ПОДАТКОВЕ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ



Название:
ПОДАТКОВЕ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Сучасний стан української економіки, потребує перебудови основних економічних підходів до формування стійких конкурентних позицій національної економіки. Особливе значення, з точки зору забезпечення соціально-економічного розвитку держави, підвищення рівня конкурентоспроможності національної економіки, набуває сприяння інвестиційному розвитку та створення ефективної інвестиційної політики.

Економічне зростання можливе лише при взаємодії вітчизняних підприємств, що повинні створювати міцну виробничу базу за участю інвестованого капіталу, та держави, що має стимулювати підприємства до активної інвестиційної діяльності за рахунок виваженої податкової політики. Ця проблема набуває особливої актуальності у зв’язку з тим, що переважну частку інвестицій в основний капітал за джерелами фінансування (56,5 % у 2007 році) займають власні кошти (інвестиції) підприємств та організацій. Це обумовлює необхідність створення передумов для формування конкурентних переваг у суб’єктів інвестиційної діяльності шляхом податкового стимулювання інвестиційного розвитку та розробки науково-методичного забезпечення податкового стимулювання розвитку інвестиційної діяльності.

Значний науковий внесок в дослідження теоретичних проблем інвестицій, інвестиційної діяльності та її державного регулювання внесли такі закордонні та вітчизняні вчені, як Г. Александер, Д. Бейли, І. Бланк, Г. Бірман, Т. Єфименко,
Ю. Іванов, В. Загорський, С. Захарін, М. Крупка, Т. Лепейко, С. Лондар, І. Луніна,
О. Пересада, О. Посилкіна, В. Пономаренко, П. Рогожин, А. Соколовська, Я. Хонко,
У. Шарп, В. Шевчук, С. Шмідт, О. Ястремська та ін. Однак низку завдань теоретико-методичного обґрунтування впливу податкової політики на інвестиційну діяльність та вибору засобів податкового регулювання інвестиційної діяльності розроблено недостатньо повно і за сучасних умов розвитку та трансформації української економіки вони вимагають уточнення та розвитку.

Необхідність теоретичного обґрунтування, визначення системи інструментів податкового стимулювання інвестицій та розробки організаційно-методичного забезпечення податкового регулювання інвестицій обумовила вибір теми дисертації, її актуальність, мету та завдання дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану наукових досліджень Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» та Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України. В основу дисертації покладено виконані особисто автором теоретико-методичні й практичні розробки, що є частиною держбюджетної науково-дослідної роботи Д604-36/03 (номер державної реєстрації 0103U005067), держбюджетної науково-дослідної роботи Д604-39/2006 (номер державної реєстрації 0106U001066), держбюджетної науково-дослідної роботи «Обґрунтування стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку регіону в умовах євроінтеграційних процесів» (номер державної реєстрації 0105U004636) та госпдоговірної науково-дослідної роботи «Розробка стратегії соціально-економічного розвитку Харківської області до 2015 року» (номер державної реєстрації 0107U009113), в яких автор брав безпосередню участь як виконавець.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є узагальнення та розвиток теоретичних і методичних основ, а також розроблення практичних рекомендацій щодо податкового стимулювання розвитку інвестиційної діяльності. Досягнення поставленої мети обумовило необхідність вирішення таких завдань:

визначити сутність та зміст категорій інвестування та класифікації інвестицій;

узагальнити та проаналізувати тенденції розвитку інвестиційної діяльності;

обґрунтувати необхідність застосування оподаткування в регулюванні інвестиційної діяльності на окремих фазах життєвого циклу інвестицій;

проаналізувати регулятивний потенціал прямого оподаткування в стимулюванні інвестицій;

дослідити регулятивні можливості непрямого оподаткування в стимулюванні інвестиційної діяльності;

розробити методичний підхід до визначення доцільності застосування інструментів податкового регулювання інвестиційної діяльності;

обґрунтувати методичне забезпечення оцінювання ефективності податкових важелів інвестиційного розвитку;

визначити особливості й розробити рекомендації щодо податкового стимулювання реінвестицій.

Об’єкт дослідження – процес податкового регулювання інвестиційної діяльності на мікро- і макрорівні.

Предмет дослідження – теоретичні, методичні та практичні аспекти, основні принципи та методи податкового стимулювання розвитку інвестиційної діяльності.

Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою проведених у дисертації досліджень є наукові концепції і теоретичні розробки провідних вітчизняних і закордонних вчених в галузі інвестування та податкової політики.

У процесі дослідження використано такі загальнонаукові та спеціальні методи: логічного аналізу – для уточнення понятійного апарату категорій інвестування; статистичного аналізу – для вивчення та групування емпіричних даних і обґрунтування регулятивних можливостей інструментів податкового стимулювання інвестицій. Як спеціальні методи дослідження використано: кореляційно-регресійний аналіз для визначення впливу ставки пільги, капіталомісткості та рентабельності проекту на річний ефект від застосування податкової пільги; ретроспективне прогнозування – для визначення ступеню адекватності побудованих моделей та динаміки ефекту від зменшення ставки податку; імітаційне моделювання – для прогнозування та графічного відображення ефекту від впровадження податкових пільг у вигляді зменшення ставки податку на прибуток підприємств та інвестиційно-інноваційного податкового кредиту.

Інформаційну базу дослідження склали законодавчі та нормативні акти, праці провідних вітчизняних та зарубіжних вчених з питань інвестиційної діяльності та її податкового регулювання, матеріали наукових конференцій, офіційні матеріали Державного комітету статистики України, звітно-статистичні дані підприємств.

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины