Бесплатное скачивание авторефератов |
СКИДКА НА ДОСТАВКУ РАБОТ! |
Увеличение числа диссертаций в базе |
Снижение цен на доставку работ 2002-2008 годов |
Доставка любых диссертаций из России и Украины |
Catalogue of abstracts / ECONOMICS / Economy business
title: | |
Тип: | article |
summary: |
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах проходить процес інтеграції вітчизняної авіації до єдиного неба Європи. У зв’язку з цим, для авіакомпаній, в тому числі вантажних, важливо підвищити ефективність власного ресурсного, а особливо технічного забезпечення. Розв’язання проблеми технічного забезпечення авіакомпаній неможливе без належних методологічних рішень та концептуальних підходів до її вирішення. Діяльність вантажних авіакомпаній чартерного типу у відриві від основного місця базування та експлуатація унікальних типів повітряних суден (ПС) вимагає розробки дієвих механізмів їх технічного забезпечення у різних регіонах світу. Теоретичними та практичними аспектами організаційно-технічного забезпечення авіаційного транспорту, в тому числі авіакомпаній, займалися такі вітчизняні та зарубіжні дослідники, як В.Г.Афанасьєв, Р.Барлоу, Є.Ю.Бачурін, Д.В.Борисенко, С.Дьорман, В.Т.Єлагін, В.М.Загорулько, В.Г.Коба, Е.В.Костроміна, Ю.Ф.Кулаєв, В.А.Кулик, О.М.Ложачевська, В.В.Мова, А.М.Новікова, М.Нуралдін, В.Н.Панченко, В.О.Рибалкін, І.П.Садловська, Р.М.Салімов, Є.М.Сич, О.А.Тамаргазін, Л.Хантер, В.І.Щелкунов, Г.М.Юн, М.Х.Яхін, Л.А.Ященко та ін. Згадані вище вчені зробили вагомий внесок в розвиток теоретичних, методологічних та організаційних засад технічного забезпечення авіакомпаній. Проте, на сьогодні відсутнє комплексне дослідження надзвичайно актуальної, теоретично та практично значущої задачі технічного забезпечення вантажних авіакомпаній, які діють у відриві від основного місця базування. Актуальність перелічених проблем обумовила вибір теми наукового дослідження. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі організації авіаційних перевезень Національного авіаційного університету (НАУ) та безпосередньо пов’язана з тематикою робіт Інституту економіки та менеджменту НАУ в рамках науково-дослідних робіт: „Проблеми розвитку транспортного потенціалу України” (шифр 46-ф7/к73) та „Проблеми підвищення ефективності пасажирських та вантажних перевезень в міжнародному і у внутрішньому сполученні” (шифр 46/11.02.02). Автором обґрунтовано основні складові та сформовано організаційно-економічний механізм технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу та розроблено економіко-математичну модель розміщення системи центрів технічної підтримки для них. Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в розробці організаційно-економічного механізму та практичних рекомендацій, щодо підвищення якості технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу та ефективності їх функціонування. Для досягнення поставленої мети було сформульовано та вирішено такі основні завдання:
Об’єкт дослідження – організаційно-економічні процеси функціонування підсистем технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу. Предмет дослідження – теоретико-методичні підходи та організаційно-економічні механізми технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу. Методи дослідження. Теоретичною основою дисертаційного дослідження є економічна теорія та праці вітчизняних та зарубіжних вчених. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи такі, як: метод системного аналізу – при уточненні понятійного апарату ресурсного забезпечення вантажних авіакомпаній; методи економічного, статистичного та функціонально-структурного аналізу – при проведенні аналітичної оцінки діяльності та технічного забезпечення групи вантажних авіакомпаній; методи порівняння та експертних оцінок – при визначенні основних напрямків удосконалення системи ресурсного забезпечення вантажних авіакомпаній; методи гілок та меж, динамічного програмування, динамічної декомпозиції та інші методи симплексного типу, наближені методи вирішення задач розміщення, асимптотичні оптимальні методи – для моделювання розміщення системи центрів технічної підтримки групи вантажних авіакомпаній чартерного типу. Наукова новизна одержаних результатів. Найбільш важливі наукові результати дисертації полягають у наступному: вперше:
удосконалено:
набули подальшого розвитку:
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення полягає в тому, що результати наукового дослідження доведені до рівня методичних та практичних рекомендацій. Основними результатами дослідження є вдосконалення науково-теоретичних основ, розробка та реалізація практичного інструментарію організації технічного забезпечення групи вантажних авіакомпаній чартерного типу, що дозволяє їм значно скоротити витрати на ТО в цілому. Базові положення, висновки та рекомендації, наведені у дисертаційній роботі, були використані:
Ряд теоретичних положень був використаний в навчальній роботі Інституту економіки та менеджменту НАУ при складанні програм та викладанні дисципліни „Перевезення спеціальних вантажів” (акт впровадження від 7.10.2007 р.). Особистий внесок здобувача. Наукові положення, розробки та висновки дисертаційної роботи є результатом самостійної роботи автора у напрямі технічного забезпечення групи вантажних авіакомпаній чартерного типу, що діють у відриві від основного місця базування. Особистим внеском автора у статті [9] є визначення основних шляхів застосування новітніх методів бюджетування у системі центрів технічної підтримки, у статті [13] автором визначено основні принципи удосконалення класифікації унікальних негабаритних вантажів на авіаційному виді транспорту. Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні наукові результати та висновки дисертаційного дослідження доповідалися автором та обговорювалися на: V Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених “Політ 2005” (м. Київ, НАУ, 2005 р.); VІІ Міжнародній науково-технічній конференції “Авіа-2006” (м. Київ, НАУ, 2006 р.); ІV Міжнародній науково-практичній конференції „Проблемы подготовки профессиональных кадров по логистике в условиях глобальной конкурентной среды” (м. Київ, НАУ, 2006 р.); VІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених “Політ 2007” (м. Київ, НАУ, 2007 р.); VІІІ Міжнародній науково-технічній конференції “Авіа-2007” (м. Київ, НАУ, 2007 р.); VI Міжнародній науковій конференції „Проблеми економіки транспорту” (м. Дніпропетровськ, ДНУЗТ, 2007 р.); V Міжнародній науково-практичній конференції „Проблемы подготовки профессиональных кадров по логистике в условиях глобальной конкурентной среды” (м. Київ, НАУ, 2007 р.); ІХ Міжнародній науково-практичній конференції „Ринок послуг комплексних транспортних систем та прикладні проблеми логістики” (м. Київ, Міністерство транспорту та зв’язку України, 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Управлінські аспекти підвищення національної конкурентоспроможності” (мм. Сімферополь-Алушта, Вища школа менеджменту, 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Стратегії розвитку України в глобальному середовищі” (мм. Сімферополь-Севастополь, Вища школа менеджменту, 2007 р.). Публікації. За результатами наукового дослідження опубліковано 16 наукових праць загальним обсягом 5,25 друк. арк., зокрема, особисто автора 4,8 друк. арк., з них 6 одноосібних наукових праць – у спеціалізованих виданнях ВАК України загальним обсягом 2,63 друк. арк., 10 статей та тез в інших виданнях та збірниках матеріалів науково-практичних конференцій. Структура та обсяг роботи. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел (176 найменувань), 16 додатків. Основний текст дисертації викладено на 151 сторінках, включаючи 27 рисунків, 12 таблиць та 8 формул.
|