МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ У РИНКОВИХ УМОВАХ




  • скачать файл:
title:
МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ У РИНКОВИХ УМОВАХ
Тип: article
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Сучасна економіка України характеризується стрімким розвитком виробництва, зменшенням кількості збиткових підприємств, підвищенням якості продукції та використанням новітніх технологій. Ця позитивна тенденція нарощування промислового виробництва в Україні впливає й на розвиток металургійного виробництва. У 2007-му році експорт продукції металургійного виробництва збільшився на 28,8%, що складає 3,4 млрд. доларів, порівняно з відповідним періодом минулого року, а темпи приросту виробництва чорних металів складають 28,7%.

Металургійне виробництво потребує розширення номенклатури вогнетривкої продукції. Вогнетривкі вироби, що випускаються на ВАТ «Запоріжвогнетрив», споживаються підприємствами України, Росії, Угорщини, Болгарії, Алжиру, Єгипту, Індії, Нігерії, Польщі, Туреччині та інших країн.

Вступ України до СОТ сприяє подальшому розвитку ринкових відносин та загостренню конкуренції на цільовому ринку. Це потребує підвищення гнучкості управління підприємствами, що здійснюється за рахунок впровадження нових концептуальних підходів щодо моделювання оцінки якості управління в активному ринковому середовищі. Економічні процедури якості управління представляють собою систему послідовних правил, що забезпечують планування, організацію, контроль, мотивацію та процес оцінки показників діяльності підприємства.

Подальший розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює об’єктивну необхідність розробки нових методів і моделей процесу оцінки якості управління підприємством на основі сучасних інформаційних технологій.

Проблемам управління підприємствами, бізнес-процесами присвятили свої роботи зарубіжні та вітчизняні вчені, а саме: Геєць В.М., Лисенко Ю.Г., Амоша О.І., Андрієнко В.М., Галіцин В.К., Забродський В.А., Мескон М., Петренко В.Л., Порохня В.М., Пушкар О.І., Ситник В.Ф., Тян Р.Б., Хан Д. та інші. Аналіз наукових праць дозволяє зробити висновок, що розробці концепції процесу оцінки якості управління підприємством приділено недостатньо уваги.

Окрім того, сучасні інформаційні технології сприяють формуванню нових методів та моделей, які враховують системний підхід в економіці. Це пояснюється тим, що системи являють собою унікальне середовище й можуть виступати як суб'єкти економічної діяльності, які спрямовані на розширення кола споживачів, повинні швидко реагувати на зміни кон'юнктури ринку, враховувати індивідуальні особливості підприємства.

У зв'язку із цим розробка концепції оцінки якості управління підприємством, комплексу моделей і методів гнучкого управління для забезпечення сталого розвитку підприємства є актуальною, що й обумовило вибір теми, мети й завдань дослідження.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах науково-дослідної теми кафедри менеджменту Класичного приватного університету "Організаційно-економічні засади формування та розвитку потенціалу суб`єктів господарювання в умовах ринкової економіки" (номер державної реєстрації 0106U000460). Особистий внесок здобувача полягає в розробці теоретико-методичних підходів та побудові концепції, методів й моделей управління підприємством вогнетривкої галузі.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка методів та моделей щодо підвищення якості управління підприємствами в умовах ринкових відносин.

Для досягнення мети дослідження поставлені такі основні завдання:

провести аналіз діяльності підприємств вогнетривкої промисловості і тенденцій розвитку ринку вогнетривкої промисловості;

провести аналіз існуючих методів і моделей управління в умовах ринкових відносин;

розробити концепцію оцінки якості управління підприємством;

розробити модель оцінки якості управління підприємством вогнетривкої промисловості;

сформувати модель інваріантності оцінки якості управління;

удосконалити метод оцінки управління персоналом;

запропонувати метод та схему визначення оцінки якості управління підприємством;

запропонувати метод оперативно-аналітичної обробки даних для системи оцінки якості управління;

розробити інформаційно-сервісну систему оцінки якості управління підприємством.

Об'єктом дослідження є процеси управління підприємством в умовах ринкових відносин.

Предметом дослідження є економіко-математичні моделі та методи процесів оцінки якості управління підприємством вогнетривкої галузі.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є положення економічної науки в сфері управління, роботи провідних зарубіжних та вітчизняних вчених. Вірогідність і обґрунтованість одержаних результатів дисертації обумовлено використанням загальнонаукових і спеціальних методів економіко-математичного моделювання, а саме: методів системного аналізу та реінжинірингу – при розробці концепції процесу оцінки якості управління підприємством; методів теорії економічної динаміки та автоматизованих систем – при розробці моделей оцінки якості управління; методів теорії інваріантності – при розробці моделі інваріантності оцінки якості управління; теорії складних систем та інформаційних технологій – при синтезі інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління підприємством. У ході дослідження було використано методи математичної та економічної статистики, логічного узагальнення та принципи системного підходу.

Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі здійснено постановку та вирішення нової актуальної задачі моделювання процесів якості управління підприємств в умовах ринкових відносин. При цьому отримано такі нові наукові результати:

вперше розроблено:

- концепцію процесу оцінки якості управління підприємством в умовах ринкових відносин, яка заснована на принципах системного, маркетингово-логістичного підходів, що дозволяє підняти рівень ефективності управління за рахунок підвищення рентабельності підприємства;

- модель процесу оцінки якості управління підприємством, яка заснована на дискретних управляючих системах, що дозволяє знизити витрати підприємства за рахунок підвищення якості діяльності управлінської ланки;

набули подальшого розвитку:

- модель інваріантності оцінки якості управління, яка заснована на принципах адаптації автоматизованих систем, що дозволяє оптимізувати функції управління за рахунок методу регулювання якості управління підприємством;

удосконалено:

- метод управління персоналом, який засновано на моделі оцінки якості управління, що дозволяє визначити якість управлінської діяльності, враховуючи інформацію щодо витрат на управління, чистого прибутку, продуктивності праці;

- структура інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління підприємством, яка заснована на сучасних інформаційних технологіях, що дозволяє підвищити ефективність дій управлінської ланки за рахунок оперативної обробки даних із застосуванням багатомірних структур збереження інформації.

Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що запропонована концепція та розроблені методи і моделі оцінки якості процесів управління підприємством в умовах ринкових відносин можуть використовуватися в установах, організаціях та підприємствах інших галузей.

Основні положення й результати дослідження використані при розробці інформаційно-сервісної системи управління підприємством ВАТ "Запоріжвогнетрив" (довідка № 23-1212 від 19.02.2007 р.); при розробці комплексних програм розвитку Запорізької області для управління зовнішньоекономічною діяльністю промислових підприємств (довідка № 338-21 від 11.12.2007 р. ) та в навчальному процесі Енергодарського інституту державного та муніципального управління Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" при викладанні дисциплін "Дослідження операцій", "Методи прийняття рішень" та "Економіко-математичне моделювання" (довідка № 228 від 22.11.2007 р.).

Особистий внесок здобувача. Наукові висновки, положення, розробки та пропозиції одержані автором самостійно і відображені в наукових працях.

Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи доповідались та обговорювались на науково-практичних конференціях: XIV міжвузівській науковій конференції (м. Запоріжжя, 2006 р.); І міжнародній науково-практичній конференції (м. Мелітополь, 2006 р.); XV міжнародній науковій конференції (м. Запоріжжя, 2007 р.); ХІ міжнародному форумі "Радіоелектроніка і молодь в ХХІ ст." (м. Харків, 2007 р.).

Публікації. Результати дослідження опубліковані в 12 наукових працях, загальним обсягом 4,56 д.а., з них 8 статей у фахових наукових виданнях загальним обсягом 3,99 д.а., 4 публікації за матеріалами конференцій.

Структура і обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 134 найменувань, додатків. Загальний обсяг роботи складає 161 сторінку. Дисертація містить 25 рисунків, 26 таблиць, що займає 25 повних сторінок.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА