Уманський О.М. Розробка і обгрунтування елементів технології вирощування сої в рисовій сівозміні (для умов Краснознам\'янської зрошувальної системи)




  • скачать файл:
title:
Уманський О.М. Розробка і обгрунтування елементів технології вирощування сої в рисовій сівозміні (для умов Краснознам\'янської зрошувальної системи)
Альтернативное Название: Уманский о.м. Разработка и обоснование элементов технологии выращивания сои в рисовом севообороте (для условий Краснознамъъянской оросительной системы)
Тип: synopsis
summary:

Огляд літератури


В огляді літератури наведено поширення та важливість культури сої як харчової, кормової та технічної культури в світі та Україні. Подано аналіз сучасного стану рисових сівозмін та можливості введення сої як альтернативного люцерні попередника для рису. Розглянуті питання, щодо існуючих технологій та окремих агроприйомів вирощування сої як на незрошуваних, так і на зрошуваних землях та вказано на необхідність розробки адаптованих до умов рисових чеків та сортового складу режимів зрошення, удобрення та системи захисту посівів від бур’янів.


 


УМОВИ ТА МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ


 


Дослідження проводили в 2000-2004 рр. у відділі насінництва Інституту рису УААН, та на рисових сівозмінах Державного Підприємства „Дослідне Господарство” (ДП ДГ) Інституту рису УААН.  Дослідне господарство Інституту, на полях якого проводились досліди, розташоване у південному Степу України. Характерною особливістю зони є недостатня кількість опадів (330-400 мм), низька відносна вологість повітря та часті суховії.


Дослідження з вивчення впливу основних елементів технології вирощування сої (сортів, режиму зрошення, удобрення, способу сівби, захисту рослин) на її продуктивність проводили у чотирьох польових дослідах. Дослід № 1 – вивчали сорти сої різних груп стиглості: скоростиглої, середньоранньої та середньостиглої. Дослід № 2 – була використана наступна схема: фактор А – сорти культури вищевказаних груп стиглості, фактор В – доза добрив (без добрив, N30Р45, N60Р90), фактор С – ширина міжрядь (15, 30 і 45 см). Дослід №3 – мав наступну схему: вирощування сої в рисових чеках без проведення поливів; один полив – у фазу цвітіння; два полива - у фазу цвітіння та формування бобів; три полива – у фазу цвітіння, формування і наливу бобів. Поливна норма складала 1200 мі/га. Дослід №4 був проведений за наступною схемою: вирощування сої без гербіцидів; внесення дуалу голд 960 ЕС (1,6 л/га) під передпосівну культивацію; внесення базаграну (2 л/га) у період вегетації культури; поетапне внесення дуалу голд (1,6 л/га) під передпосівну культивацію та базаграну (2 л/га) у період вегетації культури. Польові досліди проводили згідно загальноприйнятих методик (Доспехов Б.А., 1979).


Результати досліджень обраховували методом дисперсійного аналізу з допомогою прикладних комп’ютерних програм MSExel, Statgraphics та Statistica 5.0. Для проведення кореляційного та регресійного аналізу даних використовувався стандартний статистичний пакет програм “Sigma”, розроблений в Інституті аграрної економіки УААН.


РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ


 


ПІДБІР СОРТІВ СОЇ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ В РИСОВИХ ЧЕКАХ


 


 


За результатами, отриманими у досліді №1 встановлено, що більшість скоростиглих сортів сої з висотою рослин 88-104 см при вирощуванні їх у рисових чеках характеризувалися слабким ступенем вилягання, який не викликав труднощів при збиранні прямим комбайнуванням. В абсолютній більшості середньоранніх і середньостиглих сортів в рисових чеках висота рослин значно збільшувалась, що призводило до середнього та сильного вилягання. Відносно високу стійкість до вилягання мали сорти Юг 40 та Аполон.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА