Самоактуалізація особистості як умова профільного навчання старшокласників




  • скачать файл:
title:
Самоактуалізація особистості як умова профільного навчання старшокласників
Альтернативное Название: Сама актуализация личности как условие профильной учебы старшеклассников
Тип: synopsis
summary:

У вступі обгрунтовано актуальність обраної теми, визначено об’єкт, предмет, мету та завдання дослідження, сформульовано гіпотезу; названо методи та експериментальну базу; висвітлено наукову новизну, практичне значення роботи, наведені дані про апробацію та впровадження здобутих результатів, їх надійність та вірогідність.


Перший розділ “Теоретичний аналіз проблеми самоактуалізації особистості у старшому шкільному віці як умови профільного навчання” складається з трьох підрозділів.


У першому підрозділі визначено сутність поняття самоактуалізації особистості учнівської молоді у сучасній психології та педагогіці. Провідні психологи і психотерапевти гуманістичного та екзистенційного напрямків вважають, що самоактуалізація виступає системотвірним чинником, який сприяє розвитку і реалізації особистісного потенціалу людини.


Про внутрішній потенціал людини, що самореалізується, самоактуалізується, говорили багато дослідників – С.Л.Рубінштейн (“динамічна тенденція”); В.М.Мясищев (“домінуюче відношення”); Б.Г.Ананьєв (“основна життєва спрямованість”); К.Роджерс (“тенденція до самоактуалізації”); А.Маслоу (“потреба в самоактуалізації”); В.Франкл (“сенс життя”); К.Юнг (“енергетична концепція психічної субстанції”). У філософсько-психологічному та культурологічному аспектах поняття самоактуалізації розкривається у працях Г.О.Балла, І.А.Вітіна, Л.І.Антропової, в акмеологічному плані – у дослідженнях Б.Г.Ананьєва, А.А.Бодальова, А.А.Деркача, Н.В.Кузьміної та ін.


 


Ми розглядаємо самоактуалізацію особистості як складну структуровану систему взаємопов’язаних дій, через які актуалізується потенціал особистісних властивостей і здібностей учня, що формується в процесі навчання і виховання. Це комунікативні, мотиваційні, характерологічні, рефлексивні властивості, творчі інтелектуальні здібності особистості до діяльності, які актуалізуються нею в ході навчання за обраним профілем. Цінними для визначення сутнісних аспектів самоактуалізації є положення О.Г.Асмолова про те, що “самоактуалізація особистості – це самоздійснення і творення нових форм поведінки особистості”, а також характеристика Е.Шостромом таких сторін самоактуалізації, як орієнтація у часі, підтримка, самоповага, самоприйняття, спонтанність, сензитивность, синергія, прийняття агресії, уявлення про природу людини, пізнавальні потреби, контактність, креативность тощо. Важливим також є визнання В.В.Рибалкою як одного з психологічних механізмів самоактуалізації процесу екстеріоризації з такими її етапами, як стимулюючий, орієнтуючий, програмуючий, продукуючий, утверджуючий, що відповідають компонентам загальної структури діяльності – потребово-мотиваційному, інформаційно-пізнавальному, цілеутворюючому, операційно-результативному та емоційно-почуттєвому.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА