СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
title:
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: article
summary:

 

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Стратегічне управління підприємством є динамічним процесом, який відбувається відповідно до впливу чинників зовнішнього середовища, виникнення нових умов досягнення конкурентоспроможності підприємства. Теоретична база стратегічного управління підприємством остаточно ще не сформувалася, що зумовлює, зокрема, виникнення нових об’єктів стратегічного управління. До одного з таких об’єктів належить персонал підприємства.

Персонал підприємства являє собою особливий вид ресурсів, що відіграють значну роль у системі ресурсного забезпечення діяльності будь-якого підприємства. Саме персонал підприємства, будучи незглибним резервом підвищення ефективності його діяльності, впливає на конкурентоспроможність підприємства, визначає напрями його подальшого розвитку. Персонал підприємства розглядається сьогодні як його основний стратегічний ресурс, що зумовлює необхідність формування відповідних принципів і методів управління цим ресурсом, тобто стратегії управління персоналом підприємства. Проте як серед зарубіжних учених, так і серед вітчизняних фахівців дотепер не існує єдиного підходу до стратегічного управління персоналом підприємства. У зв'язку з цим формування принципів, форм і методів стратегічного управління персоналом є актуальним науково-практичним завданням.

Можливості формування та успішної реалізації стратегії управління персоналом підприємства визначаються сукупністю наявних і потенційних професійних та особистісних якостей, інтелектуальних і творчих здібностей персоналу, які визначають спроможність персоналу до трудової активності та становлять кадровий потенціал підприємства. Таким чином, головним результатом реалізації стратегії управління персоналом підприємства має бути формування та ефективне використання його кадрового потенціалу. Необхідність здійснення стратегічного управління персоналом підприємства на основі формування та використання кадрового потенціалу зумовила вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність. 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до тематики держбюджетних науково-дослідних робіт Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Положення дисертаційної роботи використані в процесі виконання теми ДН–12-00 "Дослідження і формування механізму забезпечення стійкості великомасштабних економічних систем" (номер державної реєстрації 0100U006296, 2000-2003 рр.). Автором розроблено методику оцінки якості стратегії управління персоналом підприємства. При виконанні теми ДН-39-03 "Дослідження і формування механізму забезпечення стійкості фінансових та промислових комплексів регіону" (номер державної реєстрації 0103U000419, 2003-2005 рр.) здобувачем визначено напрями формування та використання кадрового потенціалу підприємства.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоретичних основ і практичних рекомендацій щодо стратегічного управління персоналом підприємства шляхом формування та ефективного використання кадрового потенціалу підприємства. Для досягнення поставленої мети в дисертації були вирішені такі основні завдання:

досліджено еволюцію стратегічного управління підприємством і визначено функціональний характер стратегії управління персоналом підприємства;

досліджено принципи, методи та послідовність формування стратегії управління персоналом підприємства;

розкрито сутність, складові кадрового потенціалу підприємства, визначено основні напрями його формування та ефективного використання як об’єкта стратегічного управління персоналом підприємства;

визначено зміст і послідовність маркетингових досліджень ринку праці, результати яких є важливою складовою стратегії управління персоналом підприємства;

розроблено функціональну модель стратегічного управління персоналом підприємства;

визначено критерії оцінки стратегії управління персоналом підприємства;

використано розроблені рекомендації щодо формування стратегії управління персоналом підприємства й оцінки її якості щодо управління персоналом машинобудівного підприємства.

Об’єктом дослідження є стратегічне управління підприємством. Предмет дослідження становлять теоретичні, методичні та практичні аспекти стратегічного управління персоналом підприємства.

Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є сукупність способів наукового пізнання, загальнонаукові принципи й методи та прийоми, що використовувалися в процесі проведення досліджень. Теоретичним підґрунтям дослідження стали наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених у галузі стратегічного управління підприємством, управління персоналом і психології управління. Правове поле дослідження становлять чинні законодавчі та нормативні документи, що регламентують діяльність вітчизняних підприємств у сфері управління персоналом; інформаційну базу – дані офіційної статистики, аналітичні матеріали, Inte
et.

У роботі використано процесний і ситуаційний підходи (при розробці послідовності формування стратегії управління персоналом підприємства, формуванні та використанні кадрового потенціалу підприємства); системно-структурний аналіз (при формуванні послідовності маркетингових досліджень ринку праці України, аналізі ринку праці Луганського регіону); методи статистичного аналізу й моделювання, експертних оцінок, графічні та органолептичні методи (при розробці методики оцінки якості стратегії управління персоналом підприємства); функціонально-цільовий підхід (при формуванні функціональної моделі стратегічного управління персоналом підприємства).

Наукова новизна отриманих результатів. Основний науковий результат дослідження полягає в розробці принципових підходів до стратегічного управління персоналом підприємства на основі формування та ефективного використання кадрового потенціалу підприємства.

Наукова новизна результатів дослідження полягає в такому:

 

 

 

уперше:

визначено зміст, принципи та завдання стратегічного управління персоналом підприємства, що дало змогу розробити послідовність формування стратегії  управління персоналом підприємства;

сформовано функціональну модель стратегічного управління персоналом підприємства шляхом визначення  чинників, які характеризують якість стратегії управління персоналом підприємства;

дістали подальшого розвитку:

поняття кадрового потенціалу як результату реалізації стратегії управління персоналом підприємства, що дозволяє визначити шляхи й напрями формування та ефективного використання кадрового потенціалу підприємства;

процедура реалізації стратегії управління персоналом підприємства на основі використання сучасних форм кадрової роботи підприємства, що дає змогу забезпечити потребу підприємства в конкурентоспроможному кадровому потенціалі та встановити напрями подальшого розвитку кадрового потенціалу підприємства;

удосконалено:

послідовність маркетингових досліджень ринку праці як нової форми кадрової роботи підприємства, що дає змогу визначити сучасні тенденції розвитку ринку праці, які впливають на формування кадрового потенціалу підприємства;

процедуру оцінки кадрового потенціалу підприємства на основі встановлення вимог до якісних характеристик кадрового потенціалу підприємства та вимог до роботодавців, що дає змогу оцінити можливості підприємства щодо формування кадрового потенціалу підприємства й оцінити конкурентні переваги підприємства на ринку праці.

Практичне значення отриманих результатів. Розроблені в дисертації підходи, методи й отримані результати є методичними засадами стратегічного управління персоналом на основі формування та ефективного використання кадрового потенціалу підприємства.

До результатів, які мають найбільше практичне значення, належать пропозиції щодо:

методики оцінки якості розробленої стратегії управління персоналом підприємства;

послідовності аналізу кадрового потенціалу регіону;

розробки плану маркетингу персоналу.

Результати дослідження використані у роботі ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" (акт про використання № 732-72 від 14.11.2007 р.).

Особистий внесок здобувача. Наукові положення, розробки та висновки дисертаційної роботи є результатом самостійно проведеного дослідження в галузі формування персоналу підприємства. Внесок здобувача в колективно опубліковані праці конкретизовано в списку публікацій.

Апробація результатів дисертації. Отримані результати наукового дослідження, висновки та пропозиції доповідалися й обговорювалися на Міжнародній науково-практичній конференції "Перспективи та пріоритети розвитку людського капіталу в умовах глобалізації" (м. Харків, 2006 р.), VII Міжнародній науково-практичній конференції "Україна та її регіони на шляху до інноваційного суспільства" (м. Донецьк, 2006 р.), Міжнародній науково-практичної конференції "Управлінський потенціал у системі економічного розвитку" (м. Луганськ,
2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми праці та соціальних технологій у промисловому регіоні: теорія та практика" (м. Луганськ, 2007 р.).

Публікації. Основні результати дослідження опубліковані в 10 наукових працях, серед яких 6 статей у наукових журналах, 2 статті – у збірниках наукових праць, 2 публікації – у матеріалах наукових конференцій. Загальний обсяг публікацій – 3,4 д.а., з яких особисто автору належать 2,8 д.а.

Структура й обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів і висновків, викладених на 222 сторінках машинописного тексту. Матеріали дисертації містять 41 таблицю та 51 рисунок, які подано на 52 сторінках. Список використаних джерел із 162 найменувань уміщено на 13 сторінках, 4 додатки – на 10 сторінках. 

 

 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА