НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ формирования механизмОВ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАММНЫМ РАЗВИТИЕМ РЕГИОНОВ УКРАИНЫ




  • скачать файл:
title:
НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ формирования механизмОВ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАММНЫМ РАЗВИТИЕМ РЕГИОНОВ УКРАИНЫ
Альтернативное Название: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ формування механізмОВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

Розділ 1. Теоретичні основи державного управління проектно-програмним розвитком регіонів. Встановлено, що метою створення вітчизняного механізму управління є підвищення дієздатності держави і переведення країни на інноваційну модель соціального і економічного розвитку. Для досягнення поставленої мети необхідно:


-                    оптимізувати територіальну організацію країни і місцеве самоврядування;


-                    сформувати регіональну інфраструктуру підтримки суб'єктів регіону;


-                    удосконалити державне стратегічне планування;


-                    удосконалити порядок розробки регіональних соціальних програм;


-                    визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за регіональну політику і підтримку місцевого самоврядування;


-                    створити мережу агенцій регіонального розвитку;


-                    створити умови для реалізації стійкого, збалансованого розвитку регіонів.


Зроблено висновок про те, що новий механізм управління слід формувати шляхом попереднього створіння центрального виконавчого органу, відповідального за регіональний розвиток і підтримку місцевого самоврядування,  і мережі агенцій регіонального розвитку, підбору фахівців для створеної системи управління з подальшим навчанням їх вдосконаленим технологіям державного і регіонального стратегічного планування. Створений механізм повинен стати органічним доповненням нині діючої системи державного управління життєдіяльністю країни.


У ході вивчення зарубіжної практики регіонального розвитку встановлено, що вона передбачає попередню розробку ключових технологій регіонального розвитку (інтелектуальної технології проектування картин майбутнього територій, управлінської технології програмної реалізації проекту, політичної технології узгодження інтересів суб'єктів регіону) і подальше організаційне оформлення ключових технологій. При цьому спочатку здійснюють організаційне оформлення інтелектуальної технології проектування майбутнього. Цей підхід вважається експертами найперспективнішим.


Зроблено висновок про те, що конкурентноздатний механізм державного управління регіональним соціально-економічним розвитком України необхідно будувати на основі новітніх технологій регіонального розвитку і технологій організаційного оформлення обраних процесів.


В наукових працях пропонується також створювати в системі управління регіоном структурний елемент, який дозволяв би підвищувати ефективність систем стратегічного планування і де б проводилися постійні дослідження його складових.


Фахівці в області управління змінами за допомогою проектів пропонують проводити декомпозицію регіону в мережеву організацію, що складається із інфраструктур, асиміляторів (служб сервісу), окремостей (суб'єктів регіону), рамки управління і простору регіональної політики. Вони стверджують, що саме такий підхід дозволяє розробляти програми функціонування та розвитку регіонів одночасно.


В ході дисертаційного дослідження встановлено, що розвинуті країни у вік безперервних та хаотичних змін  переходять до технологій стратегічного управління розвитком регіонів на основі заздалегідь розробленого образу або бачення майбутнього територій.


З'ясовано, що відповідно до концепції регіональної політики створенню механізму управління регіональним розвитком повинна передувати оптимізація територіального устрою. Вона визначить кількість агенцій місцевого і   регіонального розвитку, сферу діяльності центрального органу виконавчої влади, відповідального за регіональний  розвиток і підтримку місцевого самоврядування, а також структуру організаційного оформлення технологій розвитку територій.


В результаті досліджень встановлено, що розробка варіанту організаційного оформлення технологій проектно-програмного розвитку може стати невід'ємною частиною процесу розробки і застосування цих технологій.


Перепідготовку фахівців по регіональному управлінню пропонується вести в муніципальних майстернях. Для підготовки управлінської еліти, здатної здійснити технологічний прорив, пропонується створити спеціальну освітню систему під назвою «Інтелектуальний Байконур».


Зроблено висновок про те, що, для створення дієздатного механізму державного управління проектно-програмним розвитком регіонів, необхідно удосконалити технології розробки мережевої моделі регіону, проектування картин майбутнього територій, підготовки мережі команд інноваційних менеджерів і сформулювати принципи організаційного оформлення цих технологій в цілісний механізм державного управління розвитком регіонів.


РоздІЛ 2. Ключові технології механізмів державного управління проектно-програмним розвитком регіонів. Розглянуто процес побудови моделі регіону у вигляді мережевої організації, як частини цілісної технології декомпозиції регіону та формування команди інноваційних менеджерів відповідного масштабу. Встановлено, що, для цього спочатку необхідно вивчити особливості поняття «регіон». Регіон відноситься до числа найскладніших, в своєму ряді, об'єктів. І тому, поняття «регіон» розкривається за допомогою ідей або принципів, які визначають його устрій: керованість/некерованість, інфраструктурність, унікальність, та потенційність.


Вивчено принцип дії і конструктивну схему мережевої організації для подальшого використання їх для побудови моделі регіону, як мережевої організації.


Зроблено висновок, що технологія декомпозиції регіону у мережеву організацію, яка здатна само розвиватися, повинна включати два процеси: декомпозицію регіону в мережеву організацію і  формування мережі команд інноваційних менеджерів.


Для створення керованої технології регіонального програмування, в якості аналогу, обрана технологія проведення інноваційних ігор при розробці об'єктів нових поколінь. Проведено аналіз технології колективної розробки інноваційних проектів і програм розвитку. Встановлено, що вона містить сім процедур: діагностика задачі, аналіз ситуації, діагностика і постановка проблем, визначення цілей, вироблення рішень, розробка проекту та розробка програми реалізації проекту.


 


Показано, що у вдосконаленій технології управління проектно-програмного розвитком регіону основними інструментами управління результатами діяльності регіональної команди інноваційних менеджерів, а, отже, і темпами  розвитку регіону може стати бачення нормативної ситуації або  ситуації, яку бажає мати в майбутньому територіальна громада регіону. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА