ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО КАПІТАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ



Название:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧОГО КАПІТАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип: Статья
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Функціонуючий нині в сільському господарстві України виробничий капітал сформовано у процесі становлення та розвитку ринкових відносин. Внаслідок приватизації майна державних підприємств і реорганізації КСП державну та колективну власність було трансформовано у приватну. Поширення приватної власності у сільському господарстві в свою чергу зумовило необхідність формування відносин власності на землю і майно як на виробничий капітал.

Після реорганізації КСП загострилися проблеми збереження, відтворення та ефективного використання виробничого капіталу в сільському господарстві, особливо в умовах переважаючих орендних відносин. Нині процеси формування виробничого капіталу в сільському господарстві не завершено, що заважає його ефективному використанню. Поки що не створені необхідні умови для швидкого реінвестування виробничого капіталу, зокрема земельного, в інші його форми. Тому розв’язання проблеми формування й ефективного використання виробничого капіталу в сільському господарстві потребує здійснення глибоких досліджень.

Сутність категорії “капітал” і різноманітні аспекти його формування та використання досліджували такі зарубіжні й вітчизняні вчені як В.В. Бланк,  В.Д. Камаєв, Дж. Кларк, К. Маркс, Дж. Міль, І.А. Радаєв, Д. Рікардо,  П. Самуельсон, Ж.Б. Сєй, А. Сміт, В.М. Сутурміна, Ж. Тюрго, Дж. Хікс,  К. Хейнц. Питання формування й ефективного використання капіталу в умовах становлення ринкових відносин у сільському господарстві вивчали В.Г. Андрійчук, В.О. Білик, Л.О. Березовська, П.І. Гайдуцький, С.А. Галузинський,  В.С. Дієсперов, М.Я. Дем’яненко, П.А. Лайко, О.А. Олексюк,  П.Т. Саблук, М.П. Сахацький, В. Ткаченко та ін. Інвестиційні процеси в сільському господарстві, їхню ефективність та процеси відтворення капіталу досліджували М.І. Кісіль, М.Ю. Коденська, Г.М. Підлісецький, П.Т. Саблук, Ф. Ярошенко.  Аспекти земельного капіталу розглядали О.А. Кашенко, М.Й. Малік, В.Я. Месель-Веселяк, М.М. Федоров, В. Ярмоленко та інші вчені, а людського капіталу – О.М. Бородіна, О. Грішнова, В.С. Дієсперов, В. Куценко, О.Г. Шпикуляк та ін.

Проте окремі аспекти формування й ефективності використання виробничого капіталу в сільському господарстві потребують подальшого дослідження. Відсутні єдині підходи до визначення сутності категорії виробничого капіталу в сільському господарстві. Недостатньо вивчені  питання включення вартості землі до складу капіталу в сільському господарстві та ефективності його використання, методи визначення ефективності використання виробничого капіталу  в умовах орендних відносин, регіональні особливості формування і використання виробничого капіталу в сільському господарстві. Це зумовлює доцільність поглибленого вивчення теоретичних та практичних засад формування і використання виробничого капіталу в сільському господарстві, а, отже, й актуальність теми дисертаційного дослідження. 

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана як складова частина держбюджетної науково-дослідної теми Кіровоградського національного технічного університету “Аналіз ефективності інвестицій в АПК” (№ держреєстрації 0104U0005813) та науково-дослідних робіт відділу інвестицій Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за темою “Розробка пропозицій щодо активізації інвестиційного процесу в аграрному секторі економіки” (№ держреєстрації 0106U000577).

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне  обґрунтування та розробка пропозицій стосовно активізації процесів формування і підвищення ефективності використання виробничого капіталу в сільському господарстві. Досягнення цієї мети зумовило необхідність постановки та розв’язання завдань щодо:

-                              узагальнення теоретичних засад формування та ефективності використання виробничого капіталу в сільському господарстві;

-                              уточнення класифікації виробничого капіталу з урахуванням його особливостей у сільському господарстві;

-                              розробки методів визначення ефективності формування та використання виробничого капіталу з врахуванням сучасних особливостей відносин власності в сільському господарстві;

-                              визначення сучасного рівня забезпеченості сільського господарства виробничим капіталом та впливу різних факторів на ефективність його використання;

-                              наукового обґрунтування прогнозу виробничого капіталу в сільському господарстві та джерел його формування;

-                       & ;nbsp;      розробки пропозиції щодо подальшого розвитку ринку виробничого капіталу в сільському господарстві, зокрема за його окремими видами; 

Об’єктом дослідження є процеси формування і використання виробничого капіталу в сільському господарстві. Поглиблені дослідження здійснено на матеріалах сільськогосподарських підприємств Кіровоградської області.

Предметом дослідження є  сукупність теоретичних, методологічних і практичних аспектів проблеми формування й ефективного використання виробничого капіталу в сільському господарстві.

Методи дослідження. В основу дослідження покладено діалектичний метод пізнання та системний підхід, що дало змогу дослідити питання формування й ефективності використання виробничого капіталу в сільському господарстві з врахуванням їх динаміки, впливу факторів, а також виявити закономірності та тенденції розвитку.

 

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины