РОЗВИТОК ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ З ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА




  • скачать файл:
title:
РОЗВИТОК ТА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ З ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

 

У першому розділі “Теоретико-методологічні основи та особливості  ефективного розвитку підприємств з виробництва продукції вівчарства» досліджено теоретичні основи, соціально-економічну сутність ефективного розвитку підприємств з виробництва продукції вівчарства в сучасних умовах, висвітлюються основні фактори, які сприяють нарощуванню виробництва та підвищенню конкурентоспроможності вівчарської продукції, акцентується увага на теоретико-методологічних і організаційно-економічних особливостях розвитку підприємств із виробництва продукції вівчарства.

Існуючі визначення економічної ефективності доповнюють та поглиблюють одне одного і зводяться до того, що економічна ефективність – це результат діяль­ності, що відображає співвідношення між одержаним результатом, сукупними витратами та вкладеною працею. Ріст економічної ефективності визначається як досягнення найвищих кінцевих результатів при найменших витратах трудових, матеріальних, природних і фінансових ресурсів.

Дослідження довело, що перспективний розвиток підприємств із виробництва продукції вівчарства має ґрунтуватися на нових організаційно-економічних механізмах, орієнтованих на підвищення рівня їх економічної ефективності. Виробництво продукції вівчарства слід розглядати як процес господарсько-економічної діяльності, який може забезпечити значні позитивні результати в продуктивності та рентабельності.

Аналіз розвитку та ефективності підприємств із виробництва вівчарської продукції має бути направлений, насамперед, на оцінку закономірностей розвитку, що передбачає дослідження раціональності здійснення діяльності підприємств, а також, на запровадження перспективних напрямів підвищення ефективності виробництва.

Методологічною основою дослідження проблеми розвитку підприємств з виробництва продукції вівчарства повинен слугувати системний підхід до критичного аналізу організаційно-економічних і техніко-технологічних динамічних процесів, які відбуваються на підприємствах галузі.

Система показників визначення ефективності підприємств з виробництва продукції вівчарства включає: вихід валової продукції (в натуральному і вартісному виразі), валовий доход, умовно чистий доход і прибуток в розрахунку на одну людино-годину, визначені у галузі, на одного працівника, зайнятого в тваринництві, на одну умовну голову худоби, на 1000 грн. основних і оборотних засобів, на одну гривню виробничих витрат; собівар­тість одиниці продукції і продуктивність худоби; вартість валової продукції в розрахунку на один центнер кормових одиниць спожитих кормів, і в розрахунку на одну гривню витрат на корм, рівень рентабельності.

 Дослідження показали, що до показників ефективності вівчарства, слід віднести: продуктивність живої праці, фондовіддачу, фондоємність, вихід валової продукції, валового і чистого доходу, а також прибуток від вівчарства з розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь, собівартість вовни, баранини, витрати кормових одиниць на виробництво одиниці продукції, рентабельність, чистий доход і прибуток.

Для точного визначення ефективності вівчарства в різних природно-економічних зонах необхідно використовувати: абсолютні і відносні обсяги валової продукції вівчарства в цілому, і вовни, і баранини зокрема, як в натуральному, так і у вартісному їх вираженні, їх співвідношення в розрахунку на одного постійного працівника у вівчарстві, на одного середньорічного працівника, на одиницю робочого часу, площі сільськогосподарських угідь, в т.ч. природних пасовищ, фондів виробництва.

Широкі можливості забезпечення високої територіальної концентрації поголів’я із застосуванням сучасних індустріальних методів утримання овець, інноваційних досягнень сприяє зростання продуктивності праці в галузі. Вівчарство досить ефективно реагує на розвиток інтенсифікації виробництва. Ці теоретико-методологічні положення покладені в основу розробки організаційно-економічних і техніко-технологічних засобів підвищення продуктивності праці й ефективності виробництва конкурентоспроможної продукції.

Доведено, що всі організаційно-економічні фактори інтенсифікації вівчарства можна розділити на 3 групи: І - пов'язана з виробництвом кормів і підвищенням біологічної повноцінності кормових раціонів; ІІ - охоплює використання самих тварин і включає вибір виробничого напрямку, породи і структури стада, строків парування і ягніння маток, систему вирощування молодняка і організації племінної роботи; III – включає механізацію виробничих процесів, спеціалізацію і концентрацію підприємств вівчарської галузі, а також підвищення матеріальної зацікавленості працівників в результатах праці. Правильна оцінка всіх цих факторів і здійснення заходів, що витікають з об'єктивних умов, будуть сприяти систематичному росту виробництва і підвищенню ефективності вівчарства.

 У вівчарстві, як і в інших галузях тваринництва, можна забезпечити розширене відтворення за рахунок впровадження прогресивних технологій, застосування інновацій і випуску конкурентоспроможної продукції. Доведено, що структура стада в значній мірі впливає на темпи відтворення поголів'я, ви­хід продукції, систему ведення і економічну ефективність галузі в цілому. В структурі стада знаходять своє кінцеве відображення найважливіші питання організації вівчарства: спеціалізація галу­зі, рівень інтенсивності, строки обороту засобів.

На рівень ефективного розвитку підприємств із виробництва вівчарської продукції здійснює вплив система необхідних факторів, які забезпечують формування основних критеріїв ефективного розвитку вівчарських підприємств, рис. 1. До критеріїв ефективного розвитку підприємств вівчарського напряму відносяться: концентрація і розвиток спеціалізованого виробництва в галузі, організаційні виробни­чі структури, форма організації та оплати праці, нормативи витрат на виробництво продукції, високий генетичний потенціал овець, оптимальна структура стада та строки господарського використання вівцематок, структура кормовиробництва, якість продукції, ціноутворення, організація ринку збуту та форму­вань ринкової інфраструктури.

Технологія виробництва продукції овець, як і будь-яка технологія, включає два підрозділи: спосіб виробництва і процес виробництва. У трикомпонентній системі виробництва продукції вівчарства технологія забезпечує реалізацію спадкових задатків продуктивності тварин і організаційну упорядкованість та практичну доцільність виробничого процесу на основі біологічних особливостей овець і природно-економічних умов конкретного господарства.  

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА