ОЦІНКА ВАРТОСТІ БАНКУ




  • скачать файл:
title:
ОЦІНКА ВАРТОСТІ БАНКУ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації та висвітлено стан її розробки, сформовано мету, визначено завдання, об'єкт і предмет, методи та інформаційну базу дослідження, а також розкрито наукову новизну, практичне значення одержаних результатів, наведені дані про їх апробацію та впровадження, кількість публікацій, структура та обсяг дисертації.

У розділі 1 "Теоретичні основи оцінки вартості банку" досліджено економічну сутність ринкової оцінки вартості банку, з'ясовано  особливості її прояву в банківських установах. Визначено  принципи, які слід покласти в основу оцінки вартості банку і їх класифікацію.

Проведений аналіз різних точок зору щодо оцінки ринкової вартості суб'єктів господарювання та дослідження цього процесу в банках дозволив виявити взаємозв'язок двох аспектів цього явища - якісного і кількісного. В якісному аспекті оцінка вартості, характеризує певну систему економічних відносин, пов'язаних з рухом вартості банку та його контрагентами; кількісний аспект оцінки вартості являє собою процес здійснення розрахунків з метою її визначення в грошовому еквіваленті.

Дослідження сутності оцінки вартості банку дало можливість визначити її функції:  функцію вимірювання затрат праці, оскільки дає можливість визначити обсяг затраченої праці в їх створення і функціонування в грошовому вимірі.  Поряд з функцією вимірювання затрат праці, оцінка вартості виконує і контрольну функцію, сутність якої виявляється в контролі за правильністю проведення розрахунків з оцінки вартості банку, установлення оптимальних пропорцій між затратами живої й уречевленої праці та одержаним доходом як показником ефективності здійснених затрат.

До основних факторів, які обумовлюють особливості оцінки вартості банку автор відносить: специфіку бухгалтерського обліку та вимог до складання фінансової звітності, регулювання державними органами банківської діяльності, виняткову важливість достатньої капіталізації, ризикованість ведення бізнесу, формування обов'язкових резервів, порядок включення до оцінки вартості складових його капіталу, а також позабалансові операції банків, обсяг яких є набагато більшим ніж на інших підприємствах і тому істотно впливає на оцінку вартості банку.      

Аналізуючи існуючі принципи організації системи розрахунків оцінки вартості підприємств, такі як принцип майбутніх переваг, цільової направленості, системності і багатокритеріальності,  відповідності, конкуренції,  залежності від зовнішнього середовища, часової прив'язки,  достовірності, системності та принцип аналогії та інші, вдалося виділити ті з них без яких неможливо здійснити комплексну оцінку вартості банку. До них віднесено наступні принципи: майбутніх переваг, цільової направленості, системності і багатокритеріальності, відповідності, конкуренції, залежності від зовнішнього середовища, часової прив'язки, достовірності, системності та аналогії. Застосування в практичній діяльності банків приведених вище принципів  дозволяє значно покращити  якісні параметри  оцінювання  вартості. В роботі пропонується  класифікувати принципи оцінки вартості банку, виходячи з наступних ознак: 1) правильності вибору виду оцінки, що забезпечується принципами цільової направленості і системності; 2) точності розрахунку, що забезпечується принципом відповідності, залежності від зовнішнього середовища, часової прив'язки, верифікації та достовірності; 3) об'єктивністю її проведення, що забезпечується принципами майбутніх переваг конкуренції, багатокритеріальності, альтернативності та аналогії( рис. 1). Запропонована класифікація принципів оцінки вартості банку, яка має ряд переваг оскільки в ній органічно поєднались вимоги які висуваються до  оцінки вартості об'єкту і суб'єктами оцінювання, що дозволяє провести розрахунки точно,  об'єктивно, якісно і в зазначений термін.     

В практичній діяльності для оцінки вартості суб'єктів господарювання  використовується три підходи:   порівняльний, витратний і доходний. Кожен підхід передбачає свої методи оцінки вартості, які, з нашої точки зору, доцільно класифікувати в межах зазначених підходів, що дозволить визначити, які методи оцінки вартості притаманні тому чи іншому підходу.  Така  класифікація  потрібна  для  того,  щоб  вивчити загальні підходи до оцінки вартості підприємства та бізнесу і визначити, які з цих напрямків та методів прийнятні для оцінки вартості банків.

 

 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА