БЮДЖЕТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ :



Название:
БЮДЖЕТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Розробка та реалізація ефективної політики у сфері фінансово-бюджетних відносин є одним з вагомих інструментів впливу на економічний розвиток країни.

Забезпечення цілеспрямованого впливу на темпи та якість економічного зростання потребує формування відповідної системи бюджетного регулювання, спрямованої на управління результатами на основі використання сукупності механізмів бюджетної підтримки, удосконалення інституційного забезпечення фінансово-економічних перетворень.

Вагомим напрямом посилення ступеня взаємоузгодженості бюджетної політики та стратегії соціально-економічного розвитку країни стало застосування  у бюджетному процесі програмно-цільового методу планування видатків бюджету та запровадження моделі бюджету розвитку на державному та місцевому рівнях. Зазначені заходи позитивно вплинули на формування в Україні системи бюджетного регулювання економічного зростання.

Серед вагомих наукових досліджень зарубіжних вчених у сфері державних фінансів як складової системи економічного розвитку можна назвати праці Дж.М.Кейнса, А.Сміта, Д.Рікардо, А. Вагнера, Дж.Китчина, Й.Шумпетера, М.Олсона, Р.Харрода, Е.Хансена, Л.Ерхарда, М.Фрідмана, Ф.Хайєка, А.Лаффера, В. Танзі, П.Самуельсона, О.Богочової, А.Ілларіонова, В.Лебедєва, М. Ходоровича.

Питання бюджетного регулювання економічного зростання висвітлені в роботах вітчизняних вчених: С. Буковинського, О. Василика, В. Гейця, А. Даниленка, І.Луніної, І. Лютого, Ц. Огня, Д. Полозенка, В. Федосова,  І. Чугунова, С. Юрія.

Разом з тим на даному етапі соціально-економічного розвитку України важливим є визначення основних принципів, напрямів та форм державної підтримки економічного зростання, що підвищить ступінь відповідності бюджетних видатків перспективного характеру загальнодержавним пріоритетам в економіці. Зазначене свідчить про актуальність, теоретичну та практичну значимість дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.  Дисертаційна робота здійснювалася в межах діяльності робочої групи з питань узгодження пріоритетів податкової, бюджетної та грошово-кредитної політики з концептуальними засадами стратегії соціально-економічного розвитку відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.09.2006 р. №486-р «Про організацію проведення наукових досліджень з питань, пов’язаних із забезпеченням реалізації державної фінансової політики та удосконалення бюджетного процесу в 2007-2010 роках» та є складовою науково-дослідних робіт, що здійснювалися у Науково-дослідному фінансовому інституті Міністерства фінансів України: «Оцінка стану розвитку та визначення напрямів реформування фінансової системи» (№ державної реєстрації 0106U008565), «Теоретико-методологічні засади прогнозування видатків бюджету на 2008-2010 роки та довгострокову перспективу (№ державної реєстрації 0105U007962),  «Вдосконалення системи оцінки результативності та ефективності бюджетних програм» (№ державної реєстрації 0106U012274), «Управління державним боргом та політика держави щодо розміру та джерел покриття дефіциту бюджету» (№ державної реєстрації 0104U010808), «Оцінка рівня податкового навантаження в Україні та обґрунтування напрямів його удосконалення» (№ державної реєстрації 0105U007960), «Напрями та шляхи удосконалення законодавчого забезпечення бюджетного процесу» (№ державної реєстрації 0106U012274).

Результати, отримані у процесі дисертаційного дослідження, дозволили комплексно вирішити важливе наукове завдання – обґрунтувати теоретико-методологічні засади бюджетного регулювання економічного зростання та розробити пропозиції щодо вдосконалення бюджетного процесу в Україні.

Мета і завдання дослідження.  Метою дослідження є розкриття теоретичних основ бюджетного регулювання економічного зростання, розробка бюджетного механізму економічного зростання, удосконалення методологічних засад програмно-цільового методу планування бюджету у напрямку посилення його впливу на показники результативності соціально-економічного розвитку країни та адміністративно-територіальних одиниць.

Поставлена мета зумовила необхідність вирішення таких завдань:

-         виявити сутність системи бюджетного регулювання як інструменту економічного зростання;

-         здійснити оцінку дієвості та ефективності існуючих підходів системи бюджетного регулювання економічного зростання в країнах з розвинутою та перехідною економікою;

-         оцінити ступінь реалізації пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку України, з врахуванням використання бюджетного механізму, спрямованих на забезпечення прискореного економічного зростання, та виявити проблеми, що перешкоджали їх втіленню у життя;

-         виявити ступінь взаємозв’язку фінансово-бюджетної політики та загальнодержавних пріоритетів щодо забезпечення економічного зростання в Україні;

-         розкрити механізм впливу бюджетної політики на економічне зростання;

-         оцінити відповідність підходів та принципів бюджетного регулювання в Україні законодавству ЄС та нормам СОТ ;

-         визначити основні принципи розвитку системи бюджетного регулювання економічного зростання у частині видатків поточного та  інвестиційного характеру;

-         розкрити механізм бюджетного регулювання економічного зростання в Україні в частині розвитку програмно-цільового методу планування бюджету;

-         розробити модель формування бюджету розвитку на загальнодержавному рівні, що надасть можливість підвищити якісний рівень державного регулювання щодо результативності та ефективності використання бюджетних коштів;

-         розробити інституційну модель системи бюджетної підтримки економічного зростання в Україні;

розвинути методологічні засади підвищення ефективності державних видатків на середньострокову перспективу на всіх стадіях бюджетного процесу.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины