забезпечення (нормативно-правове забезпечення кредитування окремих видів економічної діяльності, інструктивно-нормативне супроводження кредитної діяльності), фінансове забезпечення (комерційний розрахунок, кредитне фінансування, державне фінансування), організаційно-економічне забезпечення (система лімітів та нормативів, інструменти структурування кредиту, регулювання рівня ризику), інформаційне забезпечення (формування бази даних стосовно параметрів функціонування банківської установи, моніторинг поточного стану та ефективності функціонування банківської установи, інформаційне супроводження кредитної діяльності).

Функціонування механізму кредитування сільськогосподарських підприємств має низку специфічних рис, зумовлених особливостями сільськогосподарського виробництва. Базовими є природно-технологічні особливості, що зумовлюють несталість грошових потоків сільськогосподарських підприємств (як витратних, так і дохідних), високий рівень коливання цін на продукцію, значну залежність від природних ризиків і, відповідно, додаткову потребу в страховому захисті. Однак організаційно-економічні особливості, зумовлені екстенсивним характером сільськогосподарського виробництва, суттєво обмежують його фінансову ефективність, що, в свою чергу, є основною перепоною в розвитку банківського кредитування. До таких організаційно-економічних особливостей механізму кредитування сільськогосподарських підприємств належать: потреба в довгостроковому кредитуванні розширеного відтворення; гнучкість механізму кредитування щодо погашення зобов’язань; потреба в зменшенні процентних ставок; необхідність державного фінансування пільгових умов кредитування.

Встановлено, що підприємства сільськогосподарської галузі мають найвищий та постійний попит на кредитні ресурси. Але низька платоспроможність сільськогосподарських підприємств, висока ризикованість галузі не дають змоги задовольнити цей попит у повному обсязі, що негативно впливає на результати роботи підприємств не тільки сільськогосподарської галузі, а й промисловості. Обмежене кредитування підприємств пов’язане з багатьма причинами: високий ризик неповернення кредитів, відсутність ліквідної застави, нестійкий фінансовий стан. Проблемою є також недостатня інформаційна, правова, нормативна й методична база кредитування сільського господарства.

Доведено, що державна підтримка кредитування сільськогосподарських підприємств має істотні проблеми. Джерелом виникнення проблем першої групи є недостатність обсягу бюджетних коштів, подолання якої в умовах фінансової кризи є можливим у разі корегування процесу розподілу коштів. Джерелом виникнення проблем другої групи є недоліки самого механізму державної підтримки кредитування сільськогосподарських виробників, пов’язані з тривалістю підготовки кредитних операцій із пільгового кредитування та недостатньою обґрунтованістю процесу вибору потенційних позичальників. Для вирішення зазначеної проблеми в роботі запропоновано напрями вдосконалення державної підтримки механізму кредитування сільськогосподарських підприємств (рис. 1).

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА