ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ОСОБИ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА ҐРУНТІ РАСОВОЇ, НАЦІОНАЛЬНОЇ ЧИ РЕЛІГІЙНОЇ ВОРОЖНЕЧІ




  • скачать файл:
title:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ОСОБИ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА ҐРУНТІ РАСОВОЇ, НАЦІОНАЛЬНОЇ ЧИ РЕЛІГІЙНОЇ ВОРОЖНЕЧІ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Україна як держава тільки-но стає на шлях європейського розвитку й має бути готовою до цивілізованої співпраці з усіма країнами Європи та світу, із їх громадянами (студентами, науковцями, журналістами, туристами тощо), приймати в себе іммігрантів із різних країн, особливо «третього світу». Але виявляється, що не всі українці здатні політкоректно сприймати представників усіх інших рас, націй та релігій, у тому числі й громадян України. Світова криза, яка розпочалася в першому десятиріччі ХХІ ст., сьогодні зумовлює таку соціально-політичну обстановку в країні, яка характеризується рядом негативних явищ, серед яких одну з ключових позицій посідає не тільки зростання злочинності, але й її тенденції, спрямованість, «модифікація», прояви, тобто все те, що визначає саме «якісні» зміни злочинності. Адже саме сучасні ознаки будь-якої протиправної дії, а тим більше злочину, їхнє своєчасне усвідомлення правоохоронними органами України сприятимуть побудові такої системи розслідування злочинів, яка ґрунтуватиметься на реальному досвіді й науково-теоретичних розробках, що стосуються захисту прав і свобод людини й громадянина, охорони правопорядку та забезпечення конституційних гарантій.

Ось чому набувають своєї необхідності ретельне наукове дослідження й розробка сучасних практичних рекомендацій щодо розслідування злочинів проти особи, які вчиняються на ґрунті расової, національної та релігійної ворожнечі, які ще декілька років тому були для України так би мовити «нехарактерними», а сьогодні, на жаль, прогресують.

Досвід же боротьби зі злочинами, вчинюваними на ґрунті расової, національної та релігійної ворожнечі, є специфічним для кожної окремо взятої країни. Саме через це доцільним є проведення власних наукових досліджень, які б враховували регіональну специфіку нашого населення, його складу, уподобань, пріоритетів, традицій, рівня освіти, професійної й кримінальної спрямованості тощо. Тільки тоді розслідування злочинів даної категорії може принести швидкий позитивний результат.

На жаль, сьогодні в Україні не ведеться офіційна статистика по злочинах проти особи, що вчиняються на ґрунті расової, національної та релігійної ворожнечі.

Теоретичним підґрунтям дослідження особливостей розслідування злочинів проти особи, що вчиняються на ґрунті расової, національної чи релігійної (етнорелігійної) ворожнечі, стали наукові фундаментальні розробки, присвячені розслідуванню злочинів проти життя та здоров’я особи, здійснені відомими вченими-юристами. Наукові засади організаціїї розслідування зазначених злочинів були закладені працями таких вчених-криміналістів, як: Т.В. Авер’янова, Ю.М. Антонян, Н.М. Ахтирська, В.П. Бахін, Р.С. Бєлкін, П.Д. Біленчук, В.І. Бояров, О.М. Васильєв, Л.Г. Відонов, В.К. Гавло, В.Г. Гончаренко, Л.Я. Драпкін, А.В. Дулов, В.А. Журавель, В.Д. Зеленський, Г.Г. Зуйков, А.В. Іщенко, Н.І. Клименко, О.Н. Колесниченко, В.П. Колмаков, В.О. Коновалова, В.С. Кузьмічов, В.П. Лавров, В.К. Лисиченко, І.М. Лузгін, В.Г. Лукашевич, Є.Д. Лук’янчиков, Г.А. Матусовський, В.О. Образцов, О.Р. Ратінов, М.В. Салтевський, М.Я. Сегай, В.В. Тіщенко, В.Ю. Шепітько, М.П. Яблоков та ін.

Окремі аспекти злочинів, що вчиняються на ґрунті расової, національної чи релігійної ворожнечі, досліджувалися такими авторами, як: Ю.М. Антонян, У.Н. Ахмедов, К.М. Бабіченко, І.М. Білоус, М.Д. Давітадзе, А.М. Зюков, В.С. Капіца, О.М. Коршунова, А.Ф. Мінекаєва, Р.А. Халілєв, О.В. Холопов, О.В. Шлегель, Л.Г. Шнайдер та ін.

Систематизоване наукове дослідження щодо розслідування злочинів, вчинених на ґрунті расової, національної та релігійної ворожнечі, у сучасній вітчизняній криміналістиці не здійснювалося, тобто є першим в Україні. Важливість його проведення не підлягає сумніву, оскільки сучасні науково-практичні результати даного дисертаційного дослідження мають стати корисними в оперативній, слідчій, експертній та судовій практиці.

Саме цим й зумовлений вибір теми дисертації.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА