НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Поглиблення процесів глобалізації економіки, загострення екологічних проблем, інформаційний та технологічний розвиток зумовлюють необхідність розроблення нових механізмів забезпечення сталого функціонування міських поселень. Сьогодні в 457 містах України проживає 27,9 млн. осіб, з яких 2,6 млн. або 9,3 % усього міського населення мешкає у 120 монофункціональних містах, що розташовані в усіх регіонах країни. Забезпечення успішного соціально-економічного розвитку монофункціональних міст потребує комплексних дій з оцінки стану їх розвитку, визначення шляхів залучення необхідних ресурсів, розробки заходів зі збереження та модернізації наявного потенціалу.

Викладене вище є підставою необхідності подальшого вдосконалення механізму соціально-економічного розвитку монофункціональних міст України, поглиблення науково-методичних засад з питань функціонування, управління та розвитку міських поселень, уточнення класифікації та функціональної типології монофункціональних міст України, виявлення основних тенденцій та закономірностей їх розвитку. Особливої уваги заслуговують розроблені методичні засади комплексної діагностики соціально-економічного стану монофункціональних міст. Не може залишатися поза увагою й опрацювання структурно-логічної схеми розробки та реалізації стратегії подальшого функціонування монофункціонального міста через механізм соціально-економічного розвитку міста.

Питання соціально-економічного розвитку міст розглядались у наукових роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних учених і практиків. Зокрема, проблеми економіко-географічного, соціального, демографічного, регіонального розвитку територій та продуктивних сил висвітлені у працях О.М. Алимова, С.І. Бандура, І.К. Бистрякова, Ж. Боже-Гарньє, М.П. Бутка, М. Вебера, Б.М. Данилишина, С.І. Дорогунцова, І.М. Жабінець, Т.А. Заяць, Я.В. Коваля, В.І. Куценка, Г.М. Лаппо, Я.Б. Олійника, В.І. Пили, А.В. Степаненка, Д.М. Стеченка, М.І. Фащевського, М.А. Хвесика, Б.С. Хорева, Л.Г. Чернюк, О.С. Чмир, Ж. Шабо та інших. Питаннями управління міським господарством, здійснення міської політики, вдосконалення методів і форм управління містом займаються В.М. Бабаєв, О.В. Берданова, О.В. Бойко-Бойчук, В.М. Вакуленко, О.І. Васильєва, О.М. Єгоров, М.Х. Корецький, О.Ю. Лебединська, В.І. Ханін, В.П. Удовиченко, Ю.П. Шаров та інші; оцінки наявного потенціалу та застосування різноманітних механізмів розвитку територій - Б.І. Адамов, З.В. Герасимчук, О.М. Ковалюк, С.В. Льовочкін, В.Р. Прауде, О.Р. Романенко, О.В. Терещенко та інші.

Однак, незважаючи на активні наукові пошуки у згаданих напрямах, комплексне дослідження науково-методичних засад удосконалення механізму соціально-економічного розвитку монофункціональних міст ще не завершене.

Вищезазначені положення зумовили актуальність, наукову і практичну цінність дисертаційної роботи, її основні цілі та завдання.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення і висновки дослідження безпосередньо пов’язані з тематикою науково-дослідних робіт Науково-дослідного економічного інституту на тему „Узагальнення зарубіжного досвіду регламентації діяльності та управління індустріальними (промисловими) парками” (номер державної реєстрації 0107U002685), у межах якої здійснено аналіз діяльності та управління технопарками, як однієї з перспектив розвитку монофункціональних міст України; Академії муніципального управління на тему „Проблеми розвитку місцевого самоврядування в умовах трансформаційних процесів в Україні” (номер державної реєстрації 0107U002101), у межах якої досліджено фінансову основу місцевого самоврядування та виявлено особливості бюджетної забезпеченості міст з моногалузевою структурою виробництва.

Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в опрацюванні теоретичних засад і методичних рекомендацій щодо ефективного управління монофункціональними містами України за допомогою механізму соціально-економічного розвитку. Поставлена мета зумовила необхідність вирішення таких завдань:

-        узагальнити наукові концепції, розробки та пропозиції провідних вітчизняних і зарубіжних учених стосовно функціонування, управління та розвитку міських поселень;

-        уточнити класифікацію та типологію міських поселень України;

-        визначити теоретичну сутність механізму соціально-економічного розвитку міста;

-        виявити основні тенденції та закономірності розвитку монофункціональних міст України;

-        розробити методичні засади комплексної діагностики соціально-економічного стану монофункціональних міст;

-        опрацювати структурно-логічну схему розробки та реалізації стратегії соціально-економічного розвитку монофункціонального міста;

-        визначити базові стратегії подальшого розвитку монофункціональних міст, а також заходи їх реалізації;

-        обґрунтувати стратегію розвитку монофункціонального міста Енергодар на середньо- і довгострокову перспективу та управління його розвитком через формування адекватного механізму реалізації такої стратегії.

Об’єктом дослідження є процес удосконалення механізму соціально-економічного розвитку монофункціональних міст.

Предметом дослідження є теоретичні аспекти, тенденції та методичні засади вдосконалення механізму соціально-економічного розвитку монофункціональних міст України.

Методи дослідження - для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі було застосовано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів дослідження, зокрема - історичний та системно-аналітичний - для теоретичного узагальнення наукових концепцій, розробок і пропозицій провідних учених у сфері функціонування та розвитку міських поселень; статистичного аналізу та таблично-графічний - для оцінки сучасного стану, динаміки й ефективності розвитку монофункціональних міст України; багатовимірний статистичний аналіз - для розробки методичних засад і проведення комплексної діагностики монофункціональних міст; SWOT-аналіз - для дослідження потенціалу окремого міста з метою розробки стратегії його подальшого розвитку тощо.

Інформаційну основу роботи становили офіційні статистичні та аналітичні матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства палива та енергетики України, Національної атомної енергетичної компанії „Енергоатом”, Енергодарської міської ради, нормативно-правові документи, особисті дослідження автора.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА