РИЗИК-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ПРИ ЗДІЙСНЕННІ БАНКАМИ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ




  • скачать файл:
title:
РИЗИК-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ПРИ ЗДІЙСНЕННІ БАНКАМИ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність вибору теми дисертаційної роботи, відображено зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами, визначено мету, об’єкт, предмет, завдання дослідження, сформовано наукову новизну одержаних результатів, а також вказано їхнє практичне значення.

Розділ 1 «Теоретико-методологічні засади ризик-орієнтованого підходу при здійсненні фінансового моніторингу в банках» присвячено розгляду теоретичних аспектів здійснення банками фінансового моніторингу крізь призму заходів протидії відмиванню грошей. На основі опрацювань фахової вітчизняної і зарубіжної економічної літератури досліджено та уточнено економічну сутність таких базових понять, як «фінансовий моніторинг», «фінансовий моніторинг у банку», «механізм фінансового моніторингу» та «ризик-орієнтований механізм фінансового моніторингу».

Установлено, що поняття «фінансовий моніторинг» є суміжним із поняттям «фінансовий контроль», проте якщо фінансовий контроль здійснюється за принципом періодичних перевірок, то основною характеристикою фінансового моніторингу є принцип безперервного спостереження за об’єктом дослідження.

Також обґрунтовано класифікаційні ознаки фінансового моніторингу, серед яких є такі: з позиції економічної категорії (як контрольна, аналітична та наглядова функції певного суб’єкта); на супранаціональному рівні (з позиції протидії формуванню обороту тіньових капіталів на міжнародному рівні); з позиції макрорівня (розглядаючи дану систему на рівні держави та, відповідно, взаємодії урядових структур); з позиції мікрорівня (розглядаючи діяльність фінансових установ в аспекті протидії відмиванню «брудних» грошей).

Відповідно до об’єкта дослідження сконцентровано увагу на аналізі процесу фінансового моніторингу на мікрорівні, а саме – на рівні банківської установи. На основі узагальнення теорії і практики здійснення фінансового моніторингу в банках встановлено, що особливої уваги з позиції реалізації ризик-орієнтованого підходу потребує саме внутрішній фінансовий моніторинг, оскільки його реалізація базується лише на суб’єктивних рішеннях відповідальних працівників.

Зважаючи на те, що кожна фінансова установа у процесі здійснення своєї діяльності підпадає під дію ризиків, ураховуючи інтенсивний розвиток глобалізаційних та інноваційних процесів у банківській системі, можна стверджувати, що жоден банк не може існувати без ефективної системи управління ризиками. Теоретико-методологічні засади ризик-орієнтованого підходу при здійсненні внутрішнього фінансового моніторингу трансакцій базуються на вивченні всіх можливих ризиків, які прямим чи опосередкованим чином впливають на процес протидії відмиванню брудних грошей у банківських установах і спричиняють появу ризику використання банків з метою легалізації грошей.

Серед усіх імовірних ризиків саме ризик клієнта є найважливішою частиною процесу відмивання кримінальних доходів. Кожна установа має на основі своїх внутрішніх критеріїв провести оцінку, що визначить, який рівень ризику притаманний тому чи іншому клієнтові та які фактори про це свідчать. Запропонована схема реалізації ризик-орієнтованого механізму здійснення банками фінансового моніторингу відображає інформаційний потік стосовно операцій, які відповідальні працівники банку віднесли до підозрілих, з урахуванням оцінки їхнього ризику та зворотного зв’язку, що передбачає собою дії, спрямовані на мінімізацію та усунення такого ризику (рис. 1).

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА