Моделі автоматизації виконання функцій і задач управління ІМПУЛЬСНИМ ВИБУХОПОЖЕЖНИМ ЗАХИСТОМ ХІМІЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
title:
Моделі автоматизації виконання функцій і задач управління ІМПУЛЬСНИМ ВИБУХОПОЖЕЖНИМ ЗАХИСТОМ ХІМІЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


 


У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовано мету та завдання дослідження, відзначено наукову новизну, практичне значення одержаних результатів та галузі їх застосування, зазначено особистий внесок здобувача.


Перший розділ присвячено огляду літературних джерел за тематикою дисертації, аналізу програмно-технічних розробок у галузі комп'ютерного та математичного моделювання щодо отримання та обробки інформації для автоматизації функцій і задач управління вибухопожежною безпекою, дослідженню особливостей функціонування хімічного підприємства і застосування імпульсних засобів вибухопожежного захисту.


Під вибухопожежним захистом хімічного підприємства в роботі маються    на увазі дії щодо попередження, локалізації та ліквідації пожежі, вибуху та/або викиду токсичної речовини і недопущення розвитку аварії в катастрофу. Використання імпульсної техніки для вибухопожежного захисту запропоновано   у дослідженнях В.В. Сєврікова, В.Д. Захматова, Л.М. Мешмана,                               І.М. Абдурагімова, Д.Г. Ахмєтова.


За підсумками огляду та аналізу зазначено, що швидкість розвитку аварії      та прийняття рішень щодо заходів з її ліквідації за моделями, які застосовуються для ППР в ситуаціях з використанням традиційної протипожежної техніки, надто не узгоджені у часі, мають значне відставання у реагуванні через відсутність достовірної та актуальної інформації про розвиток події. Це вказує на неможливість використання існуючих моделей для вирішення задач управління імпульсним вибухопожежним захистом. При побудові моделей обробки інформації для ППР щодо забезпечення вибухопожежної безпеки запропоновано розглядати підприємство не лише у рамках небезпеки від окремих сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), а також як відкриту мікросистему в межах складної макросистеми оточуючого середовища.


Виявлено, що практичне застосування моделей обробки інформації для прийняття рішень щодо забезпечення протипожежної безпеки дуже незначне. Серед найбільш відомих моделей можна назвати імітаційні моделі «КОСМАС» (Росія), ASCOS, ASET, DETACT, FAST, FIREFORM, FPETOOL, HAZARD-1, LAVENT (США), Jasmine і Sofie (Великобританія).


У другому розділі визначено комплекс критеріїв відповідності моделей  виконання  функцій і  задач  управління імпульсним   вибухопожежним   захистом


 


 


 


задачам та меті управління хімічним підприємством, розглянуто умови відповідності моделей виконання функцій і задач управління вибухопожежним захистом системним потребам підприємства за змістом трансформації цільової функції.


 


Зазначено, що хімічне підприємство як складна система має керований режим функціонування , обумовлений множиною керуючих параметрів Utr системи управління безпекою, які протягом періоду  призводять до переходу нештатного режиму Ros до штатного режиму Rsd: , що визначає процес переходу режиму за межами регламенту до режиму, обумовленого регламентом, під впливом системи управління за конкретною моделлю.  Доведено, що перехід можливий за умов відповідності моделей управління критеріям повноти, своєчасності та достовірності інформації. За відомими методиками на основі дерева подій для аварії на хімічному підприємстві проведені дослідження за критеріями повноти (рис. 1), своєчасності та суперечності інформованості осіб, що приймають рішення (ОПР).

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА